PDA

View Full Version : Delphi Or c++ Builder ??

sara66
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 18:24 عصر
سلام دوستان من دلفي كار ميكنم ولي با زبان c++ خيلي راحتترم . ميخوام بدونم فرق دلفي با c++ builder چيه ؟ تمام قابليتهاي دلفي رو داره ؟؟؟

sasan_vm
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 18:45 عصر
سلام
همه قابلیتهای Delphi for win32 در BCB موجود می باشد علاوه بر این کدهای delphi را مستقیما می توانید در package هایی که با BCB ایجاد میکنید استفاده کنید. در واقع BCB یک کمپایلر Hybrid است.

Inprise
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 00:19 صبح
در واقع BCB یک کمپایلر Hybrid است.

واقعيت اين هست كه همراه بسته BCB يك كامپايلر دلفي هم وجود داره . كدهاي دلفي اعم از كامپوننتهاي VCL و يا كدهاي متفرقه توسط دلفي كامپايل و به Object File هائي با فرمت OMF تبديل ميشن كه در نهايت به كد سي++ بيلدر نهائي لينك ميشن .

sara66
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 12:16 عصر
يعني ميشه كامپوننتهايي كه براي دلفي درست شده رو در BCB استفاده كرد ؟؟ برنامه هاي تحت Delphi رو ميشه با BCB باز و اجرا كرد ؟ هيچ مشكلي پيش نمياد ؟؟؟ من شنيدم كه دلفي تو كار با بانكها از bcb قويتره !!!!! جريان چيه مگه اينا مثل هم نيستن ؟؟؟؟

Accidentboy
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 21:12 عصر
سلام
من هم c++ Builder و هم Delphi کار کردم

Delphi به نظر من بهتر چون component های زیادی داره و از نظر کد نوشتن راحت تر چون c++ Builder به حروف بزرگ و یا کوچک فرق می زاره مثلا متغییر Count با count فرق داره
تو c++ Builder تمام کد ها رو خودت باید بنویسی مثلا datasource->dataset->findnext رو error می گیره چون () رو ننوشتی

babak_delphi
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 21:38 عصر
درسته ولی این بخاطر سینتکسشه که C هست
در عوض مزایای برنامه نویسی به زبان C را داره و در برنامه هایی که با سخت افزار سروکار دارند ، استفاده از اون مناسبتره
من نمیگم که دلفی ضعیفه یا نمیتونه با سخت افزار کارکنه ، بلکه منظورم اینه که هر زبان برای کاری مناسبه و شما بسته به کاری که می خواهید انجام بدید و بسته به این که نرم افزارتون چیه باید زبان را انتخاب کنید
هر دو خوب هستند ، شما بسته به نیازت یکی رو باید انتخاب کنی

babak_delphi
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 21:47 عصر
دلفی راحتتره چون سینتکسش Object Pascal است
BCB کدنویسیش مشکلتره چون سینتکسش ++C است
هر کدام مزایا و معایبی دارند
مثلا همانطور که گفتید دلفی برای کار با پایگاه داده مناسبتر و سریعتره
در مقابل BCB هم برای کار با سخت افزار مناسبتره
به عنوان مثال سیستم های الکارت (دبیت کارت شرکت الکا پرداز) ، سیستم های 126 ، 117 سیستم باجه های مخابراتی ، سیستم تلفن گویا ... و اکثر سیستم های آن شرکت که در خیلی از شهرها کار می کنند با BCB نوشته شده اند در حالی که همان شرکت سیستم های پایگاه داده ای خود را با دلفی می نویسد (حد اقل زمانی که من در آن شرکت برنامه نویس بودم شرایط اینطور بود)
یا به عنوان مثال دیگری برای دلفی ، سیستم اتوماسیون اداری ... که در اکثر مراکز مخابرات کار می کند با دلفی نوشته شده است (البته قرار بود دوباره با #C نوشته شود)
اینها را گفتم که یک مثال عملی باشه ، چیزی که در سطح وسیع استفاده میشود

Accidentboy
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 23:36 عصر
با سلام
babak_Delphi عزیز من خودم ازc++ Builder استفاده می کنم
حق با شماست ولی یه کوچو حواستون نباشه به قول بچه ها c++ Builder دنبال error می گرده

جفتش واسه Borland ولی Component های Delphi خیلی خیلی از c++ Builder بیشتر

babak_delphi
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 00:49 صبح
شما درست میگین
ولی به هر حال BCB هم مزایایی داره که بعضی جاها باید از اون استفاده کرد
من الان با دلفی کار می کنم اما قبلا با BCB هم کار کردم
در لینکی که دوستمون داده اند هم مطلبی در این باره نوشتم
اگر خواستید می تونید اون رو هم مطالعه کنید
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=104317 (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=104317)
به هر حال هر کدام کاربرد خودش رو داره و در جای خود مفیده
مثلا نرم افزار پیجری که یکی از شرکتهای نرم افزاری در تبریز نوشته (فکر کنم تنها نرم افزار ایرانی برای پیجر باشه البته مطمئن نیستم) ، درایورهاش با ++MS VC و قسمت Application اون با BCB نوشته شده
یا سیستم تلفن گویای مخابرات ، قسمت فعالسازی SMS (قبلا کاربرد داشت) با دلفی و بقیه اون با BCB نوشته شده
البته من شخصا دلفی رو به BCB ترجیح میدم

vcldeveloper
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 01:42 صبح
سلام دوستان . يه مقايسه كامل بين delphi ,c++ builder ميخوام .
ميتونيد كمكم كنيد؟؟
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=104317
برای یک موضوع چند تاپیک درست نکنید! تاپیک ها ادغام شدند.

sara66
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 12:19 عصر
خيلي ممنون .
من c++ زياد كار كردم و برتريهاي فراواني نسبت به پاسكال داره . زبان پاسكالم سادگي خاص خودشو داره .
نميشه با همون امكانات دلفي ولي سينتكس C++ كار كرد ؟ۀ مشكل من با دلفي فقط سينتكسشه
بازم ممنووووووووون