PDA

View Full Version : نوشتن انتی ویروس

kitten
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 20:31 عصر
سلام دوستان
من می خوام یه انتی ویروس خیلی خوب بنویسم و به کمک نیاز دارمهر کس می خواد توی این کار با ما شریک باشه یه جوری به من خبر بده تا تو تابستون شروع کنیم؟؟؟
ممنون خداحافظ

مهران رسا
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 21:07 عصر
میشه اطلاعات خودتون در این زمینه رو بیان کنید ...

H4i0 ACP
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 06:34 صبح
سلام
اگر شما قصد آنتی ویروس نویسی دارید اول باید ویروس هارو بشناسید ، بعد یه Database قوی داشته باشید ( مثل Kasper ) که میتونید از آنتی ویروس های دیگه قرض بگیرید ، که کلا کار مشکلیه مگر اینکه برای یه ویروس فقط کار کنه .
به نظر من شما بیاید و یه Anti Hijak یا Anti Spy بنویسید چون از ویروس ها هم شایع ترن .اگر خواستید این کار رو بکنید منم هستم .
ممنون

vbhamed
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 07:39 صبح
سلام

به نظر من قبل از انجام چنين كارهايي بايد فكر كرد

1 - چند درصد با وجود آنتي ويروسهاي بسيار سريع و قدرتمند از برنامه ما استفاده مي كنند
2 - چه مقدار گزارش ويروس به ما داده ميشه (اين يكي از اصلي ترين موارد بقاء آنتي ويروس هست)
3 - چقدر اطلاعات تخصصي و توانايي براي شناخت و پاك كردن ويروس ها داريم
4 - آيا به جاي اينكار نميشه كاري ديگه انجام داد كه واقعا مفيد تر باشه و بعدا دلسرد نشيم

ASKaffash
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 08:51 صبح
با سلام
دوست عزیز اگر میخواهی آنتی ویروس بنویسی بهتر اول چند ویروس بنویسی بعد...
شاید شنیده باشی که میگن اگر رئیس کلانتری قبلا خودش تو دسته دزدها بوده باش کولاک میکنه.
درهرصورت موفق باشی

kitten
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 11:33 صبح
خوب می دونید من یه الگوریتم برای ویروس هایی دارم که اتوران می سازند و اصلا نیاز به دیتابیس ندارد و حتی ویروس های جدید را هم تشخیص و پاک می کند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فقط نمی تونه نام ویروس را پیدا کنه ولی می تونه پاکش کنه

مهران رسا
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 11:38 صبح
پیشنهاد می کنم به جای الگو گیری از Kasper از NOD32 الگو بگیری .
استفاده از DataBase کار جالبی نیست ...

H4i0 ACP
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 12:56 عصر
سلام

به نظر من قبل از انجام چنين كارهايي بايد فكر كرد

1 - چند درصد با وجود آنتي ويروسهاي بسيار سريع و قدرتمند از برنامه ما استفاده مي كنند
2 - چه مقدار گزارش ويروس به ما داده ميشه (اين يكي از اصلي ترين موارد بقاء آنتي ويروس هست)
3 - چقدر اطلاعات تخصصي و توانايي براي شناخت و پاك كردن ويروس ها داريم
4 - آيا به جاي اينكار نميشه كاري ديگه انجام داد كه واقعا مفيد تر باشه و بعدا دلسرد نشيم
------------------------------------------------
سلام
ممنون از Vbhamed
تا حدودی با شما موافقم ولی تمام برنامه نویسی ها فقط برای پول درآوردن نیست ( حسابداری ).
در ضمن هر چیزی که تازه ساخته می شه به مرور بزرگ میشه ، تمام برنامه های مطرح رو شاید روزی کسی چیزی در مردشون نمی دونست ولی الان حتی کم سن ترین افراد هم در مورد اونا کم وبیش چیزی می دونن .
اینم باید گفت که این جور برنامه هایی ایرانیهاشون انگشت شمارن ، مثلا Imen AntiVirus .
بازم ممنون

vbhamed
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 14:29 عصر
سلام

قبول دارم
ولي Imen الان چقدر استفاده ميشه ؟
چقدر Update ميشه ؟
و با وجود اون قيمتش و تعداد ويروسهاي قابل شناسايي، چند نفر حاضرن آنتي ويروسهاي قدرتمند رايگان رو بزارن كنار

