PDA

View Full Version : سوال: مشكل در نصب service manager!!!!

oghab
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 18:46 عصر
با سلام
من حدود دو سال پيش اس كيو ال كار ميكردم.
تا جايي كه من يادم مياد به غير نصب اس كيو ال بايد از داخل فولدر MSDE فايل setup را اجرا ميكرديم و service manager را نصب ميكرديم!
منتها الان هر چي من اين فايل setup را اجرا ميكنم. صفحه اي باز ميشه كه مراحل نصب را نشون ميده و بعد از پر شدن خطوط سبز در نوار مربوطه ناگهان اين خطوط سبز خالي ميشندو پنجره نصب service manager بدون پيغامي بسته ميشه و نصب هم نميشه!
فكر ميكنيم مشكل چي باشه!؟

ASKaffash
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 09:52 صبح
با سلام
پس از نصب SQLServer بصورت اتوماتیک Service Manager اجرا میشود منظور شما خیلی مبهم است

oghab
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 12:38 عصر
با سلام
پس از نصب SQLServer بصورت اتوماتیک Service Manager اجرا میشود منظور شما خیلی مبهم است

در sql server 2000 كه من سي دي اش دارم بايد service manager به صئرت جداگانه نصب بشه و همراه با خود sql نصب نميشه. و مشكل من اصلا اجرا شدن يا نشدن اون نيست! مشكلم نصب نشدنش است!!!

ASKaffash
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 13:01 عصر
با سلام
اگر روی کامپیوتر شما نسخه Personal از SQLServer2000 را به درستی نصب کرده باشید بعداز Restart شدن مشاهده میکنید که سرویس مذکور اجراشده است وهیچ کار دیگری شما نباید انجام دهید.

oghab
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 14:13 عصر
من قبلا هم بارها sql server200 را نصب كردم! خب سي دي من شايد با سي دي شما فرق داره! در سي دي من با نصب sql server به صورت اوتوماتيك service manager نصب نميشه و هميشه service maneger را به صورت جداگانه با اجراي فايل setup داخل پوشه MSDE نصب ميكردم. ولي حالا نمــــيــــشه!

يه سوال:
آخرين ورژن sql server كه الان شماها باهاش كار ميكينيد چه ورژنيست؟ چون من دو ساله كار نكردم!

AminSobati
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 22:09 عصر
MSDE هیچ گونه ابزار گرافیکی نداره، حتی Service Manager. فایل exe اون رو اگر بدونید کدومه، باید با کپی کردن ساده اجرا بشه. اما سایر Editionهای SQL Server این ابزار رو دارند.

oghab
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 09:26 صبح
سلام
وقتي كه بخواهيم يه برنامه با ديتابيس sql بنويسيم بايد sql server كامل نصب بشه تا بتونيم جدولها را بسازيم و كارهي ديگه را انجام بديم.
ولي وقتي يك برنامه را قبلا نوشتيم (مثل برنامه دو سال پيش من) و فايلهاي بانك اطلاعاتي اون را داريم. لزومي نداره sql Server كامل نصب بشه! با نصب service Manger يا به عبارت ديگه همون MicroSoft Sql Server Desktop Engine ميتونيم از engine Sql استفاده و از بانك اطلاعاتيمون استفاده كنيم. من همون موقع يه برنامه تو دلفي ساختم كه خودش پايگاه داده sql من را ايجاد ميكرد. و در صورت نياز عمل backup و restore را انجام ميداد و نيازي نبود اينها را در محيط Enterprise Manager دستي انجام بدم! با استفاده از كدنويسي انجام ميشه!
در نتيجه حالا كه مي خوام برنامه ام را اجرا كنم. لزوي نداره sql server را كامل نصب كنم تا شايد sevice manager به صورت اوتوماتيك خودش نصب بشه!
تا جايي كه من ميدونم لااقل در ورژن sql Server 2000 برنامه sevice manager يا به عبارت ديگه همون MicroSoft Sql Server Desktop Engine بايد به صورت جداگانه با اجراي فايل setup داخل فولدر MSDE نصب بشه! و فايل اجرايي اين سرويس در اين فولد وجود نداره كه من كپي كنم!
وقتي من اين فايل را اجرا ميكنم مطابق عكس دوم صفحه اي براي نصب ظاهر ميشه ولي وقتي خطوط سبز رنگ پر مشند ناگهان دكمه cancel ناپديد ميشه و خطوط سبز رنگ خالي ميشند و صفحه ناپديد ميشه و service Manager نصب نميشه! مشكل من اينه!
وقتي service Manger نصب ميشه بايد يه آيكون كنار ساعت پايين صفحه اضافه بشه! كه اضافه نميشه! حتي بعد از restart ويندوز هم اضافه نميشه! پس اصلا نصب نشده!
شما ميدونيد چرا اينطوري ميشه و نصب نميشه؟
چطوري بايد سرويس مذكور را نصب كنم؟

mrahda
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 03:09 صبح
من يه بار اينكار رو كردم:‌ تو رجيستري ويندوز (با ابزار RegEdit) گشتم دنبال sqlserver. هرچي بود پا ك كردم.ا
البته كار خطرناكيه. ولي بعد از اون درست نصب شد.

AminSobati
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 18:42 عصر
من يه بار اينكار رو كردم:‌ تو رجيستري ويندوز (با ابزار RegEdit) گشتم دنبال sqlserver. هرچي بود پا ك كردم.ا
البته كار خطرناكيه. ولي بعد از اون درست نصب شد.

دوست عزیزم لطفا به تاریخ پست قبلی توجه بفرمایید!!