PDA

View Full Version : send text via bluetooth in j2me & simulator

alferd_moto
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 12:25 عصر
سلام
اگه ممکنه یه برنامه جاوا j2me برای موبایل که تو net beans هم کار بده بدهید که متنی را مثلا از textfeild بخواند و به موبایلی دیگر که جستجو کرده ایمش بفرستد.
حسابی ممنون میشم چونکارم خیلی گیره
نمونه برنامه گیر آوردم که فایل می فرسته اما من می خوام فقط یه text بفرستم و کد اونها را هم نمی فهمم کد را توضیحی دهید ممنون

نیاز به یه برنامه مجازی یا شبیه ساز برای تست برنامه های بلوتوثی دارم که می نویسیم
مثل bluetooth simulation console
گشتم ولی گیر نیاوردم کمک download link need :اشتباه::گریه:

amir_paia
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 16:37 عصر
کسی نیست که کمک کنه من هم این مشکل را دارم. فرستادن یک متن با استفاده از بلوتوث
اگه بتونید یه مثال برای دانلود بذارید ممنون میشم

zehs_sha
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 17:09 عصر
دوستان
فکر نکنید که به همین سادگی این کار انجام می شود برای این کار مقدمات فراوانی نیاز هست که باید قبل از کد نویسی مفاهیم زیادی در این رابطه را مطالعه کنید در همین قسمت چندین ebook , لینک وجود دارد که می توانید مطاله کنید و در آخر ebook یک مثال ساده جهت ارسال این کار وجود دارد
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=82338

mazdadoost
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 19:06 عصر
دوستان عزیز :
پیشنهاد می کنم از این کتابخانه استفاده کنید.البته در برنامه نهاییتون امید وارم نامی از توسعه دهنده برنامه ببرید و زحمت های دیگران رو رو به نام خودتون خدایه ناکرده مصادره نکنید.
این پروژه Open Source برای آسون کردن برنامه نویسی موبایل با J2ME هست.و این امکان رو به شما میده تا متن رو براحتی بفرستید و بگیرید.در پروژه عملی ازش استفاده شده و تست شده.ورژنی که روی سایت میذارم آخرین ورژن نیست.فایل سوال و جواب ,مستندات و برنامه های عملیش هم خیلی سریع راهنماییتون میکنه.فقط برای ارسال فایل های باینری مقداری مشکل داره.شاید در ویرایش جدیدش این مشکب حل شده باشه. متاسفانه فرصت چک کردن این مسئله رو ندارم.چنانچه از ورژن آخرش استفاده کردین بند رو خم در جریان تغیراتش قرار بدین.
by Federico Paparoni <doc@javastaff.com
BTfree

موفق باشید :

amir_paia
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 12:51 عصر
سلام آقای mazdadoost
ممنون از اینکه این مثال روقرار دادید اما من در تبدیل چند تا از کلاس هابه فایل جاوا به مشکل برخوردم اگه میشه بگین از کجا میشه برنامه btfree رو به همراه سورسش دانلود کرد.

mazdadoost
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 15:17 عصر
دوست عزیز :
1-ابن فایل آرشیو شامل لیب های کامل Btfree برنامه نمونه و API مربوطش هست.
2-برای استفاده از این Framework شما نیاز چیز دیگری ندارید.(جز وایر لس تولکیت!)
3-منظورتون از : تبدیل چند تا از کلاس هابه فایل جاوا چیه؟
4-برنامه نمونه که در آرشیو هست استفاده از API رو به شکلی خوب نشون میده.برای پیدا کردن سورس این Framework به http://sourceforge.net مراجعه کنید.

amir_paia
شنبه 04 خرداد 1387, 10:25 صبح
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون. امید وارم بتونم جبران کنم
اما بازم سوال
منظورتون از برنامه نمونه همون btfree example هست که به همراه فایل btfree.jar از لینک بالا دانلود میشه. اگه منظورتون اونه خوب اون چطور از api ها استفاده کرده. مشکل من هم همون استفاده از API هاست.
مثلا من برای اینکه بتونم از این API توی نت بینز استفاده کنم باید چیکار کنم؟
و کدوم API ها رو برای فرستادن متن نیاز دارم؟ (البته این سوال در مرحله بعد پیش میاد و فعلا مشکل همون سوال اوله که هر کاری کردم نتونستم استفاده کنم)
لطفا کمک کنید