PDA

View Full Version : گفتگو: نظر و قیمت گذاری روی پروژه دانشجویی

Morteza_s
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 19:35 عصر
سلام دوستان

من یک پروژه دانشجویی نوشتم به نام سیستم مدیریت املاک
که برای مدیریت اطلاعات بنگاه های املاک هست.
امکانات برنامه:
- ثبت اطلاعات انواع ملک و زمین
- جستجو بر اساس فاکتورهای مختلف
- ثبت قرارداد و جستجوی قراردادها بر اساس فاکتورهای مختلف
- ثبت کاربران جدید و دادن حدود دسترسی به کاربران
- ثبت تاریخچه اعمال کاربران اعم از ثبت، ویرایش، ثبت قرارداد، ورود، خروج و ...
- پشتیبان گیری از بانک و بازیابی پشتیبان به صورت آسان و کاربر پسند
- ارسال پیام توسط یک کاربر به کاربر دیگر
- صندوق پیام برای هر کاربر و مطلع شدن کاربر از پیام های جدید بعد از ورود به برنامه
- و...
قیمتی که رو این برنامه به عنوان پروژه دانشجویی می گذارید چقدر هست؟

البته من به طور دقیق با روال کاری بنگاه های املاک آشنایی نداشتم.
اما اون چیزی که به ذهنم رسید و پیش بینی می کردم رو در برنامه پیاده کردم.

برای تبدیل تاریخ به شمسی، تبدیل عدد به حروف و تقویم شمسی هم از کامپوننت های موجود در سایت استفاده کردم.

چند نکته:
- من از این فونت ها استفاده کردم:
B titr
B Yekan
B zar
XB Zar
اگر این فونت ها رو در سیستم خودتون ندارید دانلود کنید.
- دیتابیس Access هست.
- فایل های برنامه رو هر جا که خواستید می تونید کپی کنید .
- نام کاربری: admin
- رمز عبور: admin

و یک سوال:
آیا این برنامه قابلیت تبدیل شدن به برنامه تجاری رو داره یا نه؟
اگر نه چه امکانات دیگه ایی باید بهش اضافه بشه؟

پیشاپیش از اینکه وقت می گذارید و برنامه رو دانلود می کنید بسیار بسیار از شما ممنونم
منتظر نظرات و پیشنهادات شما و اعلام ایراد های برنامه هستم
سوالی هم بود در خدمتم.

rezaei manesh
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 15:03 عصر
دوست عزیز
پروژه شما به عنوان یک پروژه دانشجویی خیلی هم عالی هستش اما فکر نکنم زیاد کاربردی باشه چون خیلی از موارد رو ندیدی که اساس کار بر بروی اون ها هستش در واقع اصلا جامع نیست بر خلاف اسمشو...
من به تازگی یک پکیج آماده کردم برای مدیریت بنگاه که حدود 80 فیلد برای هر نوع ملک داره و خیلی امکانات دیگر اما با این حال نتونستم خودم رو راضی کنم که اسم جامع رو روی اون بزارم و..
من به زودی دموی اون رو در سایتم قرار می دم و ادرس اونو بهت می دم تا بری ببینی و اگه خواستی ایده بگیری
در ضمن قیمت هم خیلی پایین هست تو بازار حتی با 20 تومان هم می میشه یه سیستم گیر اوورد اما...
من قیمت رو 100 تومان گزاشتم اگه دمه دست باشه بنگاه بار اول واسش نصب هم می کنم و...

Morteza_s
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 17:01 عصر
سیستم جامع هم به خاطر دهن پر کردن و نمره و اینها بود
و گرنه که مطمئنآ جامع نیست
ممنون از راهنماییتون جناب رضایی
منتظر دموی برنامتون هستم

جناب خارائی از اظهار نظر شما هم ممنونم

babi6363
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 18:03 عصر
سلام مرتضی عزیز:
من برنامت رو دانلود کردم.هنوز ندیدیمش کارت رو ولی من خودم دوسال پیش یه املاک فروختم با vb6 و گزارشگیری های کامل 100 ولی الان یه دونه دیگه نوشتم با vb.net و در مورد گزارشگیری هاش خیلی روش کار کردم. ولی میدونی قیمت نرمئ افزار درسته که معیار های خواست خودش رو داره ولی متاسفانه خیلی وقتها برنامه نوسی به ناچار نمی تونه این معیارها رو رعایت کنه در بازار نرم افزار من ایت یکی رو میدم 50هزارتومان با وجود اینکخ واقعا روش خیلی کار کردم.کارت رو نیگاه میکنم و خدمتت عرض میکنم.

najafzade
جمعه 22 شهریور 1387, 16:47 عصر
سلام دوستان

و یک سوال:
آیا این برنامه قابلیت تبدیل شدن به برنامه تجاری رو داره یا نه؟

بله امکانش هست.
ولی شما باید دید کاملا تجاری داشته باشین.

اگه سوالی هم داشتین برام OFF بزارین - حتما جواب می دم.

rezaei manesh
شنبه 23 شهریور 1387, 10:38 صبح
سلام دوستان
من در تاپیک های قبلی قول داده بودم دموی از کارم رو برای اون دوستمون و دیگر دوستان قرار بدم که در زیر لینکش رو قرار دادم
http://www.karanarmafzar.com/amlak/amlak.htm

البته این نسخه 1 هست نسخه 2 اون هم اماده شده اما دموی اون هنوز رو سایت نیست که به زوری اون هم در همین ادرس قرار می گیره که تقریبا جامع هستش بیش از 150 تا فیلد ورودی داره عکس و فیلم و دفترچه تلفن با شماره گیری و گزارشات و ... خلاصه کامل هستش

Elham_gh
شنبه 23 شهریور 1387, 10:45 صبح
دوست عزيز برنامه شما base خوبي دارد و راحت مي شه اونو تغيير دارد و بهينش كرد تا مورد قبول بازار باشه.
اينكه مشخصات ملكي تون بايد بيشتر باشه ، Lookup هاتون نبايد فيكس باشه و...
تازه بعد انجام اين كارها و بهينه كردن اون ، اينو در نظر بگيريد كه اگر چند سال پيش بود ، شما راحت مي تونستيد نرم افزارتونو رو بازاريابي كنيد. اما الان خيلي از بنگاهها نرم افزار دارند. شما بايد توان رقابت با اون نرم افزارهارو داشته باشيد. يعني امكانات نرم افزار شما بايد حداقل برابر با اونها باشه، بلكه بيستر و قيمتش پايين تر. اينجا بر مبناي كار شما قيمت روي نرم افزار نمي ياد. قيمت اين نرم افزار و بازار تعيين مي كنه. لذا نرم افزارهاي رايج بازار ببنبد و از قيمتشون با خبر شيد. تمام امكانات اونها رو داشته باشد، امكانات اضافه بگذاريد كه توجيهي خريد نرم افزار شما داشته باشه و قيمت رو كمي پايين تر از ساير نرم افزار ها بدين. در ضمن براي بنگاههايي كه نرم افزار دازند بايد تضمين كنيد كه اطلاعات موجودشون رو هم به سيستم خودتون منتقل خواهيد كرد.

Mrs.Net
شنبه 23 شهریور 1387, 16:08 عصر
از نظر پروژه دانشجویی نمیدونم چه قیمتی مناسب هست اما از نظر تجاری باید کل بیس برنامه نویسی رو عوض کنید.
درضمن شاید خودتون متوجه باشید که سورس برنامه ی ای که فرستادید محافظت نشده و هرکسی میتونه به سورس اون دسترسی داشته باشه.