PDA

View Full Version : سوال: ذخيره خودكار ركورد و دستور like

shayan3001
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 21:59 عصر
سلام
3 تا سوال دارم ازتون
و اين كه سوالام رو search كردم و نتيجه اي نگرفتم
1‍- يك فرم دارم كه بعضي از فيلد هاش required=yes هست . وقتي در اون فيلد ها مقداري وارد مي كنم حتي اگه از ذخيره كردن ركورد هم منصرف بشم باز هم با بستن فرم (چه با close و چه با طراحي دكمه) ركورد ثبت ميشه و نميخوام اينجوري باشه و فقط با دكمه ي ذخيره ركورد مي خوام ثبت بشه

2- وقتي كه در query design از [] استفاده مي كنم نمي خوام دقيقا رشته وارد شده با فيلد مطابقت كنه اما نمي تونم از like و [] با هم استفاده كنم و syntax eror ميده
بايد چه كار كنم
اگر ممكنه يك query ساده كه like رشته وارد شده از سوي كاربر رو جستجو كنه برام بگذاريد

3- اگه نخوايم از [] استفاده كنيم تا رشته كاربر رو جسجو كنيم بلكه يك فرم براش طراحي كنيم تا كلمه مورد نظرش رو در اون وارد كنه و با زدن دكمه query انجام بشه چه طوري مي تونيم مقادير وارد شده در فرم رو در query وارد كنيم (query ساخته شده بر اساس مقادير فرم)
ببخشيد اگه جواب سوالم توي تايپيك ها هست ولي من نتونستم پيدا كنم و خيلي سوالام كلي و طولانيه

mazoolagh
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 22:24 عصر
1- باید از unbound form استفاده کنین

برای سئوالات بعدی هم تاپیک جدا بزنین بهتر هست

shayan3001
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 23:25 عصر
1- باید از unbound form استفاده کنین

برای سئوالات بعدی هم تاپیک جدا بزنین بهتر هست

منظورتون از unbound form چي هست؟
يعني موقعي كه فرم جديد مي سازيم اسم جدول رو انتخاب نكنيم و row source فيلد ها رو هم مشخص نكنيم و با زدن دكمه ذخيره مقادير فيلد ها رو با كد vb داخل جدول بريزيم؟
اگه اين جوري هست براي فيلدي در فرم با نام id اگر بخوايم بعد از زدن دكمه ذخيره اين مقدار رو به جدول table و فيلد id1 اضافه كنيم كد نمونش چي هست ؟
يا كه منظورتون چيز ديگه اي هست.
لطفا به زبان ساده توضيح بدبد چون من تازه كارم

مهدی قربانی
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 00:12 صبح
سلام
فكر ميكنم نمونه و توضيحاتي كه در تاپيك زير ارائه شده بكار شما بياد :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=88650

mazoolagh
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 00:24 صبح
منظورتون از unbound form چي هست؟

يعني موقعي كه فرم جديد مي سازيم اسم جدول رو انتخاب نكنيم و row source فيلد ها رو هم مشخص نكنيم و با زدن دكمه ذخيره مقادير فيلد ها رو با كد vb داخل جدول بريزيم؟
اگه اين جوري هست براي فيلدي در فرم با نام id اگر بخوايم بعد از زدن دكمه ذخيره اين مقدار رو به جدول table و فيلد id1 اضافه كنيم كد نمونش چي هست ؟
يا كه منظورتون چيز ديگه اي هست.

لطفا به زبان ساده توضيح بدبد چون من تازه كارم

بله - منظور همین بود و البته جناب mehdi-gh کاملتر راهنمایی کردن. در مورد id های autonumber اگر منظورتون هست و مقدارش رو برای جدول join شده در subform احتیاج دارین هم راه حل هست. لطفا برنامه ضمیمه رو ببینین اگر این مورد رو نداشت مجددا همینجا مطرح کنین.