PDA

View Full Version : چگونه Caller ID درست کنیم ؟

Apache66
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 20:22 عصر
سلام

من می خوام یه برنامه بنویسم که
نیاز به شماره های افراد تماس گیرنده دارم !

یعنی می خواهمCaller ID درست کنم

لطف کنید و راهنمائی و یا مثالی بزنید .

راستی به نوع مودم هم بستگی داره یا نه ؟

H4i0 ACP
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 00:05 صبح
سلام دوست عزیز
فعلا این ActiveX رو داشته باشید ، سورس هم دارم ولی چند خطا داره که وقتی پیداش کردم اونا رو برطرف می کنم و می ذارم.

مهتاب سعیدی
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 02:06 صبح
سلام دوست عزیز
فعلا این ActiveX رو داشته باشید ، سورس هم دارم ولی چند خطا داره که وقتی پیداش کردم اونا رو برطرف می کنم و می ذارم.
اگرسورس بذاریدبهتره ، تا استفاده از Activex دمو.

HjSoft
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 08:45 صبح
بهترين ACtiveX همون KD TELE است ، اگه تونستيد گيرش بياريد بگيد براتون سورس بذارم ، من خودم با Kdtele برنامه درست كردم كه شماره رو مي اندازند

vbhamed
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 23:56 عصر
سلام

اينم يك اكتيوايكس كالر آي دي خوب و راحت

فقط پورت مودم رو تنظيم كنيد و Enable اكتيوايكس رو فعال كنيد (يك مثال بسيار ساده همراهش هست)

بعد هر كسي تماس بگيره توي متد OnCallerId شماره رو بر مي‌گردونه

(البته توجه داريد كه كالر آي دي مودم شما حتما بايد با سيستم مخابرات ايران سازگار باشه، چون 80% مودم ها US Version هستند و تو ايران كالر آي دي شون كار نمي كنه)

ali_habibi1384
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 15:26 عصر
اگه با atcommand کار می کنید مود رو روی 8 تنظیم کنید . اطلاعات خود به خود به پورت مودم وارد خواهد شد و اطلاعات رو از پورت بخونید.

hasanain
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 00:57 صبح
(البته توجه داريد كه كالر آي دي مودم شما حتما بايد با سيستم مخابرات ايران سازگار باشه، چون 80% مودم ها US Version هستند و تو ايران كالر آي دي شون كار نمي كنه)

تا به امروز که برنامه ها و اکتیوایکسهایی که امتحان کرده ام و بیش از انگشتان دست بودند همه جواب نداده اند، آیا برای این مشکلی که گفتید، راه حل نرم افزاری (اکتیوایکس، سورس، ...) هست؟

hamed_arfaee
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 01:22 صبح
تا به امروز که برنامه ها و اکتیوایکسهایی که امتحان کرده ام و بیش از انگشتان دست بودند همه جواب نداده اند، آیا برای این مشکلی که گفتید، راه حل نرم افزاری (اکتیوایکس، سورس، ...) هست؟

با سلام
من براي نوشتن يك برنامه مديريتي مجبور به ارتباط با مودم و دريافت شماره تماسگيرنده بودم
با بررسيهايي كه كردم و مراكز مخابراتي كه رفتم اينو فهميدم كه هيچ نرم افزاري نمي تو ني بسازي كه بدونه كمك سخت افزار جانبي بجز مودم تو همه مراكز جواب بده

اگه ميخواهيي خودتو راحت كني يه سخت افزار شماره انداز تهيه كن و بذار كنار برنامه و مطمئن شو كه هر موقع و همه جا كار ميكنه .

mpmsoft
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 09:53 صبح
دوستان وقت گذاشتن روی این موضوع بی فایده هست

دلیل : مودم ها فقط سیستم Fsk1 رو پشتیبانی می کنند

در ایران مناطق مخابراتی از سیستم های مختلفی همچون : fsk1 - fsk2 -dtmf استفاده می کنند.

بنابراین برنامتون بعضی جاها کالر آیدی می ده و بعضی جاها نه

راه حل استفاده از دستگاههای کالرآیدی با قابلیت اتصال به کامپیوتر می باشند.

vbhamed
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 10:07 صبح

سلام

نه همونطور كه دوستمون گفتن نميشه
فقط يك چيزي رو دقت كنيد

من يك مودم Creative جنس اصلي دارم (چون تقلبش هم شكل خودش تو بازار هست) كه كالر آي دي رو پشتيباني مي كنه، اما همين مودم رو وقتي خود ويندوز بشناسه كالر آي ديش كار نمي‌كنه و من حتما بايد درايور ويندوز رو پاك كنم و از روي سي دي اصلي خودش نصبش كنم

