PDA

View Full Version : فيلتر

mansurireza
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 17:59 عصر
سلام دوستان
من مي خوام با يك كمبوباكس همزمان با جستجو نسبت به عبارت وارد شده فيلتر انجام بشه يعني وقتي مثلا عبارت علي را بنويسم فقط ركورد هايي كه علي در آنها است را نمايش بده .
متشكرم

mansurireza
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 18:02 عصر
سلام دوستان
من تاريخ را از نوع Text انتخاب نموده ام اما الان اعداد غير معتبر را نيز قبول مي كند مثلا 62/25/87 ، چگونه مي توان جلو ورود داده غير معتبر را گرفت وبه كاربر نيز هشدار داد
متشكرم

amirzazadeh
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 18:31 عصر
سلام دوستان
من تاريخ را از نوع Text انتخاب نموده ام اما الان اعداد غير معتبر را نيز قبول مي كند مثلا 62/25/87 ، چگونه مي توان جلو ورود داده غير معتبر را گرفت وبه كاربر نيز هشدار داد
متشكرم
خوب دوست من شما بايد تاريخ از نوع date تعريف كنين تا اكسس مانع از ورود تاريخ غير معتبر بشه.اگر تاريخ شمسي استفاده ميكنين بهتره تاريخ رو به صورت number با ماسك
00/00/00 استفاده كنين .(براي اطلاعات بيشتر واژه تاريخ رو جستجو كن)

mansurireza
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 16:01 عصر
اين كار را كردم اما بعضي از تاريخ هاي ميلادي 29 روز است كه اشكال پيش مي آيد از كد هاي تبديل تاريخ به شمسي هم استفاده كردم روي تاريخ هاي كه با دست وارد مي شود اثري نداشت و تنها تاريخ هايي كه خود سيستم مي سازد شمسي است

مهدی قربانی
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 16:59 عصر
سلام
اين نمونه رو ببينيد :

amirzazadeh
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 12:11 عصر
اين كار را كردم اما بعضي از تاريخ هاي ميلادي 29 روز است كه اشكال پيش مي آيد از كد هاي تبديل تاريخ به شمسي هم استفاده كردم روي تاريخ هاي كه با دست وارد مي شود اثري نداشت و تنها تاريخ هايي كه خود سيستم مي سازد شمسي است
كد ضميمه رو كه توسط آقاي آزادي نوشته شده توي يك ماژول كپي كن. بعد براي validateفيلدهاي تاريخ از فانكشن ايجاد شده توسط اين ماژول استفاده كن به اين صورت كه توي خاصيت validation rule اين كد رو بنويس

validdate([نام فيلد])توي validation textهم پيام مناسب بذار مثلا "تاريخ ورودي نا معتبر است"

nazihosseinioun
سه شنبه 12 مهر 1390, 13:28 عصر
سلام دوستان
من مي خوام با يك كمبوباكس همزمان با جستجو نسبت به عبارت وارد شده فيلتر انجام بشه يعني وقتي مثلا عبارت علي را بنويسم فقط ركورد هايي كه علي در آنها است را نمايش بده .
متشكرم
جواب اين چي شد؟

mehdiqwerty
سه شنبه 12 مهر 1390, 14:33 عصر
سلام دوست عزیز
این نمونه ببین به کارت میخوره؟

nazihosseinioun
پنج شنبه 14 مهر 1390, 08:58 صبح
ممنون از پاسختون ولي من منظورم اين نيست كه به ترتيب مرتب بشه بلكه اگر مثلا "ر" را زدم تمام كلماتي كه در اون "ر" بكار رفته را بياورد حتي مثلا در مثال شما "روح الله" و "زهرا" حالا اگه طرف "را" را زد "زهرا" و "راحله"را بياورد.

karmand
پنج شنبه 14 مهر 1390, 09:20 صبح
2 تاپيك مانند هم !!!
تاپيك قبلي هم اين را ميخواست نمونه ار ببينيد