PDA

View Full Version : سوال: چگونگي مقايسه صداي ضبط شده توسط کاربر با يک فايل صوتي

saghari
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 08:50 صبح
با سلام و احترام
حتما شما عزيزان تو يه سري از نرم افزارهاي آموزش زبان ديديد که کاربر جمله اي را گفته و از طريق ميکروفن ضبط ميکند و نرم افزار آن صدا را با صداي اصلي کنترل کرده و بعد از مقايسه نتيجه را اعلام ميکند. اگه از دوستان کسي اطلاعي در اين مورد داره يا کامپوننتي در اين خصوص ميشانسه لطفا راهنمايي کنه.
قبلا از توجه شما ممنونم.

Hossein Bazyan
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 13:11 عصر
سلام
چندی قبل این سوال منهم بود اما به جواب نرسیدم.
من برنامه ای دارم که در سوئد نوشته شده ( با وی بی 6 ) دارای ocx ی میباشد برای مقایسه 2 صدا با فرمت wav که یکی از آنها از میکرفون گرفته میشه و با صدای ضبط شده مقایسه میگردد ( هر دو صدا هم میتواندد از میکرفون گرفته شوند) و با استفاده ار نمودار اختلافات را نمایش میدهد. اما از آن نتوانستم استفاده کنم ( در ضمن در برنامه هام هم بنا به دلیل کپی رایت نمیتوانم از آن استفاده کنم )

ALI TT
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 17:17 عصر
آقاي saghari
دانلود اين جور كامپونت ها هزينه بر هستش (فروشي ميباشد)
من خودم توي بازار نمونه ي اين روديدم .
يه سي دي بود كه توش كامپوننت هاي VOICE را داشت

saghari
جمعه 03 خرداد 1387, 23:17 عصر
با سلام و تشکر از توجه دوستان عزیز
من برای پرداخت هزینه جهت خرید کامپوننت های موجود احتمالی مشکلی ندارم. چه داخل کشور باشه و چه بشه اونو از طریق اینترنت خریداری کرد. فقط برام مهم که یه کامپوننت مناسب برای حل این مشکل پیدا کنم. لذا از همه عزیزانی که در این خصوص کامپوننتی رو می شناسن، خواهش میکنم اونو معرفی کنن.
قبلا از توجه کمال تشکر رو دارم.

saghari
دوشنبه 06 خرداد 1387, 13:29 عصر
با سلام
آقاي ALI آيا امکان دارد نام يا آدرس محل تهيه نمونه اي رو که ديديد معرفي نماييد.

mojtaba-saleh
دوشنبه 06 خرداد 1387, 23:00 عصر
سلام
این یک سورس کد برای مقایسه صدا هست که با vb6 هست.
میتونید به دات نت کانورتش کنید.
البته من خیلی وقت پیش اینو دانلود کردم و طرز کارش اصلا یادم نیست

aliajami_1
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 10:40 صبح
سلام ضبط صدا با فورمت wav
System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using Microsoft.VisualBasic;
using System.Runtime.InteropServices;

namespace WindowsFormsApplication4
{
public partial class Form1 : Form
{
[DllImport("winmm.dll", EntryPoint = "mciSendStringA", CharSet = CharSet.Ansi, SetLastError = true, ExactSpelling = true)]private static extern int mciSendString(string lpstrCommand, string lpstrReturnString, int uReturnLength, int hwndCallback);
public Form1()
{
InitializeComponent();
}
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{

}
private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
mciSendString("open new Type waveaudio Alias recsound", "", 0, 0); mciSendString("record recsound", "", 0, 0);
}
private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
mciSendString("save recsound c:\\record.wav", "", 0, 0);
mciSendString("close recsound ", "", 0, 0);
// Computer c = new Computer(); c.Audio.Stop();
}
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
// Computer computer = new Computer();
// computer.Audio.Play("c:\\record.wav", AudioPlayMode.Background);
}
}

star_gh
شنبه 09 خرداد 1388, 12:15 عصر
آقای saghari سلام
من دقیقا مشکلی مشابه مشکل شما دارم
از اونجائی که این مشکل مربوط به سال گذشته شما بود میتونم ازتون خواهش کنم بفرمائید که مشکلتون حل شد یا خیر؟؟
و اگه حل شد راهشو به منم بفرمائید...
سپاسگذارتون میشم.

mjfakhr
دوشنبه 11 خرداد 1388, 15:02 عصر
آقای مجتبی صالحی سلام
من سورس کدی رو که شما برای مقایسه دو صوت ، گذاشته بودید بررسی کردم .
برنامه جالبیه . با استفاده از چند تابع موجود در خود ویندوز اقدام به ضبط صدا کرده و بعد هم با یک الگوریتم ساده این صدا رو با صدای ضبط شده قبلی مقایسه می کنه .
فقط برای من یک سوال پیش اومد و اون اینکه : چطور میشه به همین برنامه ، هوش مصنوعی هم داد ؟
چرا که الان اگر کمی تن صدا یا شدت گفتار تغییر کنه کلی در نتیجه تاثیر می ذاره و علتش هم وجود الگوریتم مقایسه نظیر به نظیره که باعث شده تحمل برنامه در مقابل تغییرات کم باشه .
اگر کسی با الگوریتم های موجود در این زمینه آشنا هست ممنون می شوم مطرح کنه تا ما هم بدونیم .
با تشکر

gh-reza
یک شنبه 31 خرداد 1388, 10:15 صبح
توی Visual studio 6 یه برنامه کامل در MSDN راجع به این مسئله وجود داره که خیلی شبیه آزمون درستی تلفظ Learn To Speak English هست.
البته به زبان VC++

Zero Ten
شنبه 21 مرداد 1391, 15:20 عصر
نرم افزاری برای اینکار هنوز ایجاد نشده که بشه دو تا فایل صوتی رو با هم مقایسه کرد ؟
منظور بیشتر دو فایل ضبط شده از صدای انسان است که بشه فهمید آیا این دو صدا مربوط به یک نفر میشه با خیر ؟