PDA

View Full Version : سوال: وب سرویس

ali_bagheri34
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 12:41 عصر
سلام دوستان
من با اکسس کار می کنم و کمی مهارت پیدا کرده ام
می خواهم بدونم از داخل اکسس می توان با وب سرویسی ارتباط برقرار کرد و اطلاعاتی را از آن گرفت

و آیا کسی اطلاعاتی در این خصوص دارد که مرا راهنمایی کند

یک شرکتی که برنامه آن با دیتابیس اس کیو ال می باشد می خواهد اطلاعات خود را با استفاده از وب سرویس به اینجانب بدهد و من در این خصوص تجربه ای ندارم

لطفا به من کمک کنید

mohsenkarami
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 16:49 عصر
با سلام
وب سرویس اطلاعات خودش رو به صورت xml به شما میده و شما میتونید هر جور که خواستین ازش استفاده کنید.

ali_bagheri34
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 09:06 صبح
لطفا کمی پبشتر توضیح دهید
من اینگونه در ذهنم جا گرفته که برایتان توضیح می دهم
برای مثال از وب سرویس مبلغ فروردین یک پرسنل را می خواهیم و آن مبلغ را به ما می دهد
سوال من این است که ما چگونه از وب سرویس چیزی را بخواهیم تا نتیجه را بطورت اکس ام ال به ما بدهد
سوال دوم آیا وب سرویس بطور اتوماتیک اطلاعات را به خروجی xml به ما می دهد و در کجا نگهداری می نماید

واقعا متشکر می شویم در این ظمینه به من کمک نمایید
پیشاپیش از شما متشکرم

mohsenkarami
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 13:16 عصر
با سلام
شما هر چیزی رو از وب سرویس نمیتونین بگیرین.فقط به یک سری توابع از پیش تعریف شده دسترسی دارین که توی فایل WSDL اون وب سرویس توضیح داده میشه!
وب سرویس هم برای انتقال اطلاعات بین application استفاده کننده و سرویس دهنده از XML استفاده میکنه!شما هم میتونید در طرف استفاده کننده اونو تبدیل به xml یا هر فرمت دیگه بکنین.

ali_bagheri34
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 13:29 عصر
سلام
آیا می توانی یک وب سرویس را برای من بگزاری تا بتوانم با آن کار کنم

mohsenkarami
شنبه 19 مرداد 1387, 18:14 عصر
سلام
آیا می توانی یک وب سرویس را برای من بگزاری تا بتوانم با آن کار کنم

سلام
ببخشید من مدتیه که وقت نکردم به اینجا سر بزنم
ولی این یه پروژه ی ساده ی hello world به زبان c# هست رو گذاشتم که شما برای استفاده فقط فایل asmx اون رو توی webserver خودت مثل IIS آپلود کن یا اینکه با visual studio پروژه ی اون رو باز کن یا این که تو visual studio و در منوی project>add>webrefrence فایل asmx رو اضافه کن تا بتونی ازش استفاده کنی.!!!!!!!!
بعدش یه شی از نوع webservice1 توی namespace سرور(معمولا httplocalhost) درست کنید و از تابع هاش لذت ببرید!!!!!!

ali_bagheri34
دوشنبه 08 مهر 1387, 13:25 عصر
سلام
ببخشید من مدتیه که وقت نکردم به اینجا سر بزنم
ولی این یه پروژه ی ساده ی hello world به زبان c# هست رو گذاشتم که شما برای استفاده فقط فایل asmx اون رو توی webserver خودت مثل IIS آپلود کن یا اینکه با visual studio پروژه ی اون رو باز کن یا این که تو visual studio و در منوی project>add>webrefrence فایل asmx رو اضافه کن تا بتونی ازش استفاده کنی.!!!!!!!!
بعدش یه شی از نوع webservice1 توی namespace سرور(معمولا httplocalhost) درست کنید و از تابع هاش لذت ببرید!!!!!!

سلام رفیق
از اینکه جواب مرا داده اید متشکر م
من از اکسس پروجکت استفاده می کنم و به دیتا بیس اس کیو ال متصل هستم آیا می توان از برنامه اکسس پروجکت یک وب سرویس را صدا زد و باهاش کار کرد