PDA

View Full Version : سوال: xampp وupgrade کردن پی اچ پی

sara933
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 15:54 عصر
سلام دوستان
من با پی اچ پی پاشنایی کمی دارم و چند تا سوال در این رابطه دارم:
1-استفاده از xampp وphpEditor در ویندوز اشکالی ایجاد می کنه با توجه به اینکه آپاچی برای ویندوز به کار می ره.؟
2-چطوری می شه کتابخانه های php رو upgrade کرد.مثلا ورژن جدیدی از php_gd2.dll رو جایگزین کرد؟
با تشکر

moohssenn
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 10:18 صبح
1-استفاده از xampp وphpEditor در ویندوز اشکالی ایجاد می کنه با توجه به اینکه آپاچی برای ویندوز به کار می ره.؟

منظورتون از مشکل چی هستش ؟ مشکلی که وجود نداره .

-چطوری می شه کتابخانه های php رو upgrade کرد.مثلا ورژن جدیدی از php_gd2.dll رو جایگزین کرد؟

توی ویندوز فقط کافیه که اون اکستنشن رو دانلود کنی بعد کپی کنید توی فولدر مربوط به اکستنشنهاتون که آدرسشو توی فایل php.ini دادید . البته اگه این اکستنشن نبود باید اونو به فایل php.ini اضافه کنید .

sara933
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 15:40 عصر
سلام از اینکه جوابمو دادید ممنون. اما من می خوام که با گرافیک کار کنم و از دستوراتی مثل imagecolorallocate و یا فایل ttf استفاده کنم اما با اینکه توی اکستنشن php_gd2.dll هستش و توی php_ini فعاله و تابع phpinfo() هم نشون می ده که enable هست اما برنامم گرافیک رو نشون نمی ده و به جای اینکه مثلا یک مربع رنگی نشون بده یه مربع کوچولو با یه ضربدر داخلش نشون می ده !!!! گفتم شاید از این باشه که آپاچی رو تو ویندوز استفاده کردم.ممنون می شم اگه راهنمایی کنین.
Regards