PDA

View Full Version : چرا ستاپ من مشکل داره؟

amir-haghighi
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 13:20 عصر
به نام او::
من یک پروژه نوشتم که واسش ستاپ درست کردم.این برنامه تو سیستم خودم نصب میشه و خوب کار میکنه اما نمیدونم چرا وقتی این ستاپ رو میخوام روی یه سیستم دیگه اجرا کنم پیام میده واسه دانلود کردم فریم وورک 3.5!!!!

و چیز دیگه ای هم که سوال دارم اینه که وقتی یه پروژه نوشتم باید کدوم یکی از فایلهای اون پروزه در داخل ستاپ بذارم؟

منظورم اینه که به چز خود برنامه که با پسوند exe هست داخل پوشه دیباگ دیگه آیا باید فایلی رو به ستاپ اظافه کنم تا در موقع نصب برنامه اونها هم به پوشه نصب برنامه منتقل بشن یا اینکه لازم نیست؟

Pouria.NET
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 14:44 عصر
چه طوری واسش setup درست کردی؟ باید از یه چیزی مثل ClickOnce استفاده کنی (یعنی با استفاده از خود VS) در اینصورت خود VS فایلهای لازم رو برات توی Package قرار می ده.
مساله بعد هم اینه که هر جایی که بخوای Applicationی که نوشتی رو نصب کنی باید .NET با همان ورژنی که برای Development استفاده کردی، از قبل روی سیستم نصب باشه :)

Pouria.NET
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 14:47 عصر
علاوه بر فایل exe همه فایلهای موجود در بقیه Folder ها مثل Bin هم باید در Setup باشند. شاید از یکسری dll استفاده کرده باشی (بغیر از dll های خود .NET و یا Class هایی نوشته باشی که در Application مورد استفاده قرار گرفته شده باشند) اینها هم باید کاملا در Setup قرار گرفته باشند.
اگر این dll ها بصورت Private باشند، باید در Setup باشند و اگر بصورت GLobal Assembly (مثل Syste.XML و بقیه dll ها .NET Framework ) اینها باید در System 32 قرار بگیرند که با نصب خود .NET اینکار انجام می شود.

علیرضا مداح
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 18:30 عصر
سلام دوست عزیز
هنگام تعیین Prerequisites در برنامه نصب باید گزینه زیر را انتخاب نمایید تا پیش نیاز های انتخاب شده همراه پروژه نصب شما قرار گیرد :

Download prerequisites from the same location as my application

amir-haghighi
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 18:41 عصر

خوب اين يعني چي؟

چه طوری واسش setup درست کردی؟ باید از یه چیزی مثل ClickOnce استفاده کنی (یعنی با استفاده از خود VS) در اینصورت خود VS فایلهای لازم رو برات توی Package قرار می ده.
[ /QUOTE]

و در مورد::

[QUOTE]
مساله بعد هم اینه که هر جایی که بخوای Applicationی که نوشتی رو نصب کنی باید .NET با همان ورژنی که برای Development استفاده کردی، از قبل روی سیستم نصب باشه :)

از كجا بفهمم كه آيا دات نت نصبه يا نه؟ و اينكه اگه نصب نيست چطور بايد به ستاپ اظافش كنم؟

amir-haghighi
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 18:39 عصر
جوابی نبود؟!!!

علیرضا مداح
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 19:52 عصر
بر روی پروژه نصب راست کلیک کرده و Properties را انتخاب نمایید و در پنجره ظاهر شده دکمه Prerequisites را بزنید ، سپس در لیست نمایش داده شده اقلامی که قصد دارید بر روی کامپیوتر کاربر در صورت عدم وجود نصب گردند را رانتخاب نمایید و سپس گزینه زیر را انتخاب نمایید تا پیش نیاز های انتخاب شده همراه پروژه نصب شما قرار گیرد :

amir-haghighi
شنبه 04 خرداد 1387, 20:38 عصر

کاری رو که دوستومون آقای مداح گفتن انجام دادم.
در واقع من یک برنامه نوشتم که هیچ کاری نمیکنه و فقط یک خروجی گرافیکی داره.یعنی تعدادی منو و چند تا دکمه و یکی دوتا هم تب داره.در خونه فایل ستاپ به درستی کار میکنه.

اما وقتی که من این ستاپ رو روی یک سیستم دیگه میخوام نصب کنم میگه که باید دات نت فریم وورک 3 دانلود و نصب بشه.

از روشی که آقای مداح گفتن من چی کردم و دیدم که دات نت فریم ورک با همون ورژنی که قرار بود که دانلود بشه اصلا روی خود پروژه به طور پیش فرض اظافه شده.اما بازم ستاپ حرف خودشو میزنه و اگه بخوام روی یک سیستم دیگه تستش کنم پیام برای دانلود فریم وورک میده حالا چراشو دیگه نمیدونم.

علیرضا مداح
شنبه 04 خرداد 1387, 20:56 عصر
اطمینان حاصل کنید که این گزینه انتخاب شده است :
سپس پروژه نصب را Rebuild نمایید ،
در ضمن دقت کنید نسخه ای از دات نت فریم ورک که بر روی آن کار میکنید را تیک زده باشید(در VS2008).

amir-haghighi
سه شنبه 07 خرداد 1387, 17:27 عصر
اگه اشتباه نکرده باشم من اون گزینه رو تیک میزنم.

به شکل زیر نگاه کنید هر وقت که من برنامه ستاپ رو اجرا میکنم شکل زیر ظاهر میشه.

http://i32.tinypic.com/11sjo6s.jpg