البته به اين راحتي هم نيست چون وقتي از رو سي دي اصليش هم نصب كني، ويندوز اول ميره سريع درايور خودش رو كه شناخته بوده مياره و باز كار نمي‌كنه

يك نفر حرفه اي بايد اين كار رو كنه تا حتما از درايور خود مودم استفاده بشه

ASKaffash
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 11:48 صبح
سلام
دوستان عزیز استفاده از At Command خیلی فنی است چون مستقل از ابزار خواهد بود لطفا اگر کسی At Command های مربوطه را دارد لطفا ارسال نماید

D32.00110
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 11:49 صبح
سلام

نه همونطور كه دوستمون گفتن نميشه
فقط يك چيزي رو دقت كنيد

من يك مودم Creative جنس اصلي دارم (چون تقلبش هم شكل خودش تو بازار هست) كه كالر آي دي رو پشتيباني مي كنه، اما همين مودم رو وقتي خود ويندوز بشناسه كالر آي ديش كار نمي‌كنه و من حتما بايد درايور ويندوز رو پاك كنم و از روي سي دي اصلي خودش نصبش كنم

البته به اين راحتي هم نيست چون وقتي از رو سي دي اصليش هم نصب كني، ويندوز اول ميره سريع درايور خودش رو كه شناخته بوده مياره و باز كار نمي‌كنه

يك نفر حرفه اي بايد اين كار رو كنه تا حتما از درايور خود مودم استفاده بشه
آی گفتی اقا این مشکل رو منم دارم میشه بگید چطور میشه اینو حل کرد ؟؟؟ :متفکر:

سلام
دوستان عزیز استفاده از At Command خیلی فنی است چون مستقل از ابزار خواهد بود لطفا اگر کسی At Command های مربوطه را دارد لطفا ارسال نماید

Daneshjoofani
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 00:04 صبح
سلام ببینم کسی تونسته تا حالا شماره ای رو که طرف میگیررو بگیره برای تلفن گویا

vbhamed
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 10:30 صبح
سلام

چيزي كه شما مي خواي يعني دريافت شماره اي كه طرف مقابل گرفته، كاريه كه اكتيوايكس KDTele خيلي راحت انجام مي‌ده

ali2244
جمعه 18 مرداد 1387, 23:12 عصر
بچه ها سلام
چطور می تونم پورت و کالرایدی مودم را فعال کنم

xxxxx_xxxxx
شنبه 19 مرداد 1387, 14:38 عصر
شدنی که هست. پس نرم افزار modem spy چطوری شماره طرفو نشون میده.
من رو چند سیستم مختلف که نصب کردم جواب داده.

iran2008
شنبه 03 اسفند 1387, 23:56 عصر
آیا اون اکتیوکس که تو ضمیمه پست شماره 5 هست ، محدوده ؟
یعنی بعد از مدتی استفاده از کار میافته ؟

چون من ازش استفاده کردم و اتفاقا جواب هم بهم داد .
اما دیگه کار نمیکنه .

iran2008
دوشنبه 05 اسفند 1387, 12:40 عصر
یکی محبت نمیکنه یه جوابی به من بده ؟؟

iranmdp
سه شنبه 06 اسفند 1387, 00:45 صبح
با سلام خدمت همگی دوستان
ببینید که این سورس چه جوریه ، که اگه خوب بود من یکم روش کار کنم تا درست تر شه

دانلود سورس (http://stashbox.org/416377/call_id.exe)
دانلود فایل اجرایی (http://stashbox.org/416362/caller-ID.exe)

iran2008
سه شنبه 06 اسفند 1387, 15:49 عصر
دوستان
میشه بگید که چه راهی برای ساختن Caller ID بصورت قطعی وجود داره ؟

من از اکتیوکس فایل ضمیمه پست 5 استفادهکردم . خیلی خوب و کارآمد بود .

اما دیگه کار نمیکنه . مثه اینکه آزمایشی بوده .

N.MOHAMADI
سه شنبه 06 مهر 1389, 17:43 عصر
سلام دوستان caller id کسی که زنگ شماره روی صحفه بیفتد با کامپونت kdtel کار بکنه

mbf5923
یک شنبه 18 مهر 1389, 16:37 عصر
N.MOHAMADI عزيز خودت چيزي رو كه نوشتي ميتوني بخوني و معني كني؟:قهقهه:
اگه تونستي معنيش رو براي ما بذار
صبح تا حالا 10000 بار با روش هاي مختلف خوندمش معلوم نيست سوال هستش،جوابه،توضيح هست يا....:متفکر: :عصبانی++:

vbhamed
یک شنبه 18 مهر 1389, 17:11 عصر
دوستان
میشه بگید که چه راهی برای ساختن Caller ID بصورت قطعی وجود داره ؟
من از اکتیوکس فایل ضمیمه پست 5 استفادهکردم . خیلی خوب و کارآمد بود .
اما دیگه کار نمیکنه . مثه اینکه آزمایشی بوده .

