PDA

View Full Version : برنامه بدون فرم

rmb_ali
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 13:58 عصر
یه تاپیک بود که من نتونستم توش پست بزنم لینکی که باید تیک میزدم اصلا نبود به هر حال

QUOTE=Naficy;199010]یک برنامه غیر کنسول (دارای فرم) درست کنید، و فرمها را از داخلش حذف کنید. کدتون را داخل Project->View Source بنویسید.
نوشتن سرویس برای چنین مساله ای زیاده رویه. بخصوص که به مقداری تخصص هم احتیاج داره.[/QUOTE]

اگر بخواهیم از کامپوننت خاصی استفاده کنیم چه جوری باید اونو به پروژه اضافه کنیم منظورم به پروژه ایی که فرم نداره

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 14:18 عصر
سلام.شما میتونی اونو Create کنی .یک نمونه از کامپوننت مورد نظرت ایجاد کنی و ازاون استفاده کنی.
مثال

var Adq:TAdoquery;
Begin
adq:=Tadoquery.create(self);
adq.sql.add('select * from table1');
adq.open;

مهران موسوی
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 14:39 عصر
خوب اگه براتون مشكله نيازي نيست برنامتون رو بي فرم بنويسيد بلكه يك كلك بزنيد و BorderStyle فورم رو به bsNone تغيير داده و سپس اندازه ي فورم رو به 0 , 0 تغيير بدين و با توابع مربوطه فورم رو مخفي كنيد ...

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 16:59 عصر
سلام.یا همون اول میتونی بنویسی form1.hide و فرم اصلی رو مخفی کنی.
بعد شما وقتی میخوای فرم رو مخفی کنی چه لزومی داره روی اون بخوای کامپوننتی تعریف کنی؟

vcldeveloper
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 17:04 عصر
خوب اگه براتون مشكله نيازي نيست برنامتون رو بي فرم بنويسيد بلكه يك كلك بزنيد و BorderStyle فورم رو به bsNone تغيير داده و سپس اندازه ي فورم رو به 0 , 0 تغيير بدين و با توابع مربوطه فورم رو مخفي كنيد ...
همچین کاری اصلا منطقی نیست! به فرض اگر هم کسی خواست Container ایی داشته باشه، از DataModule استفاده میکنه که سربار Form را نداره، بطور پیش فرض هم نمایش داده نمیشه!

nouri2015
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 17:52 عصر
جواب سوالتون این سورس است.
موفق باشید.

مهران موسوی
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 18:59 عصر
همچین کاری اصلا منطقی نیست! به فرض اگر هم کسی خواست Container ایی داشته باشه، از DataModule استفاده میکنه که سربار Form را نداره، بطور پیش فرض هم نمایش داده نمیشه!

منم تاكيد نكردم و نگفتم كه منطقي هست ... من گفتم نهايتا اگر براتون مشكله كه از سرويس يا DataModule استفاده كنيد اين روش هم هست ... :چشمک:

فقط يك راهنمايي بود ... وگرنه كسي كه بخواد حرفه اي كار كنه يك راست ميره سراغ سرويس ...

اصغر (پآچ)
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 23:52 عصر
نمیشه از یه یونیت خالی استفاده کنه؟
بعد تمام اجزا رو به صورت "زمان اجر" Runtime تعریف و بارگذاری کنه؟

vcldeveloper
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 01:13 صبح
نمیشه از یه یونیت خالی استفاده کنه؟
بعد تمام اجزا رو به صورت "زمان اجر" Runtime تعریف و بارگذاری کنه؟
چرا نمیشه. میتونه همه را خودش بسازه. حتی اگر پروژه نیاز به رابط کاربر گرافیکی هم داشته باشه، لزومی نداره حتما از فرم استفاده کنه، میتونه کل فرمها و کنترل ها را با API های ویندوز ایجاد کنه.

rmb_ali
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 15:09 عصر
دوستان ممنون از راهنماییتون
من فعلا برای اینکه کارم راه بیفته از این دستور Application.ShowMainForm:=False; بعد از initialize استفاده کردم
ولی فکر کنم استفاده از datamodule را خوبی باشه