PDA

View Full Version : سوال: j2me و برنامه هاي رزيدنت در حافظه

ali_up1
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 16:54 عصر
چطوري ميشه برنامه اي براي موبايل نوشت كه رزيدنت باشه؟
اصلا شدني هست؟

ARA
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 17:00 عصر
سلام پسر عمو جان
به نظر من نمیشه با جاوا برنامه Resident نوشت
دوستان اگه میدونند به این پسر عموی ما کمک کنند D;

handinux
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 21:42 عصر
می توانید برنامه ای بنویسید که فعال باشد اما چیزی بر روی صفحه نمایش ندهد
display.setCurrent ( null );

mazdadoost
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 09:09 صبح
سلام دوست عزیز :
J2ME به صورت استاندارد تا الان هیچ روشی برای مقیم کردن برنانه ها در حافظه ارائه نکرده.اما با وجه به اینکه در زمینه پیاده سازی J2ME هر شرکت موبایل سازی یک سری API منحصربه فرد خودش رو در پلت فرم خودش پیاده کرده بد نیست یه نگاهی بندازید به مستندات API اون شرکت خاص.مثلا نوکیا یه سری API داره که در J2ME نیست ولی برا خودش داره و بخشی از کار هایی رو که فقط با C و API سیمبیان میشه انجام دادرو امکان میده در جاوا انجام بدین.البته دیگه برنامتون قدرت انتقالش رو از دست میده!
یه راه دیگه استفاده از push registry !از این روش میتونید برای حساس کردن برنامتون نسبت به فعالیت های ارتباطی سیستم حتی در زمانی که برنامتون در حال اجرا نیست استفاده کنید!مثلا تماس ورودی جدید-اس ام اس جدید -ای میل جدید که برسه خود موبایل برنامه شما رو از این Eventمطلع میکنه و رویداد رو به صورت Event بش میفرسته.در این حالت برنامه از وضعیت Runtime تا حدی مطلع هست و مثل برنامه های مقیم میتونه از مقداری از فرایند های اطرافش مطلع بشه!چنانچه بخواید از Push کردن اشیائ Displayble خودتون استفاده کنید میتونید برنامتون رو به پس زمینه بفرستید اما در این حالت مثلا شما به نوعی تحمل برنامرو در مقابل Task Switching بالا بردین.و برنامه به هیج منبع و Runtime مثل برنامه های مقیم در حافضه مثل Call Manager برای سیمبین دسترسی نداره.چنانچه برنامتون در زمینه گوش دادن به رویداد های ارتباطی موبایله از push registry میتونید استفاده کنید اگه راهنمایی خواستید در خدمت هستم.راه دیگه ای نیست .مگه اینکه خود سازنده Implement کرده باشه.که در این صورت هم برنامتون قدرت انتقال رو از دست میده.
متاسفانه یا خوشبختانه J2ME از JNI پشتیبانی نمی کنه.

ARA
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 11:42 صبح
دوستان در مورد تعریف یک فایل با تایپ مخصوص چه میدونید مثلا یک فایل درست کنیم با پسوند ارا و برنامه بعد از نصب این نوع فایل ها رو با ایکن خودش نشون بده و با کلیک روی اون با اون برنامه بازش کنه

mazdadoost
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 12:24 عصر
دوست عزیز :
برای چه محیطی؟با فرمت باینری یا غیر اون؟روش های مختلفی هست : به عنوان شروع میتونید کل تولیدات برنامتون رو در یه شی کلی کپسوله کنید و Serial کنید!حالا اگه از آخرین ویرایش جاوا استفاده میکنید میتونید با امکاناتش این فایل هارو به شل ویندوز یا لینوکس بچشبونید!این یه راهنمایی نوعیه!روش های دیگه ای هم هست مثل نوشتن اینکدر درکدر-استفاده از فرمت xml و وووو

ARA
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 12:27 عصر
من با سی شارپ کار کردم با اونها هم کار کردم من بیشتر رو سیمبیان رو میخواهم بدونم که هدر فایل رو چگونه دستکاری میکنند و چگونه اون type رو به سیمبیان معرفی میکنند

البته من که نه پسر عموم

mazdadoost
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 12:50 عصر
دوست عزیز تجربه با سمبیان و زبان اصلیش c ندارم.اما با جاوا و j2me امکانش نیست. به هدر فایل ربطی نداره.شما باید پسوند فایل رو به سیمبیان و shell مربوطش معرفی کنید.سیمبیان فایلا رو با پسوند می شناسه. تنها راهش استفاده از c یا ++C و در کل Native اون سیستم ممکنه.

