PDA

View Full Version : جستجو يك اسم در كل 35 فيلد ركورد در كل ديتابيس

ma_reyhan
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 16:33 عصر
با سلام خدمت دوستان
من يك جدول دارم كه اسامي افراد مراجعه كننده حدودا 30 تا 35 نفر به يك مطب در هر ركورد با تاريخ ثبت مي شود
حالا مي خواهيم اسم يكنفر را در كل اين فيلدها و كلا در كل جدول ديتابيس جستجوكنيم تا تاريخ مراجعات قبلي را مشاهده كنيم آيا دوستان راهي به نظرشان مي رسد

مهدی قربانی
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 17:24 عصر
سلام
شما مي تونيد از جدول مورد نظر يك كوئري بسازيد در مرحله بعدي يك فرم از روي كوئري بسازيد بعد يك فرم مستقل ايجاد كنيد و روي اون يك تكست باكس يا كامبو باكس ايجاد كنيد و همينطور يك كامند باتون روي اين فرم تعبيه كنيد كه كارش باز كردن فرم ساخته شده از روي كوئري باشه حالا كوئري كه قبلاً ساختيد رو در حالت Design باز كنيد در criteria فيلد مورد نظر آدرس تكست باكس يا كامبو باكسي كه در فرم جستجو ايجاد كرديد رو وارد كنيد حالا كافيه در فرم جستجو مقدار مورد نظر رو وارد تكست باكس كنيد و يا اگر از كامبو استفاده مي كنيد مقدار مورد نظر رو انتخاب كنيد و نهايتاً كامند باتون رو كليك كنيد براي مثال مي تونيد روشهاي فوق رو كه در نمونه زير شبيه سازي شده ببينيد :

ma_reyhan
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 04:05 صبح
با تشكر از دوست عزيز
ما مي خواهيم بجاي سرچ و جستجو در يك فيلد در 35 فيلد جستجو كند مثلا بجاي جستجو در يك فيلد نام و نام خانوادگي در 35 فيلد نام و نام خانوادگي جستجو كند

karmand
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 07:38 صبح
ببخشید اساس و روش کار شما اشتباه است برای هر مراجعه کننده یک فیلد!!!
برنامه را از اول اصلاح نمایید
یک فیلد نام ونام خانوادگی بگیر یک فیلد تاریخ مراجه یک فیلد مراجعه بعدی دارد یا خیر .......
در ضمن قبلا برنامه مطب و مراجعه کنندگان را دوستان نوشته و در سایت گذاشتهاند
اگر بدردت نخورد و نتوانستی ساختار جداولت را اصلاح کنی بنویس تا کمکت کنیم

davood-ahmadi
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 08:07 صبح
من هم فرموده آقای کارمند را قبول دارم ولی اگر از همچنین سرچی بخواهیم استفاده کنیم(البته بستگی به شرایط کار شما هم دارد) سرعت کار را پایین می آورد. من فقط می تونم راهنمایی تون کنم. ببخشید که نمی تونم نمونه بگذارم.
فکر کنم شما یک جستجو مثل اکسل می خواهید استفاده کنید. درسته!. توی این جستجو باید دو چیز را در نظر داشته باشیم. یک اینکه آیا می خواهیم از Like استفاده کنیم یا نه. اگر نه باشه کار آسونتره. ولی اگر بلی باشد که کد نویسی تون کمی بیشتر می شه.
شما ابتدا باید جدول مورد را که جستجو در آن صورت می گیرد را در داخل یک رکوردست ریخته و سپس طبق تعداد ستون یا فیلدهای موجود در جدول باید در یک For آنرا گذاشته و در آن عمل جستجو را بنابر فیلد انتخابی انجام دهید. حالا اگر بخواهیم از Like استفاده کنیم که باید چند تا شرط هم در این For انجام داده تا بتوانیم فیلدهای عددی و متنی را از همدیگر تشخیص دهیم.
امیدوارم که بتونید این کار را انجام دهید.

ma_reyhan
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 15:50 عصر
داود و كارمند عزيز دوستان محترم برنامه من يك حالت سررسيد دارد كه معمولا نوبت بيماران طي تاريخ مشخص ثبت مي شود حال معمولا براي سرچ يك فيلد من با استفاده از كوئري و يك فرم سرچ از دستور
Like [Forms]![frm_search]![Text1] & "*"
و فراخواني كوئري استفاده مي كنم اما نمي دونم براي بست دادن اين دستور براي تعداد بيشتر فيلدها چه بايد بكنم متشكر مي شوم جواب بدهيد
نمونه از فرم اصلي را جهت بهتر رساندن منظورم ارسال مي كنم همه فيلدها تكست مي باشد