PDA

View Full Version : GSM و کد نویسی با php

nejat_mohammadhossein
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 18:10 عصر
سلام مدتیه ساخت صفحه وبی که با gsm modem ارتباط برقرار کنه(مثل پروژه اس ام اس بانک) فکرم رو مشغول کرده و متاسفانه چیز بدرد بخوری هم تو اینترنت گیر نیاوردم .به کمک دوستان نیاز دارم (مقاله یا کد یا ...)

Arman_gh
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 19:28 عصر
http://www.phpeveryday.com/pack/PHP-SMS-Step-By-Step-Tutorial

vahid4134
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 22:11 عصر
وقتی که GSM مودم رو وصل کردی و شناسایی کردی باید سوکت پروگرمینگ بهش وصل بشی و اطلاعات رو براش بفرستی. البته باید برنامه نویسی موبایل بلد باشی که بدونی چی باید بفرستی.
این هم یک tookit هست
http://activexperts.com/xmstoolkit/howto/mm1/php/

nejat_mohammadhossein
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 01:40 صبح
وقتی که GSM مودم رو وصل کردی و شناسایی کردی باید سوکت پروگرمینگ بهش وصل بشی و اطلاعات رو براش بفرستی. البته باید برنامه نویسی موبایل بلد باشی که بدونی چی باید بفرستی.
این هم یک tookit هست
http://activexperts.com/xmstoolkit/howto/mm1/php/
ممنون از لینکتون. منظور از سوکت پروگرمینگ تو وب چیه؟ من فکر میکردم سوکت پروگرمینگ برای برنامه نویسی lan با vb یا ... هست مگه نیست؟

vahid4134
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 13:45 عصر
socket programming در وب هم هست. البته روی سرور. مثلا برای ارسال ایمیل می تونی از سوکت پروگرمینگ استفاده کنی. یا برای ارسال ایمیل اگر دستگاه به سرور وصل باشه می تونی از سوکت پروگرمینگ استفاده کنی. در کل یعنی ارتباط با خارج از طریق سوکت پروگرمینگ. در واقع اگر بری و کدها رو مشاهده کنی وقتی یک ارتباط سوکت رو برقرار می کنی با استفاده از توابع فایل می تونی اطلاعات رو بفرستی و بگیری.

nejat_mohammadhossein
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 23:50 عصر
socket programming در وب هم هست. البته روی سرور. مثلا برای ارسال ایمیل می تونی از سوکت پروگرمینگ استفاده کنی. یا برای ارسال ایمیل اگر دستگاه به سرور وصل باشه می تونی از سوکت پروگرمینگ استفاده کنی. در کل یعنی ارتباط با خارج از طریق سوکت پروگرمینگ. در واقع اگر بری و کدها رو مشاهده کنی وقتی یک ارتباط سوکت رو برقرار می کنی با استفاده از توابع فایل می تونی اطلاعات رو بفرستی و بگیری.
برای این کار چه وسایلی نیازه؟من نرم افزار activexpertرو دانلود کردم ولی موقع نصب پیغام میده .تو یکی از لینک ها خوندم که قبل از نصب باید data cable,handphone+simcart داشت خب data cable چی هست و مودم gsm هم حتما باید داشته باشیم؟

vahid4134
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 22:41 عصر
برای این کار چه وسایلی نیازه؟من نرم افزار activexpertرو دانلود کردم ولی موقع نصب پیغام میده .تو یکی از لینک ها خوندم که قبل از نصب باید data cable,handphone+simcart داشت خب data cable چی هست و مودم gsm هم حتما باید داشته باشیم؟
والا من قبلا روی لپتابم وصل بود. من از نظر سخت افزاری نمی دونم چی می خواد ولی روی یک آیپی با یک پورت میشد فعالش کرد. البته ارزش نداشت و جوابگو نبود. آخرش رفتم سراغ وب سرویسها اینجوری خیلی راحتتر بود

nejat_mohammadhossein
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 00:34 صبح
خب پس راه ساده تری هم هست .با این وب سرویسها چطور ارتباط برقرار میکنیم ؟ اگه امکان داره در مورد ش توضیح بدید.(یا لینک یا هردو)vahid4134 ازت ممنونم .

