PDA

View Full Version : سوال: ايجاد پروژه ای تحت وب و تحت ويندوز ( انتخاب واحد )

darioush01
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 19:51 عصر
من می خوام يه سيستم LMS طراحی کنم ( انتخاب واحد و سيستم اعلام نمرات دانشگاه )
مشکل من اينجاست يا بهتر بگم می خوام کاربر راحت تر با برنامه کار کنه يعنی به اين شکل که قسمت هايی که مربوط به admin هست رو به صورت win application بنويسم و قسمت انتخاب واحد و اعلام نمرات web application باشه يعنی هر دو از يه data base مشترک استفاده می کنن . ميشه راهنمايم کنيد که چطور ميشه اين کارو انجام داد ؟ آخه صفحات همراه بانک رو سيستم server بايد upload شه و نميشه يه يعنی به ذهن من نميرسه که قسمت win application و web application جفتشون بتونن از يه بانک در آن واحد استفاده کنن .
اگه راهنماييم کنين ممنون ميشم .

shahab_ksh
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 20:25 عصر
آخه صفحات همراه بانک رو سيستم server بايد upload شه و نميشه يه يعنی به ذهن من نميرسه که قسمت win application و web application جفتشون بتونن از يه بانک در آن واحد استفاده کنن .

هر دو از یک منبع بانک استفاده میکنن و هیچ مشکلی نیست

قبلا هم در این مورد بحث شده در سایت

darioush01
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 01:33 صبح
آقا من Serach کردم اما چيزی نبود شايدم من نحوه search رو نمی دونم . چی بايد بنويسم

a.maleki
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 11:31 صبح
آقا داریوش سلام
شاید این سوال من بی معنی باشه ولی من هم یه برنامه شبیه به برنامه شما دارم ولی مشکلم تو قسمت انتخاب نیم سال تحصیلی با واحد هاشه یعنی چطوری قسمتی رو طراحی کنم که فقط واحدهای اون ترم با نمراتش برای دانشجو ظاهر بشه
امیدوارم که مشکلم رو درست توضیح داده باشم
ممنون میشم که به هم کمک کنید

shahab_ksh
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 11:31 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=61302

darioush01
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 15:07 عصر
شما می تونين يه field در نظر بگيرين که شامل کد ترم باشه و اين کد رو طوری مقدار دهی کنييم حالا بنا بر خواسته هاتون که بتونين توسط اين کد نيمسال رو هم تشخيص بديد . حالا نمی دونم table هاتون ساختارش چطوريه اما هر طور هم که باشه شما می تونين اين کد ترم رو به همراه بقيه اطلاعات تو table انتخاب واحد ثبت کنيد . بعد که خواستين نمرات رو نشون بدين يه search بر اساس اين کد ترم انجام بدين . نمی دونم متوجه شديد يا نه . اگه مبهم توضيح دادم بگين کامل ترش کنم .

darioush01
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 15:27 عصر
شهاب جان
از لطفت ممنون اما آقا من تجزيه تحليل هام انجام شده راحت بهت بگم من کل پروژه رو تحت وب نوشتم , تموم شده , الان فقط می خوام بدونم چطوری يه قسمتی رو که همون مديريت باشه ( کاربرای آموزش باهاش کار می کنن ) رو تحت ويندوزش کنم . بانک من کجا بايد قرار بگيره , اصلا امکان داره من همچين کاری بکنم .
اگه کسی چيزی می دوونه راهنماييم کنه لطفا , من خيلی عجله دارم . :اشتباه:

shahab_ksh
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 18:04 عصر
فرض کنید شما از بانک اطلاعات Sql Server استفاده می کنید

این بانک شما روی یه سرور قرار داره حالا فرقی نداره شما از طریق Web App بهش وصل بشید یا Win App
بله این کار ممکنه و قابل انجام هر دو میتونن از یه منبع بهش وصل بشن و ازش استفاده کنن

شما اگه تا اینجاش پیش اومدید که Web App رو درست کردید بقیش ربط به Win App داره

darioush01
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 19:55 عصر
آقا منظورت اينه که من فقط بايد connection string که تو win application استفاده می کنم رو , رو server تنظيم کنم , درسته ؟ يعنی سيستم بايد به اينترنت connect باشه تا بشه از ديتا بيس رو Server استفاده کرد . چيز ديگه ای هم بايد Set بشه ؟

twelve
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 20:08 عصر
اگر فقط بحث بانک اطلاعاتی و دستیابی به اونه که آره ، ConnectionString یکسان برای هر دوپروژه راه حلشه !
و اون نرم افزار هم باید برای اتصال به بانک از طریق اینترنت اقدام فرمایند و دیگر هیج .... !
من فکر میکنم وب سرویس و وب متدهای اون هم میتونه به شما کمک کنه ...

shahab_ksh
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 22:09 عصر
آقا منظورت اينه که من فقط بايد connection string که تو win application استفاده می کنم رو , رو server تنظيم کنم , درسته ؟ يعنی سيستم بايد به اينترنت connect باشه تا بشه از ديتا بيس رو Server استفاده کرد . چيز ديگه ای هم بايد Set بشه ؟

سطوح دسترسی به بانک اطلاعاتی در وب هیچگاه در برنامه انتخاب واحد مثل مدیریت برنامه ای که تحت ویندوز میخاید بنوسید نیست

هیچ لزومی نداره اطلاعاتی که برای کاربران سایت نیست در دسترس اونها باشه بنابراین رولها و سطوح دسترسی و درخواستها وب با سطح مدیریت و کاربر با هم متفاوتن الزامی نداره همون بانک اطلاعاتی بنابر این ConnectionString متفاوتی خواهند داشت چون قراره از طریق دانشگاه دسترسی به بخش مدیریت داشته باشن بنابراین میشه از شبکه محلی اون به بخش مدیریت فقط دسترسی داشت با اعمال محدویت آیپی محلی برای دسترسی به اطلاعات هم میشه امنیت بیشتری رو تامین کرد

darioush01
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 00:00 صبح
خوب من اينو تست کردم error داد که واستون ميذارم که اگه ميشه بهم بگين لشکال کار کجاست .
ولی می خوام يه کار ديگه بکنم اونم اينه که بانک های يکسان واسه دوتاشون در نظر بگيرم و در فواصل زمانی معين و دلخواه اينارو match کنم . يعنی شنيدم که ميشه اما چطوری شدنشو نمی دونم . اين راه خيلی بهتره چون اون قسمت تحت ويندوز خيلی راحت مستقا از نياز به connect شدن می تونه کار کنه .
ميدونين چطور ميشه اين کارو کرد ؟

darioush01
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 00:04 صبح
يادم رفت error رو بذارم :اشتباه:

shahab_ksh
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 00:13 صبح
ببینید اگه از بحث وب کار گذشتین و سوالای در این مورد ندارین سوالای تخصصی ترتون در مورد Win App یا Sql Server رو در تالار های مربوطه دنبال کنید این طوری سریعتر نتیجه میگیرید

twelve
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 00:39 صبح
هیچ لزومی نداره اطلاعاتی که برای کاربران سایت نیست در دسترس اونها باشه بنابراین رولها و سطوح دسترسی و درخواستها وب با سطح مدیریت و کاربر با هم متفاوتن الزامی نداره همون بانک اطلاعاتی بنابر این ConnectionString متفاوتی خواهند داشت امنیت بیشتری رو تامین کرد

Cnstr فرق میکنه ؟! چرا ؟ هر دو که از یک بانک استفاده میکنن! شاید منظورتون اینه که برای کاربران تعریف نقش بشه (در اس کیو ال ) ؟! اگر آره ، خب اگر نشه هم هیچی نمیشه ! البته با تصورات من ... در واقع اگر اون win app طوری نوشته بشه که فقط اطلاعات مورد نیاز رو نمایش بده .... شایدم من درست متوجه نشدم منظورتون رو !

shahab_ksh
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 00:50 صبح
Cnstr فرق میکنه ؟! چرا ؟ هر دو که از یک بانک استفاده میکنن! شاید منظورتون اینه که برای کاربران تعریف نقش بشه (در اس کیو ال ) ؟! اگر آره ، خب اگر نشه هم هیچی نمیشه ! البته با تصورات من ... در واقع اگر اون win app طوری نوشته بشه که فقط اطلاعات مورد نیاز رو نمایش بده .... شایدم من درست متوجه نشدم منظورتون رو !