H4i0 ACP
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 15:01 عصر
سلام

ممنون
آنتی ویروس ما هم می تونه رایگان باشه و فارسی و از تمام Update های سایر آنتی ویروس ها استفاده کنه .
برای این کار هم روش های زیادی هست ولی به قول شما دوست عزیز نوشتن آنتی ویروس بصرفه نیست ولی برای سرگرمی میشه یه Anti Spy نوشت که مثلا برنامه جاسوس Google الکسا رو از بین ببره و یا Anti Hijak .
بازم ممنون

مهران رسا
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 19:55 عصر
من همچنان با این کار موافقم و عقیده دارم یک برنامه نویس خوب نباید قصدش از برنامه نوشتن فقط پول در آوردن باشه ...

اگه قرار هست شروع کنیم و واقعاً روی اون کار کنیم باید نقش ها بین افراد تقسیم بشه . شنیدم با VB Source Safe میشه به صورت گروهی روی یک پروژه کار کرد و اصلاً بلد نیستم باهاش کار کنم .

در هر صورت افرادی که توانایی برنامه نویسی در این رابطه رو دارن ، با ذکر تخصصی که در این کار دارند آمادگی خود رو اعلام کنند .

من آمادگی خودمو اعلام می کنم و همچنین می تونم بخش مدیریت بر روی پروسه ها و InterFace رو بر عهده بگیریم .

منتظر نظرات بقیه هم هستیم ... :)

مهران رسا
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 20:01 عصر
امیدوارم با انتقاد بقیه روبرو نشم ولی :

نام افرادی (User) که از نظر من صلاحیت شرکت در این پروژه رو دارند رو در زیر بیان می کنم . (ببخشید)

DoctorJay (http://barnamenevis.org/forum/member.php?find=lastposter&t=106873)

H4i0 ACP (http://barnamenevis.org/forum/member.php?find=lastposter&t=78376)

vbhamed (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=10624)

keihancpu (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=61344)

kitten (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=48596)

(http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=10624)

kitten
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 20:29 عصر
من میگم میشه یه انتی ویروس خیلی خوب و بهتر از ایمن هم نوشت و راهش اینه که چند نفر جمع بشوند و با همکاری هم یه الگوریتم خوب و چند تا دیتابیس بنویسیند و شروع کنند و من که هستم

H4i0 ACP
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 10:21 صبح
سلام
در صورتی که خواستید شروع کنیم به نظر من بهترین همراه و کمک تو این پروژه ها SF و Cnet و SP و البته PSC هستش ، چون تو این سایت ها پروژه ها و نمونه های خوبی هست که ما می تونیم از اونا الگو بگیریم .

مهران رسا
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 12:54 عصر
لطفاً هر کس آمادگی داره تخصص خودش رو هم اعلام کنه ...

vbhamed
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 17:15 عصر
سلام

دوستان گرامي

چند نفر صحبت مسائل مالي رو كردن
اما منظور اصلا اين چيزا نيست
مسئله اينه كه ارزش وقت انسان خيلي زياده، پس بايد دنبال بهترين راه براي صرف كردن باشه
حالا اگر نوشتن آنتي ويروس بار علمي زيادي داشته باشه اونم خوبه و اشكالي نداره

به قول بزرگي ميگه : زمان تنها سرمايه اي است كه فقط مي‌توان آن را خرج كرد و قابل خريدن نيست

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 19:32 عصر
سلام.

