PDA

View Full Version : استفاده از لینک در متن

par_parvaz
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 11:59 صبح
با سلام
من می خواهم یک فرم طراحی کنم به این صورت که کلمات کلیدی درون یک متن بصورت لینک باشد
و به متن دیگری راهنمایی کند.
خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید.
در ضمن کلیه اطلاعات از پایگاه داده خوانده می شود. همانند متن زیر

Radio is the transmission of signals, by modulation of electromagnetic waves with frequencies below those of visible light. Electromagnetic radiation travels by means of oscillating electromagnetic fields that pass through the air and the vacuum of space.

با تشکر

twelve
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 12:04 عصر
مشکل چیه ؟

par_parvaz
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 12:25 عصر
سلام
مشکل اینه که وقتی یک متن را از یک فیلد جدول می گیرم چطوری می تونم به بعضی از کلمات لینک بدم؟
در واقع جدول دو فیلد داره : کلمه اصلی و تعریف آن.
حالا اگر از کلمات اصلی درون متن موجود بود آنها را لینک کند به تعریف خودش.

DotNet_King
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 18:30 عصر
<a href='add.aspx' >link_Text</a>

twelve
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 19:27 عصر
من 2 راه به فکرم میرسه ....
1- ذخیره متن به صورت متداول html (از طرف یک ادیتور ) و لینک کردن کلمات مورد نظر به صورت دستی که برای مواردی که تعداد کلمات کلیدی کمه این راه خوبیه و کم دردسر
2- متن رو ذخیره میکنی ، در بازیابی ابتدا کلمات کلیدی و لینک مربوط رو در مثلا یک آرایه دو بعدی میریزی ، سپس میای متن رو به کلمات تشکیل دهندش تجزیه میکنی و توی ارایه دیگه میریزی ! اون وقت با یک حلقه به ازای هر کلمه که در این ارایه که با اجزای ارایه کی وورد ها برابر بود اون کلمه رو تبدیل به لینک میکنی!

شاید روشهای دیگه هم باشه و من بهش توجه نکردم

ghasemi414
پنج شنبه 08 اسفند 1387, 15:55 عصر
من 2 راه به فکرم میرسه ....
2- متن رو ذخیره میکنی ، در بازیابی ابتدا کلمات کلیدی و لینک مربوط رو در مثلا یک آرایه دو بعدی میریزی ، سپس میای متن رو به کلمات تشکیل دهندش تجزیه میکنی و توی ارایه دیگه میریزی ! اون وقت با یک حلقه به ازای هر کلمه که در این ارایه که با اجزای ارایه کی وورد ها برابر بود اون کلمه رو تبدیل به لینک میکنی!

شاید روشهای دیگه هم باشه و من بهش توجه نکردم

من متن رو در بانک ذخیره کردم ولی چطور باید اونها رو مثلا title یا key word رو به ساید مرتبط کنم.
من فقط اینو بلدم:

Page.Header.Title="Text";
لطفا مرا بیاموزید.

mh19842008
پنج شنبه 08 اسفند 1387, 17:34 عصر
با سلام
من می خواهم یک فرم طراحی کنم به این صورت که کلمات کلیدی درون یک متن بصورت لینک باشد
و به متن دیگری راهنمایی کند.
خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید.
در ضمن کلیه اطلاعات از پایگاه داده خوانده می شود. همانند متن زیر

Radio is the transmission of signals, by modulation of electromagnetic waves with frequencies below those of visible light. Electromagnetic radiation travels by means of oscillating electromagnetic fields that pass through the air and the vacuum of space.

با تشکر
با سلام
من هم برات یک پیشنهاد دارم اینکه شما مکانی برای نمایش این متن در نظر گرفتی مثل div ,panel td و .... اگه تعداد متن فرا خوانی شدت مشخصه در هر بار وبا توجه به اینکه شما میخوای در هر بار با کلیک بر روی لینک به صفحه دیگه ای بری میتونی برای کلمات کلیدی HYperlink وبرای توضیحات یک label یا چیز دیگری بعدمقادیر رو از بانک بخون
منظور از متن دیگه کمی گنگه که با کلیک میخوای به یک صفحه ی با مقادیر ثابت بری که در این صورت مقدار navigate url ثابته در غیر اینصورت اگه میخوای ادامه متن بری یاید یک id که نشان دهنده این متن است باخودت به صفحه مقصد ببری تا در اونجا متن مورد نظر رو واکشی کنی
اگه منظورت چیز دیگه ای بیشتر توضیح بده
موفق باشی