چون در فضایی صحبت کردیم که هدف انتخاب واحد و نمره و ... هستش جوابشون رو با لحاظ مسائل امنیتی دادم میشه سرور اطلاعات لازم برای مدیران و کاربران متفاوت باشن
دلیل نمیشه هر دو گروه با یه نام کاربری و کلمه عبور وارد بشن پس ConnectionString متفاوتی ممکنه داشته باشیم

darioush01
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 01:19 صبح
مثل اينکه منظورمو درست نگفتم , ببينيد آقا شهاب اصلا مديریت برنامه من چيز جدايی نيست در واقع منظور من از مديريت همون ثبت نمرات از طريق کاربران آموزش و ثبت اسامی دانشجويان , ثبت دروس , ثبت برنامه هفتگی اين table ها همشون هم تحت ويندوز مورد استفاده قرار می گيرن هم تحت وب . چيز جدايی نيستن . نمی دونم حالا متوجه شديد يا نه . اصلا به قسمت win چندان مربوط هم نميشه که شما فرموديد جای ديگه سوال مطرح بشه .
من می خوام کاربرای آموزش واسه کار به اينترنت تمام وقت connect نباشن تا از database رو سرور استفاده کنن. ميخوام يه روشی استفاده کنم ديتابيس رو هم رو server هاست و هم رو سيستم دانشگاه داشته باشم و هر وقت کاربر دستور داد تراکنش انجام بشه , به نوعی تغييرات اعمال شده رو هر دو بانک ادغام بشن . حالا من واسه اينکار بايد چه امکاناتی داشته باشم و از چه دستوراتی بايد استفاده کنم . ممنون ميشم راهنمايی کنين .

twelve
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 01:21 صبح
میشه سرور اطلاعات لازم برای مدیران و کاربران متفاوت باشن
یعنی یا 2 بار بانک آپلود بشه یا در اس کیو ال user / role تعریف بشه دیگه !؟ شاید به لحاظ امنیتی این تفکیک بد نباشه ، ولی نظر شخصی من اینه که پیاده کردن امنیت لازم و کافی بدون این کار هم میسره ، و بیشتر به پیاده سازی ماژولها در سطح برنامه نویسی بستگی داره ، اگر صرف وارد شدن دو گروه مدیر و کاربر با تایین هویت مشخص هدف باشه که میشه رول ها رو در برنامه پیاده کرد و نسبت موقعیت کاربر به اون پرمیژن داد.در زمان ورود به برنامه هم نوع ورود (به عنوان کاربر یا کارمند ) سوال بشه. من در پروژه وب دانشگاه همین کار رو کردم ، در پروژه win هم این کار غیر ممکنی نیست در واقع اصلا فرقی نمیکنه که پروژه وب باشه یا ویندوز ... امنیت هم پیاده میشه!

mhmdda
سه شنبه 19 شهریور 1387, 02:40 صبح
سلام دوستان داشتم وب گردی می کردم که به این پروژه بر خوردم جالبه
http://anyproject.blogfa.com/post-5.aspx
توضیحات برنامه انتخاب واحد با سورس از سایت www.anyproject.blogfa.com

برنامه انتخاب واحد دانشگاهی شامل تمام امکانات یک نرم افزار انتخاب واحد دانشگاهی بدون نقص می باشد که به زبان دلفی وپایگاه داده Sql Server نوشته شده است .دوستان میتوانند فایل گزارش این پروژه را که شامل توضیح کلیه امکانات نرم افزار میباشد را به صورت رایگان اززیر دانلود کنند
http://www.anyprojects.googlepages.com/ProjectDocument.zip

mhmdda
سه شنبه 19 شهریور 1387, 02:49 صبح
سلام دوستان داشتم وب گردی می کردم که به این پروژه بر خوردم جالبه
http://anyproject.blogfa.com/post-5.aspx
توضیحات برنامه انتخاب واحد با سورس از سایت www.anyproject.blogfa.com

برنامه انتخاب واحد دانشگاهی شامل تمام امکانات یک نرم افزار انتخاب واحد دانشگاهی بدون نقص می باشد که به زبان دلفی وپایگاه داده Sql Server نوشته شده است .دوستان میتوانند فایل گزارش این پروژه را که شامل توضیح کلیه امکانات نرم افزار میباشد را به صورت رایگان اززیر دانلود کنند
http://www.anyprojects.googlepages.com/ProjectDocument.zip