سلام
از اين پست خيلي گذشته اما براي كساني كه بعدا كل تاپيك رو مي خونن دارم جواب مي دم
اون اكتيوايكس رو خود من نوشتم و هيچ محدوديتي هم نداره
اگر الان كار نمي كنه حتما چيزي تنظيم نيست
مثلا براي بعضي از مودم ها ActiveCommand بايد at+vcid=1 باشه و براي بعضي ها atC#‎‎id=1 و چيزهاي ديگه كه در زير مي بينيد

You are now talking to your modem. Enter:
ATC#‎ID=? (U.S.Robotics, Texas Instruments, Rockwell compatible modems)
AT+VCID=? (IS-101 modems, Lucent LT, MultiTech, IDC, Cirrus Logic...)
ATC#‎C1 (Aspen modems, Cirrus Logic, Motorola Voice Surfer, Phoebe)
AT*ID1 (Motorola)
AT%CCID=1 (Practical Peripherals)
ATS40.2=1
ATS41.6=1
ATS42.2=1 (ZyXEL)
ATC#‎LS=8C#‎ID=1 (?)

sinavb
سه شنبه 20 مهر 1389, 01:51 صبح
تنها مودمی که کالر ای دی رو پشتیبانی میکنه مودم D-LINK مدل D562is هست که جواب پس داده من از چندتا نرم افزار نویس تعریفش رو شنیدم

vbhamed
سه شنبه 20 مهر 1389, 22:35 عصر
سلام

اين مورد بستگي به كالر آي دي مودم داره كه US Version نباشه كه متاسفانه اكثرا هستن
بعضي ها هم مودم رو با درايوري كه ويندوز مي شناسه تست مي كنن كه اشتباه هست و جواب نمي‌ده و بايد حتما با سي دي خودش نصب بشه، تازه دردسر داره چون سي دي هم بزاريد باز ويندوز مال خودش رو مي‌شناسه و بايد يك نفر حرفه اي نصب كنه
من خودم چهار مدل Motorola, Creative, Zoltrix, Smartlink رو تست كردم كه جواب دادن
از بين اونها Creative, Zoltrix با درايوري كه ويندوز شناخته، كالر آي ديش كار نمي كنه ولي بقيه امكانات مودم كار مي كنه اما با درايور خودش همه چي كار مي كنه

sinavb
چهارشنبه 21 مهر 1389, 22:57 عصر
سلام

اين مورد بستگي به كالر آي دي مودم داره كه US Version نباشه كه متاسفانه اكثرا هستن
بعضي ها هم مودم رو با درايوري كه ويندوز مي شناسه تست مي كنن كه اشتباه هست و جواب نمي‌ده و بايد حتما با سي دي خودش نصب بشه، تازه دردسر داره چون سي دي هم بزاريد باز ويندوز مال خودش رو مي‌شناسه و بايد يك نفر حرفه اي نصب كنه
من خودم چهار مدل Motorola, Creative, Zoltrix, Smartlink رو تست كردم كه جواب دادن
از بين اونها Creative, Zoltrix با درايوري كه ويندوز شناخته كالر آي ديش كار نمي كنه ولي مودم كار مي‌كنه ولي بقيه امكانات مودم كار مي كنه اما با درايور خودش همه چي كار مي كنه
کاملا حرف شما درسته من هم با مودم zoltrix امتحان کردم ولی کالر Id کار نمی کنه
ولی این مودمو چندنفر باهاش کار کردن کالر ایدیش جواب داده
چند روز پیش هم من یه نرم افزار تلفن گویا خریدم که قسمت پشتیبانی نرم افزار گفت فقط با مودم d-link مدل ds526i کالر ای دیش کار میکنه البته مدلشو دقیق مطمئن نیستم ولی تقریبا همینه توش 526i داشت. قیمتش 10 15 تومنه

debugger
دوشنبه 11 بهمن 1389, 15:57 عصر
من زولتریکس 3 چیپ خریدم 13 تومن حالا کالر ایدی کار نمی کنه

دوستان چه مودمی را پیشنهاد می کنند ؟ تهیه کنم ؟

برای فکس هم کار نمی کنه میخوام فکس ارسال کنم میگه the line is busy

اصلا لاین هم بیزی نیست