PDA

View Full Version : اتصال به sql .

p46544654
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 23:45 عصر
با سلام من دو برنامه نياز دارم از دوستان خواهشمندم اگر كسي بلده كمك بكنه1- برنامه اي كه به يك ديتابيس در sql وصل شده و يك ركورد خاص از يك جدول را حذف كند .2- برنامه اي كه يك فايل را از يك فولدر به فولدر ديگر كپي كند اما به شرطي كه تاريخ سيستم را به نام فايل اضافه كند. يا اينكه نام فايل را به تاريخ سيستم تغيير دهد .با تشكر

vcldeveloper
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 02:38 صبح
خودتون چه کارهایی کردید؟ چه اقداماتی را برای رسیدن به جواب انجام دادید؟
البته جواب سوالات شما در تاپیک های جداگانه قبلا داده شده، می تونید با جستجو در سایت آنها را پیدا کنید.

p46544654
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 11:49 صبح
با خدمت جناب آقای کشاورز

باید عرض کنم که من آشنایی چندانی با برنامه نویسی دلفی ندارم لطفا راهنمائی فرمائید .

SYNDROME
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 14:23 عصر
با خدمت جناب آقای کشاورز

باید عرض کنم که من آشنایی چندانی با برنامه نویسی دلفی ندارم لطفا راهنمائی فرمائید .
دوست عزیز همانطور که علی آقا اشاره کرده خودتان باید تلاش کنید.
هر نکته ای که شما بخواهید و مورد نیاز شما باشد در سایت یافت می شود ولی باید کمی زمان بگذارید تا نکته ها را پیدا کرده و در کنار هم قرار دهید.
موفق باشید

vcldeveloper
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 15:12 عصر
خب، شما بالاخره کارهایی کردید که نهایتا به این نتیجه رسیدید که نیاز به راهنمایی دارید. بگید چه کارهایی کردید، چه راه حل هایی را امتحان کردید، تا بشه بر اساس آنها راهنمایی مفیدی به شما کرد. غیر از اینکه منظورتون این باشه که صورت مسئله رو بدید، و سورس کد آماده دریافت کنید!!

p46544654
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 18:26 عصر
در مورد مساله اول من راه حل را با دستور osql حل كردم ولي يك مشكل هست و آن اينكه از روي يك client جواب نگرفتم ولي از روي server اجرا مي شود .
در مورد مساله دوم من يك فايل با پسوند bat ايجاد كردم و دستور
copy c:\aa.txt d:\
را توي فايل bat نوشتم
ولي اين كار فايل aa.txt را با همان نام كپي مي كند
ولي من ميخواهم تاريخ و ساعت سيستم را به نام فايل اضافه كند و يا اصلا نام فايل را به تركيبي از تاريخ و ساعت سيستم تغيير دهد .

vcldeveloper
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 18:50 عصر
در مورد مساله اول من راه حل را با دستور osql حل كردم ولي يك مشكل هست و آن اينكه از روي يك client جواب نگرفتم ولي از روي server اجرا مي شود .
کدی که برای این کار نوشتید و دستور SQL ایی که به کار بردید را اینجا بنویسید.

در مورد مساله دوم من يك فايل با پسوند bat ايجاد كردم
از تابع CopyFile در دلفی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر هم می تونید نام همین تابع را در سایت جستجو کنید.

p46544654
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 19:49 عصر
osql -s ali2 -i "c:\test.sql" -U"sa" -P"" -u

در مورد مساله دوم چگونه ميتوان در تابع copyfile به جاي مسير فايل مقصد از يك متغير استفاده كرد كه تاريخ سيستم را برمي گرداند .

vcldeveloper
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 22:28 عصر
osql -s ali2 -i "c:\test.sql" -U"sa" -P"" -u
بجای اینکه از ابزار Commandline استفاده کنید، از یک AdoCommand استفاده کنید و برای خصوصیت SQL آن کد SQL مربوط به DELETE را بنویسید. قبلا درباره اش بحث شده، جستجو کنید.

در مورد مساله دوم چگونه ميتوان در تابع copyfile به جاي مسير فايل مقصد از يك متغير استفاده كرد كه تاريخ سيستم را برمي گرداند .
با استفاده از تابع Now تاریخ و زمان فعلی سیستم را می گیرید. با استفاده از تابع DateToStr مقدار تاریخ را که به فرمت TDateTime هست را به string تبدیل می کنید. رشته String به دست آمده را به متغیری که نام فایل مقصد را نگه داری میکنه، اضافه می کنید.