PDA

View Full Version : تبدیل نمودارهای visio به کد C#

angle25
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 23:24 عصر
سلام به همگی
من پروژه ای دارم که میخوام با C#(تحت وب) بنویسمش،در نرم افزار visio جداول رو طراحی کردم میخوام بدونم آیا Visio این امکان رو داره که کلاسهای معادل این جداول رو به صورت کد C#تولید کنه و ُstoredprocedure های مربوط به insert,update,delete این جداول رو تولید کنه؟اگربله چطوری و اگر خیر چه نرم افزاری این امکان رو داره مثلا power designer یا rationalrose؟اصلا این کار خوبه یا نه؟
ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه

whitehat
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 11:37 صبح
آیا Visio این امکان رو داره که کلاسهای معادل این جداول رو به صورت کد C#تولید کنه و ...
خير

اگر خیر چه نرم افزاری این امکان رو داره مثلا power designer یا rationalrose؟اصلا این کار خوبه یا نه؟
براي توليد كد #C مي توانيد از XDE استفاده كنيد. تنها مشكل آن اينه كه بر روي VS.Net 2003 كار مي كنه. نرم افزار ديگه Software Architecture هست كه دات نت 2005 را پشتيباني ميكنه

mehdi_kamari
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 17:37 عصر
این یعنی اینکه بدون هیچ کاری و با طراحی جداول به ما کلاس معادل میده ؟
جالبه !
توی Visio که باید کلی تنظیم انجام میدادیم . برای Rational هم نمی دونستم که فقط از روی Database طرای شده کلاس معادل میده .
اگه این مطلب درست ممنون میشم که تایید بدین که دنبالش برم .

whitehat
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 18:13 عصر
این یعنی اینکه بدون هیچ کاری و با طراحی جداول به ما کلاس معادل میده ؟
بله، البته بدون هیچ کاری هم نیست شما باید دیاگرامهای مربوطه را درست طراحی کنید

توی Visio که باید کلی تنظیم انجام میدادیم . برای Rational هم نمی دونستم که فقط از روی Database طرای شده کلاس معادل میده .
در Rational Rose هم می توانید کلاسهای معادل بگیرید، بعضی از زبانها مانند جاوا بخوبی در این نرم افزار پشتیبانی می شوند

mehdi_kamari
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 18:18 عصر
ممنونم دوست من .
فکر کنم این کار خیلی بتونه سرعت بده به کارا .

angle25
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 22:31 عصر
whitehat عزیز یکبار شما نوشتین که خیر و بار دیگه اینکه
"بله، البته بدون هیچ کاری هم نیست شما باید دیاگرامهای مربوطه را درست طراحی کنید" یعنی امکان پذیره؟
میشه بگین چطور میتونم اینکارو بکنم یا یه جایی که در این رابطه توضیح داده باشه تا بخونم
ممنون

whitehat
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 22:36 عصر
whitehat عزیز شما نوشتین که بله یعنی امکان پذیره
من در جواب دوستمان این را نوشتم ، اما جواب سوال شما خیر بود!
یا شاید من منظور شما را متوجه نشدم

impression
پنج شنبه 13 تیر 1387, 01:18 صبح
من در جواب دوستمان این را نوشتم ، اما جواب سوال شما خیر بود!
یا شاید من منظور شما را متوجه نشدم
سلام. من شنیده ام که بهترین نرم افزاری که از روی کلاس دیاگرام، کد تولید می کنه power designer است. اگر این مطلب درسته لطفا راهنمایی کنید که از کجا می تونم تهیه اش کنم. اگر لینک دانلود رایگان هم ازش دارید لطفا برام بذارین. ممنون.

whitehat
پنج شنبه 13 تیر 1387, 19:22 عصر
نمیشه گفت بهترین نرم افزار ، هر نرم افزاری مزایا و معایب خودش رو داره. کلاس دیاگرام چیزی هست که در انواع نرم افزار ها برای کشیدن آن ابزار وجود داره. Power Disigner هم نرم افزار خوبیه و براحتی میشه از آن استفاده کرد ولی نرم افزار تجاری است و گذاشتن لینک دانلود در سایت خلاف قوانین است
موفق باشید

reza_62
پنج شنبه 13 تیر 1387, 19:52 عصر
می توانید از فروشگاه techno2000 نسخه 12.5 که دات نت فریم ورک 2 را ساپورت می کند تهیه کنید من خودم نسخه 12 را دارم که کد دات نت 1.1 را تولید می کند ( از نظر من این ابزار راحت تر وسریع تر از rational rose است به خصوص پایگاه داده هایی که ساپورت می کند فوق العاده است)