PDA

View Full Version : سوال: سیستم حصور وغیاب

novin7682339
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 21:21 عصر
می خواهم یک سیستم حضور وغیاب طراحی نمایم که یک افراد آن معمولا متغییر می باشند وحدودا 1000 نفر میباشند دو در هر هفته درچندجلسه شرکت می کنند سه کار با برنامه آسان و سریع باشد لطفا راهنمای ام کنید

SYNDROME
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 22:04 عصر
می خواهم یک سیستم حضور وغیاب طراحی نمایم که یک افراد آن معمولا متغییر می باشند وحدودا 1000 نفر میباشند دو در هر هفته درچندجلسه شرکت می کنند سه کار با برنامه آسان و سریع باشد لطفا راهنمای ام کنید
دوست عزیز خودتان تا الان چه کار کرده اید؟
خودتان نکاتی که به ذهنتان می رسد را بگویید تا دوستان آن را تکمیلتر کنند.
موفق باشید

parhamgoli
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 11:50 صبح
می خوام برنامه تلفن گویا برای بانک بنویسم . نمی دونم چه فیلدهایی بذارم. و نحوه ارتباط با مودم را هم نمی دونم . تو رو خدا کمکم کنید

ali_abbasi22145
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 12:40 عصر
kdtel اگر اشتباه نكنم مشكل تلفن گویا حل مي كند!

novin7682339
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 07:14 صبح
یک جدول مخصوص مشخصات افراد ساخته ام سپس فرمی که شامل تعدادی چک باکس است می خواهم بین اسامی افراد داخل جدول و چک باکسها ارتباط برقرار کنم به طوری که هر چک باکس مربوط به یک اسم داخل جدول باشد و با چک خورن چکباکس مربوطه برای فرد حضور در جلسه مربوطه ثبت شود . ذر ارتباط بین چک باکسها و اسامی داخل جدول راهی پیدا نمی کنم

Vahid_moghaddam
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 15:31 عصر
یه پیشنهاد:
اگه checkbox ها به صورت دینامیک ساخته می شن، در Name اونها مشخصه ای مربوط به اون رکورد رو قرار بدید مثلا id رکورد رو. یه چیزی شبیه به chbName_123.
یه رویداد عمومی بنویسید و مرتبطش کنید به onclick چک باکس ها.

procedure chbClicked(Sender:Tobject);

توی این رویداد name رو بخونید

chbName=(sender as TWinControl).Name

حالا مشخصه مورد نظر رو از این رشته بیرون بکشید و با استفاده از اون در دیتابیس تغییرات رو اعمال کنید.

یه پیشنهاد دیگه:
اگر کاربرهای شما id دارن که به احتمال زیاد دارن، id رو در خاصیت tag چک باکس ها قرار بدید و در تابعی که گفتم Tag رو بخونید.

SYNDROME
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 21:09 عصر
البته می توانی ID را در Tag هم ذخیره کنی تا راحتر بتوانی با آن کار کنی.
موفق باشید

kalali
چهارشنبه 03 تیر 1388, 00:51 صبح
با عرض سلام :متفکر:
من این رو کامل نوشتم اگر خواستی به امیلم خبر بده hojabrkalali@yahoo.com