PDA

View Full Version : طراحی چندتا گزارش با دیتاریپورت در ابعاد مختلف کاغذ

m75an86
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 12:03 عصر
با سلام به دوستان برنامه نویس.
سوال اولی که داشتم اینه که طراحی گزارش با کریستال ریپورت یا دیتا ریپورت تاثیری در سرعت اجرا شدن دارد یا نه؟
دوم اینکه چند تا گزارش با دیتا ریپورت طراحی کردم که هر کدام ممکنه از سایزهای مختلف کاغذ استفاده کنه برای این منظور من چندتا پرینتر با ابعاد کاغذ مختلف تعریف کردم که هر کدام مربوط به یه گزارشه و مشکلی که دارم اینه که باید قبل از اجرای اون گزارش ابتدا پرینتر مربوطه را دستی به صورت default قرار بدم سپس اجرا کنم سوالم اینه که چطور میتوان از طریق برنامه قبل از اجرا کردن گزارش، پرینتر مربوطه را ست کرد.
البته زمانیکه از کریستال ریپورت استفاده میکنم در زمان طراحی پرینتر مربوطه را ست میکنم و مشکلی ندارم.
ممنون میشم کسی راهنمائی کنه.

vahid_visualbasic
یک شنبه 25 مرداد 1388, 13:46 عصر
من هم همین سئوال رو داشتم اول سرچ کردم به جایی نرسیدم دیدم دوستمون سئوال کردن گفتم منم همین جا بپرسم یکی لطف کنه جواب بده ممنون

mpmsoft
یک شنبه 25 مرداد 1388, 13:51 عصر
سوال اولی که داشتم اینه که طراحی گزارش با کریستال ریپورت یا دیتا ریپورت تاثیری در سرعت اجرا شدن دارد یا نه؟

بستگی به نوع گزارش و نوع ارتباط داره

تغییر چاپگر پیش فرض

http://www.experts-exchange.com/Programming/Languages/Visual_Basic/Q_20185850.html

vahid_visualbasic
یک شنبه 25 مرداد 1388, 17:00 عصر
البته من میخوام یه امکان به نرم افزار بدم که بتونه با پرینترهای حرارتی که فیش میدن کار کنه

کسی اگه اطلاعاتی در اینباره داره یه راهنمایی کنه ممنون

mpmsoft
یک شنبه 25 مرداد 1388, 17:03 عصر
من میخوام یه امکان به نرم افزار بدم که بتونه با پرینترهای حرارتی که فیش میدن کار کنه

در کریستال می تونید سایز عرض کاغذ خودتونو کم کنید که با حرارتی هم بتونید چاپ بگیرید در هر صورت ربطی به نوع دستگاه چاپگر نداره

Developer Programmer
دوشنبه 04 آبان 1388, 15:51 عصر
ممكنه بفرمايين اندازه فيش هاي صادره توسط چاپگرهاي حرارتي چند در چنده و چطور ميشه كريستال ريپورت رو به اين اندازه محدود كرد؟

mpmsoft
دوشنبه 04 آبان 1388, 21:11 عصر
زمانی که چاپگر حرارتی بروی سیستم نصب کنید کریستال بصورت هوشمندانه سایز کاغذ رو تبدیل به سایز کاغذ سازگار با این نوع چاپکر می کنه و دیگه نیازی نیست سایز کاغذ رو بصورت دستی بدید ولی با این حال عرض کاغذ 8 سانتیمتر می باشد