PDA

View Full Version : backup از سایت

علی جولای مفرد
دوشنبه 19 مرداد 1383, 10:52 صبح
با سلام
چه جوری می تونم از سایتم که با دانت نت نوشته backup بگیرم. :oops:

molaei
دوشنبه 19 مرداد 1383, 14:55 عصر
در دات نت برو به منو project قسمت فکر کنم backupproject برای این کار است

MSYNK
دوشنبه 19 مرداد 1383, 15:57 عصر
با سلام
میشه منظورت از گرفتن backup رو دقیقتر بگی؟
از کجا و به چه صورت؟ (مثلا از صفحات سایت یا دیتابیس و ... فقط 1 بار و یا 1 بار در سال و یا هر ماه و یا هر روز... منظورم اینه که دوره ای میخوای یا اینکه نه همینجوری میخوای یه بار بکاپ بگیری؟)
در هر صورت کمی کاملتر توضیح بدین!
موفق باشین.

علی جولای مفرد
سه شنبه 20 مرداد 1383, 09:19 صبح
فقط یک بار و دوره ای می خوام :متفکر:

MSYNK
پنج شنبه 22 مرداد 1383, 13:48 عصر
با سلامی دوباره٬
بازم نشد!
نگفتی منظور دقیقت از backup گرفتن از سایت چیه؟
میخوای از کل فایلهایی که تو سایتت هست پشتیبان تهیه کنی یا فقط از فایلهایی که تو asp.net application ات است میخوای backup داشته باشی؟ و یا از دیتابیست؟
در هر صورت یه روشهایی هم هست ٬ مثلا خودت یه برنامه بنویسی که هر چند وقت یکبار از یه سری فایل مشخص backup بگیره (البته دقیقتر اینه که اونا رو با کمپوننت زیپ ساز فشرده کنه و در یه مسیر مخصوص تو سرور ذخیره کنه) ٬ فکر کنم مثل همون کاری که DNN میکنه! (www.dotnetnuke.com)
البته backup گیری از دیتابیس هم بستگی به نوع db داره که اگر مثلا SQL server باشه که خیلی راحته چون فکر کنم یه دستور خاص برای اینکار داره (الآن دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم یه چیزی تو مایه های BACKUP باشه (:D) )
و خلاصه اینکه ...
امیدوارم کمکت بکنه!
موفق باشی.

علی جولای مفرد
شنبه 24 مرداد 1383, 11:31 صبح
بله از کلیه فایل ها می خواهم پشتیبانی کنم

elham2155
یک شنبه 24 دی 1385, 15:47 عصر
سلام دوستان

من کد Backup گرفتن در ASP.Net را می خواهم.
پایگاه داده ام SQL Server هست.
با تشکر.

Behrooz_CS
یک شنبه 24 دی 1385, 23:48 عصر
اینجور Backup ها رو معمولاً خود Host به شما به عنوان سرویس میده
و معمولاً Host های معتبر به صورت دوره ای Backup می گیرن
اما جزئیات را نمی دونم.

elham2155
سه شنبه 26 دی 1385, 14:37 عصر
نه جناب با کد نویسی هم می شه!!!!

یاسر مددیان
سه شنبه 26 دی 1385, 15:33 عصر
برای Back Up گیری از دیتابیس باید از کد SQL مربوط به Back Up گیری استفاده کنیم ولی برای Back Up از کل سایت ؟؟؟ احتمالاً باید از راهی که دوست عزیز MSYNK گفتند استفاده کنیم.

elham2155
شنبه 30 دی 1385, 09:36 صبح
دوستان
من می خواهم در برنامه ام با کلیک بر روی دکمه ای بنام Backup
از جداول موجود در دیتابیسم Backup بگیرم.
از تابع( filecopy(source,destination هم استفاده کردم ولی کپی نشد.
در واقع می خواهم از کد های ASP.Net استفاده کنم.
به هیچ وجه هم نمی خواهم از صفحات BackUp بگیرم.فقط اطلاعاتم که در پایگاه داده می باشد برایم مهم است که در جایی Backup گرفته شود.و کد ASP.Net نیاز دارم.فقط و فقط.

