PDA

View Full Version : سوال: نمایش اطلاعات آیتم انتخاب شده

dr_csharp
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 08:26 صبح
سلام
من یه گرید دارم که شامل یه فیلد از نوع combobox هست .هریک از آیتم های درون ComboBox خود دارای جزئیات دیگری هستند.
برای مثال :
در comboBox نام محصول های یک شرکت load شده .هر محصول خود شامل مواردی چون کاربرد محصول ، توضیحات محصول ، سازنده و .. هست.
من میخوام وقتی روی نام محصول load شده درون Combo کلیک میکنم جزئیات اون تو یه Page جم و جور نمایش داده بشه طوریکه تا page نمایش دهنده ی جزئیات بسته نشده Page اصلی غیر فعال بشه !
همچنین ممنون میشم بگین اصطلاحا به نوع page نمایش دهنده جزئیات چی میگن (popup,modal.. ) ؟

twelve
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 12:01 عصر
جزئیات اون تو یه Page جم و جور نمایش داده بشه طوریکه تا page نمایش دهنده ی جزئیات بسته نشده Page اصلی غیر فعال بشه ! صفحه اصلی (پدر) Browser رو نمیشه با اسکریپت Customize کرد ، فرم های وب با فرم های ویندوز تفاوت های اساسی دارن.
همچنین ممنون میشم بگین اصطلاحا به نوع page نمایش دهنده جزئیات چی میگن (popup,modal.. ) ؟ همون Popup ! نشون دادن اطلاعات اصلی به این صورت چندان حرفه ای نیست ، بسیاری از مرورگرها و تولبار ها popup Blocker دارن و مانع باز شده پنجره های این چنینی میشن! شما اگر از Ajax استفاده کنید ، نتیجه مطلوب تری به دست میارید.

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 15:54 عصر
لازم نیست یک پنجره جدید باز کنید. می تونید یه panel داشته باشید که شامل فیلدهای مورد نظر باشه. این panel رو بذارید روی یک div.
div رو hidden کنید. و وقتی لازمه visible.
با کدنویسی جاوا اسکریپت انجام میشه.
توی google دنبال کلمه های زیر بگردید:
modal
dhtml
برای غیر فعال بودن باقی صفحه هم می شه یه span انداخت روش.

dr_csharp
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 08:05 صبح
شما اگر از Ajax استفاده کنید ، نتیجه مطلوب تری به دست میارید.
میشه بیشتر توضیح بدین ؟

dr_csharp
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 08:17 صبح
توی google دنبال کلمه های زیر بگردید:
modal
dhtml

ظاهرا DHTML Modal Window ها هم توسط مرورگر Block میشن !؟:متفکر:
کلا بهترین راه برای اینکار چیه که کمترین آسیب رو داشته باشه ؟

Vahid_moghaddam
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 10:02 صبح
پیشنهاد: از کنترلهای AJAXCONTROLTOOLKIT استفاده کنید.
برای دانلود :
http://www.codeplex.com/AtlasControlToolkit/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=11121