PDA

View Full Version : spell checker

fmehdi
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 00:41 صبح
سلام می خوام یه برنامه بنویسم که تو برنامه های ورد یا هر چایی که داریم یه متن می نویستم (مثلا توی اینترنت وقتی که وبلاگ تو آپدیت میکنی!!) بتونه فعال شه و اگه غلط املایی داشت بتونه کلمه مناسبی رو پیشنهاد بده .

پیشاپیش تشکر می کنم:قلب:

babak_delphi
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 01:06 صبح
شما اول از همه باید یک بانک کلمات درست کنید
این کار را با کلمات متداول شروع کنید
مثلا 100 صفحه از اون وبلاگ (یا امثال اون) رو بدین به برنامه تا تک تک کلمات اون رو بررسی کنه و اگه قبلا در بانک وجود نداشت اون رو Save کنه (یا با هر روش دیگه)
بعد باید بانکت رو تکمیل کنی
بعد هم هر متنی رو که می خوای کنترل کنی بدی به برنامه تا کلمه به کلمه با بانکت مقایسه کنه
ولی به هر حال مرحله اول ایجاد بانک کلماته
موفق باشی

fmehdi
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 13:53 عصر
با بانک کلمات مشکلی ندارم.
مشکل اینه که مثلا من الان دارم این متن رو می نویسم برنامم بتونه بفهمه که من دارم می نویسم و چی دارم می نویسم ... تا بعدش به کاربر کلمه مورد نظر رو پیشنهاد بدم..
با تشکر

echoes
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 14:33 عصر
تا اونجا که من متوجه شدم شما یک برنامه مقیم تو حافظه می خواهید که همه جا کار کنه؟ در واقع برای همه نرم افزارها یک برنامه باشه.

fmehdi
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 21:28 عصر
Wow !
یعنی برای هر برنامه، باید یه برنامه نوشت ؟
من فقط همون ورد و اینترنت اکسپلوررش رو بتونم دست کنم برام کافیه ...

میتونید باید دونبال چه مطلبی باشم برای این کار ؟
آمورشی ندارید ؟
....
لطفا اگر می تونید کم لطفی نکنید ..... !!!

echoes
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 22:35 عصر
ببينيد در مورد ورد همين الان هم هستش، در واقع خود ورد اين كار را داره انجام مي ده و در واقع built in هستش و كافيه شما ديكشنري خود رو اونجا معرفي كنيد، البته من تا حالا اين كار رو نكردم ولي ديدم. در مورد اكسپلورر اطلاع كافي ندارم. البته اون هم هستش.
به اينم يك نگاه بندازhttp://www.wintertree-software.com/spell-check/delphi/index.html

echoes
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 22:44 عصر
اينم كامپوننت
http://www.soft32.com/Download/Free/Speller/4-9827-1.html

babak_delphi
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 14:13 عصر
شما می تونید به روش راحت تری این کار را انجام بدین
شما گفتید که با بانک مشکلی ندارید (در پیام خصوصی)
خب پس با استفاده از بانک یک برنامه بنویسید که مثلا یک RichEdit داشته باشه
بعد متن مورد نظر دا در آنجا کپی کنید و بعد املای آن را کنترل کنید (با این پیش فرض که با نوشتن اون برنامه مشکلی ندارید)
این روش راحتتر و بهتر است (به نظر من)
هر چند که می توانید از برنامهء مقیم حافظه هم استفاده کنید

fmehdi
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 22:49 عصر
سلام فک کنم یه کم گمراهتون کردم
امروز برنامه en2fa‎(en2fa.blogspot‎)‎‏ رو دیدم. تو برنامه یه دستگیره داره که اگه انو تو یه برنامه بکشیم متن اونو وارد برنامه میکنه و روشون پردازش هایی انجام میده .
ممنون میشم نگاهش کنید.
تلفن قطع شده خدا به ایران سل خیر برسونه!از تاخیر ها عذر خواهی می کنم.

echoes
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 00:27 صبح
شما از كامپوننت استفاده كرديد؟ اين برنامه هم كه شما مي گيد فرقي با اونكه ما گفتيم نداره، فقط توي اين برنامه نوع كلمات داخل بانكش به اين شكل طراحي شده. براي اينكار هم شما كافي داخل بانكتون دو تا فيلد داشته باشيد داخل يكي انگليسي(فينگيليشي) و داخل اون يكي كلمه فارسي سپس كلمات رو پردازش كنيد.( برنامه هم درست كار نكرد؟!!!)

fmehdi
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 17:58 عصر
بادبانها را بکشید !
از کمک دوستان تشکر می کنم