mehdi_394
شنبه 30 دی 1385, 12:33 عصر
یک راه برای backup گیری از دیتا بیس می تونه این باشه:
کلیه جدولها و رکورد های دیتا بیس را با استفاده از یک الگوریتم برگشت پذیر کد کن ( برای امنیت و گرنه می تونی این قسمت رو هم حذف کنی )و در یک فایل xml ذخیره کن سپس با استفاده از کامپوننتهای فشرده ساز فایل یا فایل های مذکور ( مثلا هر جدول در یک فایل یا هر دیتا بیس در یک فایل ) را فشرده کن و در یک جایی ذخیره کن
البته برای فیلد های باینری این روش می تونه دردسر ساز باشه اما برای متن و عدد مشکلی ندارد

Alireza_Salehi
یک شنبه 01 بهمن 1385, 09:59 صبح
سلام
در این مقاله با یک روش ساده نحوه Backup گرفتن از دیتابیس از داخل برنامه دات نت و بدون نیاز به Enterprise manager توضیح داده شده است:
Using SMO for Backup,Restore and Security Purposes (http://www.codeproject.com/useritems/BackupRestoreWithSmo.asp)

البته Host ها معمولا امکان Backup دارند و ممکنه اجازه اجرای این روش رو به شما ندهند!

fereshte22
یک شنبه 20 خرداد 1386, 10:54 صبح
سلام
در این مقاله با یک روش ساده نحوه Backup گرفتن از دیتابیس از داخل برنامه دات نت و بدون نیاز به Enterprise manager توضیح داده شده است:
Using SMO for Backup,Restore and Security Purposes (http://www.codeproject.com/useritems/BackupRestoreWithSmo.asp)

البته Host ها معمولا امکان Backup دارند و ممکنه اجازه اجرای این روش رو به شما ندهند!
سلام
من مقاله ذکر شده در لینک بالا را مطالعه کردم.چند تا سوال داشتم که از اولی شروع میکنم.
در بال گفته شده که بعضی از host ها اجازه اجرای روش بالا را به ما نمیدهند ایا روشی وجود ندارد که با هر host ای کار کند؟

در این مقاله چند تا از چند تا namespace به صورت زیر استفاده کرده است.

Microsoft.SqlServer.ConnectionInfo
Microsoft.SqlServer.Smo
Microsoft.SqlServer.SmoEnum
Microsoft.SqlServer.SqlEnum

ولی من هر چی میگردم کامپوننتهای بالا را در لیست کامپوننتها پیدا نمیکنم.میشه من را راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟

fereshte22
یک شنبه 20 خرداد 1386, 17:25 عصر
دوستان کسی کمک نمیکنه؟

Alireza_Salehi
یک شنبه 20 خرداد 1386, 17:54 عصر
1.برای انجام هر عملی در SQL Server باید مجوز خاصی داشت و با مجوز هایی که معمولا به وب سایت ها اختصاص می دهند هر کاری نمیشه کرد.
این که چه اختیاراتی به Admin سایت می دهند بستگی به هاست داره.
مجوزهایی که برای Backup و Restore باید داشته باشید اینها هستند:

To get Backup object properties, users can be a member of the public fixed server role.
To set Backup object properties, users must have BACKUP DATABASE or BACKUP LOG permissions on the database, or be a member of the db_owner and db_backupoperator fixed database role and the sysadmin fixed server role.

To run the SqlBackup (http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/microsoft.sqlserver.management.smo.backup.sqlbacku p(SQL.90).aspx) method, users must have BACKUP DATABASE or BACKUP LOG permissions on the database, or be a member of the db_owner and db_backupoperator fixed database role and the sysadmin fixed server role.

اگر این اختیارات را دارید پس می توانید از SMO برای Backup استفاده کنید.

2. در قسمت Add Reference می تونید این کلاس ها رو اضافه کنید.

مرجع کامل : SQL Server Management Objects (SMO) (http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms162169(SQL.90).aspx)

nazaninam
یک شنبه 20 خرداد 1386, 19:04 عصر
در مورد بکاپ گیری از دیتابیس به قدر کافی در این سایت بحث شده!! جستجو کنید

babi_wd
یک شنبه 20 خرداد 1386, 22:18 عصر
باید سرویس رو از هاستینگ بخواهید که با هزینه جدا قابل اجراست
مطمئن ترین راه همینه

fereshte22
دوشنبه 28 خرداد 1386, 09:09 صبح
سلام
میشه توضیح دهید که این سرویس هاستینگ به چه صورت است.ایا به طورخودکار و بدون اینکه کاربر متوجه شود بک اپ گرفته میشود و یا کاربر به طور دلخواه هر موقع خواست بک آپ میگیرد؟چرا به نظر شما مطمئن ترین راه است؟ایا همه هاستینگ ها این سرویس را دارند؟هزینهاش معمولا چقدر است؟