PDA

View Full Version : سوال: تعریف اشیای ارایه ای . . .

littledemon
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 18:22 عصر
سلام بر دوستانی که همواره ساپورت کردن مارو !!!:خجالت:

یه مشکل برام پیش اومده...من یه برنامه دارم که داخلش نیاز دارم با 200 تا picturebox کار کنم...
برام سخته که برای لود عکس ها تو هر picturebox هی بهشون کد بدم.....کسی نمیدونه چطور مثل VB6.0 میشه یه شی رو ارایه کرد ...مثلا ما یه جا میخوامیم بگیم که picturebox هفتم رو مقدار بده بهش....تو ویبی 6 یه چی شبیه زیر بود ..:

Picturebox(7).Image= "Picture"

چون تو ویبی شش همین که از روی شی کپی میکردیم اجازه میداد شی رو ارایه کنیم..ولی وی بی دات نت چی ؟ من هر چی گشتم چیزی دستگیرم نشد راستش...:افسرده:

اگه لطف کنید ممنون میشم.:خجالت:

eyes_shut_number1
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 18:38 عصر
dim array as new array

linux
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 20:05 عصر

یه مشکل برام پیش اومده...من یه برنامه دارم که داخلش نیاز دارم با 200 تا picturebox کار کنم...
برام سخته که برای لود عکس ها تو هر picturebox هی بهشون کد بدم.....کسی نمیدونه چطور مثل VB6.0 میشه یه شی رو ارایه کرد ...مثلا ما یه جا میخوامیم بگیم که picturebox هفتم رو مقدار بده بهش....تو ویبی 6 یه چی شبیه زیر بود ..:

چون تو ویبی شش همین که از روی شی کپی میکردیم اجازه میداد شی رو ارایه کنیم..ولی وی بی دات نت چی ؟ من هر چی گشتم چیزی دستگیرم نشد راستش...:افسرده:

dim piclist as list(of picturebox)

touraj
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 10:26 صبح

چرا از ImageList استفاده نمیکنی؟ اون در واقع یه آرایه هستش که عکس رو تو خودش ذخیره میکنه.

littledemon
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 11:31 صبح
منظور eyes_shut_number1 جان وlinux خان رو نفهمیدم !!!!
من گفتم شی ....شی رو مگه میشه این طوری ارایه کرد ؟ من نفهمیدم...اخه من نمیخوام شی تولید کنم..اشایی من ثابت هستند.....ناشی ام یکم ...و ای کیوم هم پائینه...شرمنده..

و اما touraj خان...ببینید من 200 تا شی دارم که همیشه روی صفحه هستند...و همیشه باید مقدارهایی رو نشون کاربر بدن...بنابر این امیج لیست به کار من نمی خوره ...اشاییی که من دارم مثل یه صفحه شطررنجیه تقریبا...

touraj
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 11:37 صبح
و اما touraj خان...ببینید من 200 تا شی دارم که همیشه روی صفحه هستند...و همیشه باید مقدارهایی رو نشون کاربر بدن...بنابر این امیج لیست به کار من نمی خوره ...اشاییی که من دارم مثل یه صفحه شطررنجیه تقریبا...

خب ببین، مثلاً اینطوریه که حالت 1 اتفاق افتاد، عکس 1 رو نشون بده. اگه حالت 2، عکس 2 و ...
با imageList میتونی این کار رو انجام بدی دیگه. location عکس که تغییر نمیکنه، خود عکس تغییر میکنه دیگه؟ imageList هم در واقع یه آرایه هستش که عکس رو تو خودش ذخیره میکنه.

اصلاً من سوالت رو درست فهمیدم؟

eyes_shut_number1
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 11:55 صبح
image list یه کنترل توی خود دات نت
که ارایه ای از عکسها رو میگیره و در موقع نیاز از ان استفاده میکنی و فکر م کنم تا 255 عکس رو بگیره

littledemon
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 12:05 عصر
تا حالا برنامه هایی رو دیدی که map میسازند برای یه برنامه دیگه ؟
یه صفحه که خونه خونه هست . نوع برنامه منو مجبور کرد تا از ای تعداد زیادی picture box استفاده کنم در کنار هم مثل یه 40 خونه مثلا ....با کلید هر خونه محتواش عوض میشه...این ها از همون اول که برنامه اجرا میشه هستند همهشون رو صفحه...فقط برا مقدار دهی باید ارایه بشن....من هر چی فکر میکنم با ایمیج لیست نمیشه !!!!

littledemon
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 12:06 عصر
مشکل من موقع نیاز بودن نیست چون در تمام مدتی که برنامه من در حال اجرا هست همه عکس ها و picturebox ها باید رو صفحه باشن...

touraj
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 12:37 عصر
خب چرا نمیشه؟ تو یه آرایه میخوای مثلاً به اسم PicArray، که از 0 تا 200 رو داشته باشه. مثلاً بهش بگی PicArryay(1) و...
خب از imageList.item(1) استفاده کن. همونه دیگه!