PDA

View Full Version : سوال: تاييد MSGBOX

hrj1981
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 09:30 صبح
دوستان با سلام وصبح بخير
چطور مي توان به يك Msgbox از طريق كد نويسي دستور داد كه به صورت اتوماتيك كليد OK خود را تاييد كند ؟من يك بچ كوچك براي پشتيبان گيري نوشته ام كه در يك ساعت خاص از بانكهاي اطلاعاتي برنامه ام كپي بگيرد و بوسيله يك Msgbox آن را اعلام مي كند حالا مي خواهم بدون اينكه خودم آن را تاييد كنم برنامه خودش اينكار را انجام دهد تا وقتي كه كاربر پشت كامپيوتر نبود سيستم خودش عمليات را انجام دهد.

اوبالیت به بو
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 09:35 صبح
فكر نكنم بشه چون وقتي كه MsgBox نمايش داده ميشه به قول دوستمون كل پنجره هاي ويندوز قفل ميشن و سيستم منتظر جواب مي مونه

majjjj
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 10:04 صبح
دوستان با سلام وصبح بخير
چطور مي توان به يك Msgbox از طريق كد نويسي دستور داد كه به صورت اتوماتيك كليد OK خود را تاييد كند ؟من يك بچ كوچك براي پشتيبان گيري نوشته ام كه در يك ساعت خاص از بانكهاي اطلاعاتي برنامه ام كپي بگيرد و بوسيله يك Msgbox آن را اعلام مي كند حالا مي خواهم بدون اينكه خودم آن را تاييد كنم برنامه خودش اينكار را انجام دهد تا وقتي كه كاربر پشت كامپيوتر نبود سيستم خودش عمليات را انجام دهد.

خوب شما میخواهی در هرصورت کار ش انجام بشه دیگه اون پیغام رو بردار تا کارش انجام بشه و تایید نخواهد
در غیر این صورت برای راحتی کار دو تا کامند اضافه کن و با تابع سند مسیج عمل کلیک رو انجام بده البته با اون ام اس جی باکس هم میشه یک خورده سختره من قبلا برای یک فرم خارج از برنامم کد سیاوش کمک گرفتم کار شما که راحتتره

ali_habibi1384
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 11:29 صبح
هر موقع که msgbox اومد کلید enter رو توسط دستور sendkeys بفرستید تا کلید اینتر روی اون عمل کنه.

saied_hacker
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 13:07 عصر
یه فکر خوب

با یه فرم این کارو بکن خیلی راحت کارش یه Timer Label Image Command هست.

mehdad.koulab
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 14:15 عصر
اگه می خوای خودش این کار و انجام بده همون طور که دوستمون گفته دیگه به پیغام نیاز نیست اگه خیلی واجب که پیغام بده از یه فرم استفاده کن و تو formload کد مربوط رو بنویس تا وقتی فرم نشون داده میشه command به طور اتوماتیک تائید بشه.

Mbt925
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 14:23 عصر
میتونی در یک تایمر مثلا یا اینتروال 20000 دستوری بنویسی که:
پنجره MSG رو شناسایی کنه و پیغام بستن رو به اون بفرستی SendKey

وقتی MSGBOX رو نمایش بدین هیچ ایونتی رخ نمیده.

بهترین راه اینه که از یه فرم دیگه به عنوان MSGBOX استفاده کنید.

مهران رسا
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 15:26 عصر
هر موقع که msgbox اومد کلید enter رو توسط دستور sendkeys بفرستید تا کلید اینتر روی اون عمل کنه.

اگه منظورتون اینه :

MsgBox "Hello World"
SendKeys "{Enter}"

امکان پذیر نیست ...
دلیل : جناب mbt925 ذکر کردند ..

ali_habibi1384
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 17:54 عصر
اگه منظورتون اینه :

MsgBox "Hello World"

SendKeys "{Enter}"

امکان پذیر نیست ...

دلیل : جناب mbt925 ذکر کردند ..

اتفاقا انجام پذیر هست چون من امتحان کردم . شما شما برنامه رو اشتباه نوشتید . کلید اینتر قبل از msgbox باید بیاد . یکبار دیگه امتحان کنید!

.:KeihanCPU:.
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 09:57 صبح
به نظر من هم اگه از یه فرم دیگه واسه نمایش MSG استفاده کنی بهتره همونطور که دوستان گفتند.

abjabj
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 12:11 عصر
من هم این مشکل رو در دلفی دارم کسی میتونه کمک بهتری بکنه

.:KeihanCPU:.
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 12:30 عصر
متاسفانه من با دلفی کار نکردم و نمیدونم

maryamb
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 14:38 عصر
به نظر من هم استفاده از یک فرم و تایمر و لیبل کار بهتری هست.اینجوری که فرم مورد نظر یه مدت خاصی نشون داده بشه و بعد خودش محو بشه و سیستم بقیه عملیات رو انجام بده