ARA
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 14:12 عصر
دوست عزیز تجربه با سمبیان و زبان اصلیش c ندارم.اما با جاوا و j2me امکانش نیست. به هدر فایل ربطی نداره.
ببینید ما میخواستیم کلا با هدر فایل کار کنیم جدا از خواندن برای شناختن نوع فایل

شما باید پسوند فایل رو به سیمبیان و shell مربوطش معرفی کنید.
من هم همین رو میخواهم :گیج:

سیمبیان فایلا رو با پسوند می شناسه.
من اینجوری فکر نمیکنم چون وقتی یک فایل sis با پسوند هر چیزی توسط سیمبیان شناخته میشه و حتی اجراش میکنه امتحان کنین با پسوند jpg (ولی فایل jar این خاصیت رو نداره انگار) ولی خوب کسی همون معرفی پسوند به سیمبیان رو بگه هم میشه

پسر عمو جان
انگار میشه یک کارهایی کرد که تو هدر فایل بنویسی
خودت یک تعداد بایت مشخص در نظر بگیر که در اول فایل های خودت بنویسی و بخونیش همون هدر دست مربوط به نوه فایل های خودت میشه (میتونی از درون برنامت به فایل ها دسترسی داشته باشه و مشکل پسوند ها رو هم نداشته باشی )

mazdadoost
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 17:49 عصر
ببینید ما میخواستیم کلا با هدر فایل کار کنیم جدا از خواندن برای شناختن نوع فایل

من هم همین رو میخواهم :گیج:

من اینجوری فکر نمیکنم چون وقتی یک فایل sis با پسوند هر چیزی توسط سیمبیان شناخته میشه و حتی اجراش میکنه امتحان کنین با پسوند jpg (ولی فایل jar این خاصیت رو نداره انگار) ولی خوب کسی همون معرفی پسوند به سیمبیان رو بگه هم میشه

پسر عمو جان
انگار میشه یک کارهایی کرد که تو هدر فایل بنویسی
خودت یک تعداد بایت مشخص در نظر بگیر که در اول فایل های خودت بنویسی و بخونیش همون هدر دست مربوط به نوه فایل های خودت میشه (میتونی از درون برنامت به فایل ها دسترسی داشته باشه و مشکل پسوند ها رو هم نداشته باشی )

دوست عزیز :
1- من از سیمبیان 9.2 فیوچر پک 1 استفاده میکنم به محض اینکه هر فالی تغییر پسوند میدم و نشناسه Unsuported File.....میده!من از همین تکنیک برای فرستادن فایل های جار و سیس که در حلت عادی محافظت شدن از طرق بلوتوث میکنم بدون فابل منیجر!
2-فایل منیجری مثل Fxplorer خودشون میتونن هدر فایل رو بخونن!اما این فقط در محیط خودشونه!سیمبیان فقط پسوند فایل براش مهمه!حداقل تا الان که اینطور بوده.

ARA
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 18:02 عصر
بابا قبول چرا میزنی D:
من تو inbox خودم 6630 نیز میتونم sis رو باز کنم در حالتی که پسوندش یک چیز دیگست