من تازگی ها(سه شب پسش ساعت 4 صبح) ساختن آنتی ویروس kernel.vbs رو تموم کردم.
حتی قسمتی هم برای کاربر گذاشتم تا بتونه فایل های ویروسی شده اش رو clean کنه.

در ضمن یک data base قوی از نام ویروس ها هم دارم (شامل 660600) ویروس
الان همراهم نیست.

خلاصه طبق گفته یکی از دوستان بالا اول باید کار ویروس ها رو آموخت (ویروس نوشت) بعد شورع به نوشتن انتی کرد.

خوب می دونید من یه الگوریتم برای ویروس هایی دارم که اتوران می سازند و اصلا نیاز به دیتابیس ندارد و حتی ویروس های جدید را هم تشخیص و پاک می کند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فقط نمی تونه نام ویروس را پیدا کنه ولی می تونه پاکش کنه

این کار مثل کار NOD32 هستش که بی برو برگرد به فایل های مشکوک گیر میده.

kitten
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 20:38 عصر
من مي گم كه اگه بخوايم اين كار را بكنيم مي تونيم اين كار را بكنيم و در مورد ديتابيس هم كه اين قدر فراوان تو اينترنت ريخته اما من مي گم بياييد يه چيزي شبيه نود 32 بسازيم كه زياد نياز به ديتابيس نداشته باشه مثلا من براي ويروس هايي كه اتوران مي سازند يه الگوريتم خوب دارم كه نيازي هم به ديتا بيس نداره

DoctorJay
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 20:50 عصر
با عرض معذرت و عذر خواهی از همه ی دوستان , من که مخالفم .

به چند دلیل !! یدونشو میگم . اونم اینکه در خارج از ایران, شرکتهای بزرگی دایر شده که آنتی ویروس

میسازن . مثل AVG , Kaspersky , NOD , Panda , . . . !!

به نظر شما خدماتی که اونا ارائه می کنن کافی نیست و سراسر نقص ِ ؟؟

و آیا ما می تونیم تجربه و سابقه و هزار و یک فاکتور دیگه که اونا دارن رو بدست بیاریم و یا حتی

از اونا پیشی بگیریم !!؟

می خوام بگم ساختن این آنتی ویروس که احتمالا با زبان VB هم نوشته خواهد شد قابل رقابت

با این آنتی ویروس ها هست !؟ اگه نیست پس چه دلیلی داره ما یه چیز ضعیف بسازیم !!!؟

حالا اگر نوشتن آنتي ويروس بار علمي زيادي داشته باشه اونم خوبه و اشكالي نداره

از vbhamed (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=10624) عزیز واسه این حرف

تشکر می کنم و تاییدش می کنم .

من تازگی ها(سه شب پسش ساعت 4 صبح) ساختن آنتی ویروس kernel.vbs رو تموم کردم.

این ویروس رو NOD نسخه2 براحتی می گیره !! حالا این دوباره کاری بیهوده نبوده به نظر شما ؟؟؟

مسئله اينه كه ارزش وقت انسان خيلي زياده، پس بايد دنبال بهترين راه براي صرف كردن باشه

بهر حال آرزوی موفقیت دارم واسه دوستان و امیدوارم به تجاربتون اضافه شه .

kitten
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 20:58 عصر
با عرض معذرت و عذر خواهی از همه ی دوستان , من که مخالفم .

به چند دلیل !! یدونشو میگم . اونم اینکه در خارج از ایران, شرکتهای بزرگی دایر شده که آنتی ویروس

میسازن . مثل AVG , Kaspersky , NOD , Panda , . . . !!

به نظر شما خدماتی که اونا ارائه می کنن کافی نیست و سراسر نقص ِ ؟؟

و آیا ما می تونیم تجربه و سابقه و هزار و یک فاکتور دیگه که اونا دارن رو بدست بیاریم و یا حتی

از اونا پیشی بگیریم !!؟

می خوام بگم ساختن این آنتی ویروس که احتمالا با زبان VB هم نوشته خواهد شد قابل رقابت

با این آنتی ویروس ها هست !؟ اگه نیست پس چه دلیلی داره ما یه چیز ضعیف بسازیم !!!؟

از vbhamed (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=10624) عزیز واسه این حرف

تشکر می کنم و تاییدش می کنم .

