PDA

View Full Version : سوال: تنظیم چگونگی ترتیب بسته شدن فرم ها

top7news
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 14:04 عصر
سلام به دوستای خوبم
سئوال من اینه ، ما توی VB.net یه خاصیت توی Propertis پروژه داشتیم که مشخص می کرد
با بسته شدن کدوم فرم یا پنجره کل پروژه بسته میشد ، یعنی مشخص می کردیم که کی نرم افزار از کار بیافته ،
حالا توی C# همچین گزینه ای رو من توی Propertis ندیدم
چه طور میشه به برنامه گفت که اگه اولین فرم بسته شد هم به کار ادامکه بده و نرم افزار از حالت اجرا خارج نشه؟
به فرض من الان فرم 1 رو که اجرا می کنم و بعد از فرم 1 به 2 دسترسی پیدا می کنم ، اگه توی کلید دسترسی فرم 2 بنویسم this.close نه تنها فرم 1 بسته میشه بلکه اجرای کل پروژه هم متوقف میشه ، اینو چه کارش کنم ؟

علیرضا مداح
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 14:18 عصر
سلام دوست عزیز
در C# ، فرمی که به عنوان پارامتر ورودی به متد Application.Run کلاس Program پاس داده میشود ، فرمی اصلی برنامه بوده و با بسته شدن آن ، پروژه بسته میشود.(البته توجه داشته باشید که به طور پیش فرض برنامه شما بر روی یک Thread اجرا میگردد).

top7news
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 09:24 صبح
آقای مداح عزیز ممنون
در مورد اینکه فرم بر روب یک thread اجرا میشه ، یعنی اگه چند ریسمانی باشه برنامه این حالت ار بین میره؟؟یعنی دیگه با بسته شدن فرم اصلی ، کل پروژه بسته نمیشه؟؟

ASKaffash
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 10:49 صبح
با سلام
آیا دستور ذیل در فرم مورد نظر کار راه انداز است ؟
Application.Exit();

اَرژنگ
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 12:36 عصر
آقای مداح عزیز ممنون
در مورد اینکه فرم بر روب یک thread اجرا میشه ، یعنی اگه چند ریسمانی باشه برنامه این حالت ار بین میره؟؟یعنی دیگه با بسته شدن فرم اصلی ، کل پروژه بسته نمیشه؟؟
فرم اصلی در ریسمان اصلی اجرا میشه و وقتی که ریسمان اصلی تمام میشه برنامه هم بسته میشه.

top7news
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 14:08 عصر
سلام دوستای خوبم

آیا دستور ذیل در فرم مورد نظر کار راه انداز است ؟
Application.Exit();
من هنوز اینو امتحان نکردم ، اگه ازش جواب گرفتم حتما اینجا مطرح می کنم
ممنون از توجهتون