PDA

View Full Version : سوال: ساخت دیتا بیس با sqlite در netbeans

jeus
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 12:22 عصر
با سلام و خسته نباشید
دوستان من میخواهم در netbeans یک دیتا بیس با sqlite ‌بسازم اما موفق نشدم
لطفا اگر راهنمایی در مورد sqlite و چگونگی ارتباط با اون در جاوا و غیره دارید بهم بدید

mazdadoost
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 13:34 عصر
دوست عزیز :
برای اینکه بتونید با نت بینز به هر دیتا بیسی متصل شید باید مراحل عمومی زیر رو طی کنید :
1- Window>Runtime رو از منو انتخاب کنید.
2-ئر پنجره Runtime رویه گره Databases کلیک کنید تا باز شه.
3-حال روی گزینه Driver راست کلیک کنید و گزینه New Driver رو انتخاب کنید.
4-در پنجره باز شده دکمه Add رو بزنید.و فایل های جار مربوط به دیتابیس مورد نظرتون که دارید مثلا از اینترنت گرفتید اظافه کنید.معمولا در README که با دیتا بیس شما میاد نوشته که این فایل چه نامی داره مثلا sqllite.jar!
5.وقتی این کارو بکنید معمولا خود نت بینز کلاسی در فایل جار که interface , Driver رو پیاده کرده باشه پیدا میکنه.اگه نکرد با دکمه Find پیداش کنید. و در نهایت به این درایور نامی بدین.این نام وقتی پنچره Add New Connection رو باز میکنید نشون داده میشه.
6-حالا با استفاده از Add New Connectin نت بینز رو به دیتابیس مورد نظر وصل کنید.
موفق باشید.

jeus
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 21:29 عصر
دوست من ‌
من این کار ها را انجام دادم و این را نیز میدانم کهsqlite یک دیتابیس embeded است که به فایلها اجرایی برنامه و کلا فایلهای برنامه پیوست میشه اما من در بعضی از قسمتها مشکل دارم که چجوری باید با دیتا بیس کار کنم چجوری باید create کنم و چجوری باید کارهای دیگر را انجام دهم .
مشکل من در این است که GUI ندارد و یا اینکه اصلا نمی دانم چجوری باید با این دیتا بیس کار کنم من برای پروژه ای میخوام که حداقل ۳۰ table دارد و حداکثر رکورد در تیبل ها ۵۰۰۰ و حداقل ۱۰۰ رکورد میباشد آیا این چنین پروژه ای با این حجم با sqlite ممکن می باشد ؟

jeus
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 21:58 عصر
سلام دوباره خدمت دوستان دارم مشکلمو کم کم خورد میکنم
اینجور که فهمیدم برای ساختن فایل دیتا بیس ابتدا باید اونو بیرون از برنامه ساخت و بعد داخل برنامه استفاده نمود در جاوا یک کلاس هست به نامSQLite.Database که میتونید ازش استفاده کنید
منتظر خبرهای بعدی باشید .

mazdadoost
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 22:16 عصر
دوست عزیز :
بنده تجربه ای در رابطه با این انجین ندارم.اما پیشنهاد میکنم برای اینکه برنامتون بهتر اسکیل شه از دیتابیس خود جاوا Derby استفاده کنید.که اون هم مد Embded داره.و من تجربیات کاملی در بارش دارم. وضمنا بعد از اینکه برای نتبینز یه درایور جدید ساختین از طریق خود نتبینز تا حدی کار های ادمین مثل ساخت جدول و حتی خود دیتابیس هارو انجام داد.