PDA

View Full Version : سوال: مشکل در محاسبات

movahedian1
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 18:14 عصر
سلام
خسته نباشید
من یک پایگاه داده با اکسس درست کردم
و چند تا فیلد رو با هم ضرب میکنه و توی یک فیلد سوممیریزه
اما مشکل اینجاست که وقتی با فرم کار می کنم درست کار میکنه و نتیجه رو توی فیلد سوم میریزه اما این نتیجه رو توی جدول نشون نمیده و باید دستی وارد کنم؟
اگه میشه کمکم کنید
ممنون

ebadian
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 19:58 عصر
ممکنه فیلد سومتان با فیلد جدول ارتباط نداشته باشد.
از طریق propertiesفیلد سوم در فرم به بخش date رفته و control source را باز کرده و فیلد متناظر با فیلد فرم راانتخاب نمائید

amirzazadeh
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 07:57 صبح
سلام
خسته نباشید
من یک پایگاه داده با اکسس درست کردم
و چند تا فیلد رو با هم ضرب میکنه و توی یک فیلد سوممیریزه
اما مشکل اینجاست که وقتی با فرم کار می کنم درست کار میکنه و نتیجه رو توی فیلد سوم میریزه اما این نتیجه رو توی جدول نشون نمیده و باید دستی وارد کنم؟
اگه میشه کمکم کنید
ممنون
دوست من محاسبات خودت در رويداد lost focus ويا after update فيلد دوم بريز وكنترل سورس فيلد سوم رو همونطور كه دوستمون گفتند به جدولت وصل كن.اينجوري جدولت هم آپديت ميشه(اگه حل نشد نمونه ات رو آپلود كن)
.....................
موفق باشيد

almas538
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 15:06 عصر
سلام
ذخیره مقادیر محاسباتی در جداول بر اساس توصیه های مایکروسافت کار درستی نیست. علتش هم اینه که وقتی شما می تونی مقادیر درون یک فیلد رو از طریق انجام محاسبات برروی فیلدهای دیگر به دست بیاری پس دلیلی نداره که اونها رو داخل جدول ذخیره کنی.
کارت رو با همون فرمی که ساختی انجام بده و نتیجه رو داخل جدول ذخیره نکن. می تونی از query هم استفاده کنی.

movahedian1
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 15:30 عصر
سلام
ذخیره مقادیر محاسباتی در جداول بر اساس توصیه های مایکروسافت کار درستی نیست. علتش هم اینه که وقتی شما می تونی مقادیر درون یک فیلد رو از طریق انجام محاسبات برروی فیلدهای دیگر به دست بیاری پس دلیلی نداره که اونها رو داخل جدول ذخیره کنی.
کارت رو با همون فرمی که ساختی انجام بده و نتیجه رو داخل جدول ذخیره نکن. می تونی از query هم استفاده کنی.

سلام
من برام مهمه که بتونم تمام اطلاعات رو در یک جدول ببینم و دائم به فرم مراجعه نکنم
ممنونن

movahedian1
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 10:54 صبح
سلام
من این کارها رو کردم
اما نشد
آیا ممکنه بیشتر راهنماییم کنید؟
ممنون

shaghaghi
شنبه 04 خرداد 1387, 06:52 صبح
سلام
شما باید فیلد محاسباتی تان را در یک Query بصورت مجازی ایجاد نمایید و آنرا بجای جدول هر جا خواستید استفاده کنید.