mazdadoost
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 18:55 عصر
دوست عزیز وقتی برتامتون در حال اجراست میتونید در صورت دادن مجوز به جاوا با مثلا :
javax.microedition.io.file =javax.microedition.io.Connector.open(string URL);
url به پلت فرم بستگی داره اما میتونه مثلا :
برای حافظه گوشی به شکل: file:///c:/
و برای مموری کارد : file:///e:/
باشه با این شی file به تمام محتویات فایل دسترسی به ضورت بیت به بیت داشته باشی.
برای استفاده از این ویژگی جاوای گوشیتون باید JSR 75 رو پیادهسازی کرده باشه برای تست این ویژگی از دستور زیر استفاده کنید :
System.getProperty("microedition.io.file.FileConnection.version");
البته جزئیات دیگه ای هم هست که بیانش یعنی یه دوره برای همینJSR : میشه این کار هارو با این jsr انجام داد :
1-FileSystemRegistry.ListRoots();که روت همه منابع گوشی رو مبده!c-d ,و یا....
Enumeration e = FileSystemRegistry.listRoots();
while (e.hasMoreElements()) {
String rootName = (String)e.nextElement();
System.out.println("mounted root:"+rootName);
}
2-ست کردن سطوح دسترسی و اطلاعات فایل ها ودایرکتوری ها!
boolean canRead()
وووو میتونید یه فایل منیجر جالب با جاوا برای موبایل بنویسید.که حتی میتونه داریکتوری بسازه حذف منه و ....
فقط یه چیز حیاتی قبل از نصب برنامه در فایل jad برنامه لیست Paomission های این متد هارو برای گرفتن تائید کلی از کاربر موقعنصب بدین تا موقع اجرا مدام از کاربر مجوز اجرا نگیره و ....
امبدوارم استفاده کرده باشید
(API برای این JSR : http://www.forum.nokia.com/document/Java_ME_Developers_Library_v1/GUID-D69FC49D-783E-45CE-80D4-7A9F3EE08B2A/javax/microedition/io/file/package-summary.html)

mazdadoost
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 19:46 عصر
نه دوست من.فقط یه کلیک رو ایکون IM به صورت اتفاقی بود.نمیدونم مال شما بود یا دیگری.PopUp رو قبل از لود شدن بستم!

ARA
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 20:05 عصر
:قهقهه::قهقهه::قهقهه:

جواب پیغام خصوصی رو خصوصی میدن نه داخل فروم :گیج::قهقهه::قهقهه:

mazdadoost
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 20:37 عصر
دوست من : نادانی ها و نا آگاهی فردی فکر نمی کنم انقدر که شما شکلک براش گذاشتین خنده دار باشه!شما اطلاع ندارید بنده پست هام زیر 50 تاست و نمی تونم پست خصوصی کنم؟.واقعا بعد از 454 پست نمیدونید؟البته شاید نمی باید جواب شما رو می دادم؟ به هر حال متاسفام.ودیگه در مورد شما این کارو تکرار نمیکنم.

handinux
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 22:11 عصر
خب چه می شود کرد mazdadoost (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=34885) جان. شما " یک بار و برای همیشه!" این دوست فرومی رو ببخش.باید به این جور برخوردها عادت کنید

ARA
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 15:16 عصر
دوست من : نادانی ها و نا آگاهی فردی فکر نمی کنم انقدر که شما شکلک براش گذاشتین خنده دار باشه!
:متعجب:سلام من قصد جسارت به محضر هیچ یک از دوستان فرومی را نداشته و نخواهم داشت قصد فقط شوخی بود و یادآوری ،و اینکه من از این ادمکها خیلی استفاده میکنم میتونید نگاه کنین !!:اشتباه:
تعداد پست برای من نشان دهنده مطالبی که یاد گفتم بوده و دینی که به بچه های این سایت دارم نه چیز دیگری
و ندونستن عیب نیست نپرسیدن ...

اینجا محل پرسیدن و جواب دادنه
نه جواب دادن و مسخره کردنو یا خدای ناکرده منت گذاشتن :متفکر:
بالاخره من تا اونجایی که بتونم به دوستانم کمک می کنم حتی فلسفه این تاپیک هم کمک به پسر عموم بود :قلب:
اگر فکر میکننید که به شما جسارت شده من رسما از شما عذر خواهی میکنم :قلب:

خب چه می شود کرد mazdadoost (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=34885) جان. شما " یک بار و برای همیشه!" این دوست فرومی رو ببخش.باید به این جور برخوردها عادت کنید

خیلی ممنونم
یکی به نعل می کوبی یکی به میخ. :متفکر: :گیج::اشتباه: :چشمک: