PDA

View Full Version : چگونگي محاسبه طول و عرض صفحه

mohammadsaleh
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 13:38 عصر
دوستان اگر بخواهيم طول و عرض صفحه مانيتور رو پيدا كنيم از چه كدي بايد استفاده كنيم .
فكر مي كنم براي جاي دادن كنترل ها در نقطه اي مخصوص هم رزولوشن مهم باشه و هم طول و عرض صفحه . و بنابر اين با فرض اينكه رزولوشن براي ما مشخص باشه عرض و ارتفاع را چگونه بايد محاسبه كرد.
هدف من از اين سئوال اينه كه اگه برنامه رد مانيتورهاي مختلف اجرا شد كنترل در همان نقطه اي ديده بشه كه من قرار دادم . مثلا دقيقا سمت راست مانيتور . البته با تغيير رزولوشن ميشه اينكار رو كرد ولي من ميخواهم تغيير در رزولوشن داده نشده و مكان كنترل هام دقيقا در سمت راست باشه . و براي اينكار بايد بتونم عرض دقيق صفحه و نيز ارتفاع آنرا حساب كنم كه در اكسس چنين چيزي ديده نشده ولي احتمالا بايد تابعي براي اينكار نوشته شده باشه

مهدی قربانی
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 14:21 عصر
سلام
اينجا رو ببنيد :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=52690

mohammadsaleh
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 08:31 صبح
يه راه ساده اي به فكر خودم رسيد كه تستش كردم جوابم گرفتم .حالا شايد راه مناسبي نباشه .
يك فرم مي سازيم و در ابتداي برنامه آنرا به صورت ماكزيمايز و به شكل مخفي hide باز مي كنيم حالا توي هر فرمي كه باشيم مي تونيم با اشاره به عرض و ارتفاع اون فرم طول و عرض صفحه رو حساب كنيم (me.WindowWidth , me.windowhight )
و اين به رزولوشن هم كاري نداره و مي تونيم با توجه عرض و ارتفاع صفحه دستورات لازم را براي چينش كنترل ها در صفحه بنويسيم.