PDA

View Full Version : exe

BAHMAN_SH
دوشنبه 19 مرداد 1383, 16:11 عصر
سلام
می خوستم بدونم ساختار یک فایله exe چه طوریه و آیا میشه در خلال برنامه یک فایلexe درست کرد یا نه؟ :? :o :shock: :cry: :!: :?: :idea:

arshia_
دوشنبه 19 مرداد 1383, 17:21 عصر
سلام
توی چه محیطی می خوای فایل اجرایی بسازی؟

اگر توی سی باشه این الگوی اون است.

#include<Stdio.h>
void main(void)
{
}
البته این یک فاکتور یک برنامه بسیار ساده می سازه که کاری انجام نمی دهد...
راستی برای اینکه فایل اجرایی بسازی باید ترکیب دکمه های
Ctrl+F9
رو فشار بدی تا کامپایل بشه...

BAHMAN_SH
دوشنبه 19 مرداد 1383, 18:34 عصر
سلام
منظور من این نبود! منظورم اینه که چه طور میشه برنامهای بنویسیم که خودش بتونه بنا به شرایطی فایل exe تولید کنه؟ نمی دونم منظورم فهمیدین یا نه؟ :flower:

BAHMAN_SH
دوشنبه 19 مرداد 1383, 18:36 عصر
راستی من با visualc++ کار می کنم :oops:

orion188
دوشنبه 19 مرداد 1383, 22:16 عصر
سلام
خوب بیاین ببینیم یه فایل Exe اصلا" چجوری تولید میشه.
شما برنامه رو مینویسین. کامپایلر اون رو کامپایل میکنه و اون رو به زبان ماشین تبدیل میکنه.
بعد اون کدهای ماشین به همراه یک سری اطلاعات اضافی (هدر و ...) ذخیره میشن. کار آدرس دهی و ... هم جزو کارهایی هست که باید بررسی بشه.
اگر همه اینها رو میتونین از پسش بر بیاین، بله این کار ممکنه.

موفق باشین

BAHMAN_SH
سه شنبه 20 مرداد 1383, 21:12 عصر
سلام
آیا میشه محتویات یک فایل exe را در برنامه در یک آرایه قرار داد و بعد اونارپ به یک فایل منتقل کرد ؟ :flower:

armin390
پنج شنبه 22 مرداد 1383, 02:34 صبح
بهترین راه اینه که یک کتاب در این زمینه بگیری (ساخت کامپایلر)...

imi
شنبه 24 مرداد 1383, 11:10 صبح
سلام (:D)
من هم این سوال را دارم . و چون قبلا با وی بی کار می کردم و حالا با ویژوال سی کار می کنم و هنوز در این زبان مبتدی ام سراغ این این کار نرفتم اما تا آن جایی که من می دانم باید :
1)اسمبلی بلد باشید.
2)با ساختار فایل ها آشنایی داشته باشید. (من تعدادی کتاب که فکر کنم از انتشارات جهان نو و دانش نگار و علوم رایانه بودند در این زمینه دیده ام )
3) باید دنبال کتابهایی مثل برنامه نویسی کامپایلر ها بگردید.
4) بعد میتوانید به سراغ سایت هایی که برنامه های منبع باز دارند مراجعه کنید شاید در این مورد برنامه ای پیدا کنید.
5) حتما بر نامه هایی مثل ریسورس هکر را که عکس یا متن های فایل های exe , dll , ocx را ویرایش می کنند را دیده اید. برنامه ریسورس هکر اوپن سورس است و به زبان دلفی نوشته شده و با جست و جو می توانید پیدایش کنید احتمالا می توانید برنامه های به زبان vc را در این زمینه پیدا کنید. این برنامه در سی دی assistant موحود است.
در آخر باید بگویم اگر به جواب رسیدید لطفا مقاله ای در این زمینه بنویسید. :gift:
با تشکر