PDA

View Full Version : بك آپ

saeed razaee
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 07:01 صبح
با سلام
دوستان عزيز من ديتابيس sql را روي سرور و ديتابيس اكسس را روي سيستم كاربران نصب نمودم و تيبلهاي اكسس به sql لينك شده است حال وقتي بك آب مي گيرم تنها اطلاعات ديتابيس اكسس را براي من بك آپ مي گيرد يعني كوئري ها - فرمها - ماژولها و .. چه كار كنم كه از اطلاعات ثبت شده كه روي سرور هم مي باشد بك آپ گرفته شود.با تشكر

shaghaghi
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 08:57 صبح
سلام
برای گرفتن Backup چند راه دارید
1- با کمک برنامه Enterprise Manager خود SQL قادر خواهید بود با انتخاب بانک مورد نظر بلافاصله از آن Backup تهیه کنید.
2-می توانید دستور گرفتن Backup را در داخل یک پروسیجر تعبیه کرده، آنرا از طریق یک دکمه در برنامه تان RUN کنید.
3-با استفاده از تعریف یک job در SQL Server می توانید کاری کنید تا تهیه Backup در فواصل زمانی مورد دلخواه بصورت خودکار انجام شود.
مطمئنا با مراجعه و جستجو در بخش SQL به مطالب جامع و کامل تری دست خواهید یافت.

saeed razaee
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 07:39 صبح
سلام
دوست عزيز همه اينها درست. بك گيري با خود sql روي سرور انجام مي شود . من مي خواهم با اينكه ديتا بيس sql روي سرور است كاربران از داخل خود اكسس بتوانند از اطلاعات لينك شده بين اكسس و sql بك آپ تهيه كنند.لطفا گرفتن بك آپ از داخل اكسس را راهنمائي نمائيد.

shaghaghi
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 09:03 صبح
سلام
می دانیم کهSQL Server اجازه ی انتخاب مسیری بغیر از پارتیشن های هارد خودش را، برای Backup گیری نمی دهد و در این زمینه محدودیت دارد.
حالا باید مشخص کرد ضروررت ذخیره ی Backup توسط کاربران بر روی کامپیوترشان چیست؟
1-اگر برای این است که بتوانند در موارد آسیب دیدگی بانک، آنرا بر روی سرور بازیابی کنند که به نظر من، امن ترین جا برای نگهداری اطلاعات، خود سرور است. چرا که اطلاعات بصورت همزمان روی چند هارد نوشته می شود و احتمال سوختن تمام هاردها در آن واحد، صفر است.
ولی اگر به این موضوع اصرار دارید می توانید فولدری که بک آپ بانکتان در سرور نگهداری می شود را، برای همه کاربران Share کنید و بعد از اتمام بک آپ گیری، با کمک توابع API آنرا روی مسیر دلخواه کاربر کپی کنید.
2-اگر می خواهید کاری کنید که کاربران فقط بتوانند اطلاعات قبلی را ببینند، میتوانید تمام جداول را به اکسس یا اکسل Export بعنوان بک آپ ذخیره کنید.
3- اما اگر می خواهید سوابق تغییرات رکوردها را نگه دارید ، بهتر است تغییرات را در جدول جداگانه ای با کمک تریگر ها ذخیره کنید.
امیدوارم به پاسخ خود رسیده باشید.
با تشکر