PDA

View Full Version : چت در شبکه

sahar_ra86
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 18:48 عصر
سلام من یه سوال دارم:
فرض کنید دو تا کامپیوتر شبکه کردیم و روهردوشون یک برنامه چت نصب کردیم من نمی تونم بفهمم چطوری این دو کامپیوتر با هم چت میکنن(از نظر سلسله کارهایی که تنجام میشه)؟؟

cybercoder
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 19:04 عصر
با استفاده از سوکت روی پورت مورد نظر listen می شه و هر stream که به اون پورت برسه نمایش داده می شه.

mohammad.tanoomand
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 15:30 عصر
یه نمونه ساده که میشه برای ارسال پیغام و درک اینطور چیزا متوجه شد استفاده از net send تو command prompt هست که البته باید اول روی دو کامپیوتر سرویسش رو فعال کنی

caulfield
جمعه 11 مرداد 1387, 23:38 عصر
اصولا فروم ها و تالار های گفتگو مکانی برای تبادل اطلاعات بین اشخاص و همچنین مکانی برای ارتقا سطح دانش کاربران طراحی و راه اندازی شده اند.
در این فروم ها نظرات افراد قابل احترام هست و اصولی همچون صادقانه پاسخ دادن و بدون هیچ چشم داشت مالی نسبت به دانسته های افراد هست که بار علمی و دانش مهندسی رو ارتقا میده ، اندکی پسندیده نیست که این محل علمی به مکانی برای فروش و معامله دانش مبدل بشه.

صحبت های فوق نظر شخصی بنده حقیر نسبت به پست جناب program87 بود.

با عرض پوزش از تمامی اساتید عزیزم در این سایت.

mostafa_sgh
جمعه 11 مرداد 1387, 23:45 عصر
البته که همینطوره ....

بنده هم با نظرتون موافقم .

البته فکر کنم یادشون رفت آدرسشون رو هم ذکر کنن !!!

program87
یک شنبه 13 مرداد 1387, 20:21 عصر
ببخشید ، معذرت میخواهم از تمامی کسانی که در این سایت عضو هستند ، من فقط خواستم اطلاعات خودم را به sahar_ra86 تبادل کنم خواستم کمکی کرده باشم قصد بی ادبی نداشتم ،کار اصلی ام برنامه نویسی است و حالا دارم روی برنامه ای برای مدیریت کافی نت کار می کنم تا با استفاده از این برنامه که تحت شبکه می باشد نیاز کاربران را برطرف کرده باشم .
این هم ایمیل و تلفن من برای آقای mostafa_sgh :
email : pro_vb@yahoo.com
tel : 09364629020

caulfield
یک شنبه 13 مرداد 1387, 22:55 عصر
ببین دوست عزیز ، شما اگر مطلب دارید و قصد تبادل اون با شخص دیگری که مشکلش رو تو این سایت مطرح کرده بهتره که همینجا پاسخش رو بدین و نه به صورت خصوصی و شخصی ، شاید از این مطلب افراد دیگری هم بتونند استفاده کنن و براشون موثر باشه ، همانطور که شما ازمطالب دیگران برای پیشرفت خودتون استفاده میکنید ، اجازه بدین دیگران هم از اندوخته های شما برای پیشرفتشون استفاده کنند و در نهایت این که همه ما باید علم رو نشر بدیم

یا به قولی زکات علم ، نشر اون هستش
موفق باشید

program87
دوشنبه 14 مرداد 1387, 10:20 صبح
سلام میکنم خدمت همه دوستان عزیز :
قصد دارم بخاطر اینکه ناراحتتون کردم تمامی سورس برنامه را در اختیارتون قرار بدم یا واستون ایمیل کنم
پس همتون برام آدرس ایمیل خود را بفرستید تا دیر نشده چون من سرباز هستم و تا 24 مرداد ماه مرخصی دارم بعدش هم می رم ادامه خدمت سربازی ، جاتون خالی اینقدر مرز قصر شیرین خوش میگذره چون نه غذای درست حسابی بهمون میدن و نه آّب داریم نه برق .
سریعتر بفرستید
email : pro_vb@yahoo.com