PDA

View Full Version : نمايش مقدار دو فيلد در يك text box

fereshtehrahimi
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 12:42 عصر
سلام
چه طور مي تونم مقدار دو فيلد از ديتابيس را در يك text box نمايش دهم
مثل : a,3

near_86
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 13:48 عصر
textbox1.text= field1 + "," +filed2

amirsajjadi
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 17:40 عصر
با سلام
کد near_86 درسته ولی اگه به جای + از & استفاده کنی بهتره چون ممکنه فیلدی مقدارش عددی باشه

fereshtehrahimi
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 17:24 عصر
سلام
near_86 ميشه بيشتر توضيح بدهيد

baran_mehr
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 21:11 عصر
سلام
منظور ایشون این هست که شما مقدار دو تا فیلد رو بیرون بکشی و یک علامت (,) بین دوتا فیلد بزاری ایشون از علامت + برای این کار استفاده کردن که دوتا رشته رو بهم پیوند میده اما از اونجایی که ممکنه فیلدت عددی باشه و ممکنه که بجای پیوند دو مقدار ،عمل جمع رو روی دو تا مقدار انجام بده بهتره شما از روش دوستمون اقای amirsajjadi استفاده کنی که هر دو حالت رو پشتیبانی میکنه

اما....برای بیرون کشیدن دو تا فیلد میتونید از یک DataTable استفاده کنید .وخانه های رکورد مورد نظرت رو به هم اتصال بدید

موفق باشی.

parsavb
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 09:52 صبح
دوستان عزیز در ادامه صحبتهای قبلی به نظر این حقیر بهتره در ابتدا کد خودتون رو در یک تابع کنترلی قرار داده تا نوع فیلد ورودی را تشخیص داده و بعد از آن هم از توابع تبدیلی رشته ها از جمله format و یا ctype و ...استفاده کنید تا از خطاهای احتمالی جلوگیری کنید ببخشید که فضولی کردم

ezamnejad
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 11:50 صبح
بهتر نیست توی query که مینویسید این کار را انجام بدهید .

SELECT field1 + field2 AS fieldName FROM Table

fereshtehrahimi
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 15:40 عصر
با تشكر از دوستان مشكلم حل شد
اما اگه بخوام مقدار اين textbox جستجو انجام بدم بايد چه كار كنم

near_86
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 17:07 عصر
لطفا درباره سوالتون بيشتر توضيح بدين

baran_mehr
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 17:22 عصر
اگه منظورت جستجوی مقدار این textbox در داخل دیتابیس باشه که میتونی با یه دستور select ساده این کار رو انجام بدی...اما اگه میخوای مقدار این textbox دوباره به همون حالت اولش برگرده یعنی دوباره دوتا فیلد بشه باید تا رسیدن به کاراکتر(,)رو جدا کنی و بعد مقدار هر کدوم رو با یک دستور select جستجو کنی
بهتون پیشنهاد میکنم که سوالاتون رو واضح تر مطرح کنید تا دوستان بتونن بهتر کمک کنن...موفق باشید

fereshtehrahimi
جمعه 03 خرداد 1387, 15:16 عصر
سلام ممکن است با یک مثال توضیح دهید

baran_mehr
جمعه 03 خرداد 1387, 18:11 عصر
سلام گلم.
فرض کن داخل TextBox یک مقدار قرار داره که با (,)از هم جدا شده مثلا (ali,reza)و شما میخواین این دو مقدار رو جدا کنید و بعد جستجو رو بر اساس این دو مقدار انجام بدید.برای جدا کردن این دو مقدار میتونید به صورت زیر عمل کنید :

Dim a, b As String
Dim i As Integer
For i = 1 To TextBox1.Text.Length
If Mid(TextBox1.Text, i, 1) = "," Then
a = Mid(TextBox1.Text, 1, i - 1)
b = Mid(TextBox1.Text, i + 1, TextBox1.Text.Length - 1)
End If
Next
بعد از جدا شدن دو مقدار در واقع a=ali و مقدار متغیر b=reza خواهد شد.
حالا شما میتونید این دو مقدار رو به دستور select بدهید مثلا:

Select * From Table1 Where(Name='" & a & "' and family='" & b & "')"
البته راه های بهتری برای جدا کردن اون دو مقدار از جعبه متن وجود داره اما من اینو امتحان کردم و براتون نوشتم
خوش باشی.