این ویروس رو NOD نسخه2 براحتی می گیره !! حالا این دوباره کاری بیهوده نبوده به نظر شما ؟؟؟

بهر حال آرزوی موفقیت دارم واسه دوستان و امیدوارم به تجاربتون اضافه شه .
سلام به جناب دكتر
خوب من از پست تون تشكر مي كنم اما مگه اين طوري نيست كه تمام اين شركت ها و افراد بزرگ از همين جا ها شروع كردند مگه از همون اول همه نود و پاندا و مكافي را مي شناختند و دانلود مي كردند و استفاده مي كردند؟
مسلما شما هم جواب را مي دونيد و جوابتون با من يكيه
فكر نمي كنيد كه اگه كمك كنيد خيلي بهتر از اين همه نااميدي است
تازه اين كار موجب پيشرفت قدرت برنامه نويسي هم مي شه
هر چند كه من زياد جيزي بلد نيستم

kitten
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 21:12 عصر
من مي گم حرف زدن ديگه بسه تاپيك را تعطيل كنيم و بعد از امتحان شروع كنيم
هر كي هم هست كه هست من كه هستم مي دونم كه جناب pcm2008 هستند من هم كه هستم
و بقيه كار ها هم كه به عهده جناب pcm2008
پس شروع كنيم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مهران رسا
جمعه 03 خرداد 1387, 13:42 عصر
این رو هم در نظر داشته باشید که اگه قرار بود شرکت سازنده NOD32 که از Macafee هم موفق تر بوده خودش رو با قدمت دیرینه شرکت Macafee مقایسه کنه هیچ وقت برای نوشتن آنتی ویروسی جدید تلاش نمی کرد .

این رو هم فراموش نکنید که ما قصد نداریم محصولات شرکت های دیگه رو زیر سوال ببریم و با اونها رقابت کنیم . قصد ما نوشتن یک آنتی ویروس رایگان و از همه مهمتر فارسی هست .

بهتر این بحث رو به ماه های بعدی موکول کنیم .

موفق باشید .

DoctorJay
جمعه 03 خرداد 1387, 14:19 عصر
بالاخره اونا یک شرکت بزرگ هستن و اشخاص صاحب نام و برنامه نویسای همه فن حریفی دارن .

فکر کنم مقایسه این آنتی ویروسی که می خواد ساخته بشه با اون آنتی ویروسا کار درستی نباشه .

منم با موکول کردن این بحث به ماه های بعد موافقم . . .

آرزوی موفقیت می کنم واسه دوستانی که تو این پروژه شرکت می کنن .

اگه کمکی از دست منم بر بیاد دریغ نمی کنم .

xxxxx_xxxxx
جمعه 03 خرداد 1387, 18:25 عصر
من یک دیتابیس از ویروس ها دارم که شامل 660600 نوع ویروس هست.

اگه کسی خواست شروع کنه مارو هم خبر کنه. خیلی دوست دارم بدونم چطور عمل مقایسه یک فایل با محتویات دیتابیس انجام میگیره.

البته این دیتابیسی که من دارم فقط اسم آنها رو داره. با حجم 7 MB اما rar شده (740 KB)

موفق باشید

http://persiandrive.net/581581

xxxxx_xxxxx
جمعه 03 خرداد 1387, 18:33 عصر
نقل قول:
من تازگی ها(سه شب پیش ساعت 4 صبح) ساختن آنتی ویروس kernel.vbs رو تموم کردم.

دوست عزیز فکر نکنم کسی بتونه یک شبه چه ویروس چه آنتی ویروسی بسازه که بزنه رو دست همه. به نظر خودم برای اولین تجربه خیلی خوب بود.

ممنونم