PDA

View Full Version : مشکل چاپ کاغذهای ریلی 38 سانتی در ویندوز XP

saeed_82
سه شنبه 20 مرداد 1383, 17:35 عصر
برنامه من فرمهایی را روی کاغذهای با عرض 38 سانتیمتر ریلی شبیه به قبض عوارض چاپ میکند . از چاپگرهایی شبیه Epson 2170,2180 استفاده میکنم.
من از Quick Report استفاده می کنم . در ویندوز 98 و میلنیوم از کنترل پانل اندازه کاغذ چاپگر را در حالت Custom روی عرض 380 میلیمتر تنظیم میکنم و مشکلی ندارد ولی در ویندوز XP ما حالت Custom برای اندازه کاغذ چاپگر نداریم و من اندازه کاغذ را روی A2 قرار دادم ولی فرمها بصورت ناقص یعنی فقط در عرض یک کاغذ A4 چاپ میشوند.

1- من در ویندوز XP چه راه حلی میتوانم برای این مشکل بکار ببرم.
2- آیا میتوانید راه حلی ارائه دهید که اندازه کاغذ پیش فرض چاپگر بصورت خودکار در اندازه دلخواه برنامه تعیین شود .
متشکرم.

mos
سه شنبه 23 فروردین 1384, 20:23 عصر
سلام
چرا منم به این مشکل برخورد کردم
نمی خوام ناامیدت کنم ولی فکر کنم با Quick Report نمی شه این کارو کرد چون Quick Report خیلی ابزار مزخرفیه منو دیوونه کرد منم رفتم سراغه crystal report

hmm
چهارشنبه 24 فروردین 1384, 12:28 عصر
دوست گرامی
من با دلفی کار نمیکنم ولی ببین روش زیر جوابت رو میده
در control panel و قسمت perinter & fax رو بیار از منوی بالا file و سپس server properties رو بزن حالا چک باکس create new form رو تیک کن و مشخصات کاغذت رو بده بعد هم یه اسم برای کاغذ بگذار و save کن

اگه مشکلت حل شد بگو ...

SSHISK
یک شنبه 14 اسفند 1384, 08:38 صبح
مشکل حل شد .هیچ کس واقعا نتوانست کمک کندولی بالاخره مشکل حل شد
با توجه به اینکه دیدم این مشکل خیلی ها است و خودم 3 سال دنبال حل آن بودم به سایر دوستان هم در مورد نحوه حل مشکل خبر دهید
در ویندوز XPو QuickReport ودلفی .ابتدا در Xpکاغذ دلخواه را به صورت زیر انتخاب کنید
درPrinters and faxesدر ویندوز ÷رینتر مورد نظر را انتخاب و از منوها در منوی فایا گزینه ServerPropertiesرا انتخاب و کاغذ را در آن ایجاد کنید.
سپس آن را کاغذ Defaultخود در چاپگر قراردهید(در همه جاهایی که چا÷گر کاغذ را می شناسد)
بعد در دلفی نوع کاغذ گرزارش راDefault انتخاب منید همین و بس
اگر بازهم سوال داشتید بهSSHIS2005@yahoo.comتماس بگیرید.
---------------------------------------------------------------------------------
به دیگران کمک کنید تا به شما کمک شود.

AfterDark
شنبه 04 شهریور 1385, 14:44 عصر
ولی من هرچی فرم اضافه می کنم تو این قسمت، QuickReport براش یابو آب میده و توی لیست کاغذهای اون پرینتر همون چندتا کاغذ اولی که بوده هست و چیزی اضافه نمیشه!!:گریه: