PDA

View Full Version : رکوردهای زیادند و جا نمی شوند

mohammad-gh
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 14:16 عصر
با سلام .
آقا لطفا نگید سوال تکراری است چون جستجوی من بی نتیجه بود.

من در گزارشگیری خود تعداد رکورد زیادی دارم که در یک سطر جا نمی شود، حال دنبال روشی هستم تا آنها را به روش سطری نمایش بدهم.

این کار رو برای مقایسه دو رکورد نیاز دارم .
روشی رو هم خواندم که می شود فیلدها رو در دو صفحه ادامه داد.
ممنون می شم اگر راهنمایی نمایید.

fereshtehrahimi
جمعه 03 خرداد 1387, 21:13 عصر
اين مشكل من هم هست لطفا يكي كمك كنه

yaserzare
جمعه 15 شهریور 1387, 00:09 صبح
آقا این مشکل بزرگی هستش کسی راه حلی برای این مشکل نداره

خبلی ممنون

bsng110
شنبه 16 شهریور 1387, 19:38 عصر
هوالحکیم. سلام. من نفهمیدم مشکل دوست اولمون چیه؟ دوست دوم هم که گفتن همون مشکل را دارن پس من اصلاً نفهمیدم مشکل چیه؟ ولی اگه منظورتون اینه که یکی از فیلد های مربوط به یک رکورد، در یک سطر جا نمی شود، مثلاً یک فیلد توضیحات در مورد یک جنس دارید که ممکن است در اون چند خط توضیح در مورد یک جنس نوشته شده باشد و می خواهید این رکورد ارتفاعش در صفحه(همان Hight) به صورت دینامیک تغییر کند، باید برای اون فیلد مورد نظرتون صفت can grow را فعال کنید. برای این منظور بر روی فیلد مورد نظر راست کلیک کرده و از گزینه format object در زبانه اول یعنی Common گزینه can grow را فعال کنید. در اینصورت اگه نیاز باشه، ارتفاع این سطر از جدول شما، به صورت دینامیک اضافه می شه. در زیر این فیلد هم یک textbox هست که می تونید داخلش ماکزیمم تعداد سطرها را مشخص کنید مثلاً 3، که در اینصورت حتی اگه تعداد سطر های مورد نیاز برای نمایش این فیلد چهار سطر باشه، فقط سه سطر اون نمایش داده می شه. امیدوارم که مشکلتون همین بوده باشه و من درست پاسخ داده باشم. یا علی. حق نگهدارتون

astro2005
شنبه 23 شهریور 1387, 10:29 صبح
مشکل من در تغییر عرض جدول و ستون های داخل آن است و نه تغییر ارتفاع آن.

mohammad-gh
دوشنبه 01 مهر 1387, 09:40 صبح
مشکل من هم در عرض جدول و زیاد بودن تعداد فیلدهاست که در یک صفحه گزارش جا نمی گیرند نه این مورد، ولی باز هم ممنون bsng110

hamed aj
سه شنبه 02 مهر 1387, 21:25 عصر
سلام دوستان

من نمی دونم شما پایگاه داده تون رو چطوری ساختید. ولی اگه اصول طراحی پایگاه داده رو رعایت کرده باشید، معمولاً کمتر دچار این مشکلات می شوید. منظورم ایجاد ارتباط بین جداول هست. اگه ارتباط های خوب و مناسب بین جداولتون ایجاد کرده باشید، معمولاً تعداد فیلد ها اونقدر زیاد نمیشه که توی یک page جا نشه

در ضمن فراموش نکنید، گزارش هایی که تهیه می کنید قراره پرینت بشه و اگه توی یک صفحه جا نشه، فرم گزارش بهم می ریزه
ولی اگه باز هم مجبور هستید که تعداد زیادی فیلد در گزارشتون قرار داشته باشه می تونید از ابزار های تهیه گزارش پویا مثل Report Designer و یا Active Report استفاده کنید.

موفق باشید

hana2064
پنج شنبه 04 مهر 1387, 11:07 صبح
من هم همین مشکلو دارم . دنبال راهی برای طراحی مناسب فرم برای جا شدن همه ستونهای جدولم دارم . یه جدول مشخصات ملک که تقریبا 15 تا فیلد داره و موقع چاپ مجبورم اونارو جفت هم بگذارم
ممنون می شم درباره طراحی فرم گزارش توضیح بدید

mormorbaba
پنج شنبه 04 مهر 1387, 23:48 عصر
اگر درست متوجه شده باشم
شما بايد گزينه Landscape را فعال كنيد