vahid4134
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 13:44 عصر
اگر ایرانی بخوای که magfa (www.magfa.com))هست مگفا هست
البته منم خودم دارم یک سرویس ارسال اس ام اس راه می ندازم که خدمات وب سرویس هم ارایه میده که تا دو ماه دیگه روی کار میاد. سرویس های خارجی هم هستند که البته به صرف نیست چون قیمت بالا میره.
البته سرویس magfa یه مقدار گرون هست. سایت ایرانی که سرویس رو ارایه بده من سراغ ندارم.
البته اگر سرویسی که طراحی کردم روی کار بیاد کار کردن باهاش راحت خواهد بود

nejat_mohammadhossein
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 23:54 عصر
magfa رو دیدم ممنون. خب من فکر میکنم اگه بخوایم از سرویسش استفاده کنیم دیگه نیازی به داشتن gsm نیست درسته؟ خب بقیه ش چجوریه ؟قیمت gsm modem چند هست؟ اگه بخوایم بگیریمش خودمون سرویس دهنده میشیم؟مثلا سیستم اس ام اس برنامه نود اونا خودشون gsm دارن درسته ؟ دارم از کنجکاوی میمیرم اطلاعات میخام کمکم کن.

vahid4134
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 13:55 عصر
سیستم مگفا یکی از بزرگترین شرکتهایی هست که این خدمات رو ارایه میده
هر شماره ای که با شماره 3000 شروع میشه مربوط به شرکت مگفا هست. اگر از این سرویس استفاده کنید دیگر نیازی به استفاده از gsm مودم نمی باشد. در ضمن gsm مودم قیمتش فکر کنم 14 هزار تومان باشه ولی مثل موبایل عادی عمل می کنه به خاطر همین سرعتش خیلی کمه. قیمت مودمهای بالاتر هم تا ۲ تا ۳ میلیون تومن هم داریم که از توانایی و سرعت بالاتری برخوردار هستند. تمامی این مودم ها باید یک خط روی اونها قرار بگیره . شما می تونی یک خط اعتباری ایرانسل هم روش قرار بدی یا یک خط دائمی مخابرات رو.
اما شماره هایی مثل 300090 (فکر کنم ماله برنامه ۹۰ همین باشه) اینها مربوط به مگفا هست حتی شماره 30009 (یادم نمیاد ولی همون شماره ای که برای درخواست کارکرد در سیم کارتهای مخابرات بهش اس ام اس میدی) هم ماله شرکت مگفا هست. با وب سرویس شرکت مگفا (که SOAP هست) می تونید در لحظه ۱۰۰ اس ام اس بفرستید که خیلی عالی هست. قدرت دلیوری گرفتن از همه اس ام اسها رو هم داره.
اما خوب قیمت شماره هاش خیلی گرونه. مثلا من که برای این وبسرویس یک خط شماره گرفتم حدود ۴ و نیم میلیون تومن دادم و یک شماره به من داد. البته محدوده شماره هایی که ارایه میشه ۱۰۰۰۰ هست. یعنی شماره ای که به شما میده مثلا 3000413400XXXX هست.
به خاطر همین من به فکر افتادم که سرویسی که ارایه میدم با این قابلیت ها باشه و یکی از این شماره ها رو رایگان بده و به راحتی بشه با هزینه کمتر برای کاربران سرویس ارایه بشه
اگر شما پول دارید که یکی از این خطها رو بخرید پیشنهاد می کنم از این خطها استفاده کنید. البته کارکردن با وبسرویس و دریافت پیامک اون (مخصوصا پیامک های چند پارته ) نیاز به دانش کافی و ابتکار داره.
امیدوارم مطالب مورد رضایت شما باشد

nejat_mohammadhossein
جمعه 03 خرداد 1387, 01:29 صبح
بازم ممنونم از اطلاعات کارشناسانتون .
من برای پروژه پایانی به این فکر افتادم که وب سایتی بسازم که بتونه اس ام اس بخونه و اس ام اس بده مثلا تو دانشگاه مجازی سیستم اعلام نمره اش این طور باشه که نمره ها رو به موبایل دانشجویان ارسال کند.
خب برای این کار فکر میکنم باید یک gsm بخرم . وقتی خریدم با php از طریق نرم افزار activeexperts ارتباط برقرار کنم .درست گفتم؟ راه درستیه؟ راه بهتری پیشنهاد میکنید؟

vahid4134
جمعه 03 خرداد 1387, 12:04 عصر
می تونید از gsm استفاده کنید (البته اگر کارتون رو می خوایید زود تحویل بدید و وقت ندارید)
باید با یک نرم افزار که روی یک آیپی و پورتی کار کنه وصل بشید. و سپس از دستورات مخصوص ارسال استفاده کنید (که فکر کنم بچه هایی که توی قسمت برنامه نویسی موبایل هستند با این دستورات آشنا هستند