PDA

View Full Version : سوال: اتصال به یک کامپیوتر در اینترنت

karzari
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 10:28 صبح
سلام
من می خوام یه کامپیوتر رو بصورت سرور دربیارم و در یک شبکه استفاده کنم که تمامی اتلاعات رو نگهداری میکنه اما مشکل اینجاست که بعضی از کاربران من در دور دست هستند پس من نمی تونم اونارو مستقیم به شبکه وصل کنم اما سرور من قابلیت اینو داره که با سرعت زیاد به اینترنت وصل یشه
پس من میتونم و مجبورم اون کامپیوتر هایی رو که در دور دست هستند رو از طریق اینترنت به سرور شبکه وصل کنم به عبارتی اینترنت نقش یک پل ارتباطی رو باید برای من ایفا کنه همچنین لازم بذکر است که سرور نسبت به وقت اداری روشن هست یعنی حداقل روزی یک بار روشن و خاموش میشه
حالا سوال اینجاست که اگر من بخوام از طریق IP به کامپیوتری که در اینترنت هست وصل بشم باید چه کاری انجام بدم و آیا آی پی سرور من با توجه به شرایط بالا همیشه یکسان خواهد بود ؟
یعنی اون آی پی رو که برای کانکت شدن روی برنامه می زارم احتیاجی به تغییر نداره ؟
همچنین باید بگم که من از SQL Server 2005 استفاده میکنم
از عزیزانی که در این زمینه میتونن منو کمک کنند خواهش میکنم در این بحث شرکت کنند

Saeid59_m
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 11:05 صبح
شما دو راه دارید :
1- یک سایت بخرید و از SQL Server سایت استفاده کنید و با دلفی به اون سایت وصل بشید . چون Ip اس کیوال سایت به صورت ثابت به شما داده می شه .
2- یک Ip Valid خریداری کنید . (این روش زیاد مقرون به صرفه نیست اما به گفته یکی از دوستان در مخابرات از این روش استفاده کرده اند ) و این ip رو به سرور خودتون بدین . در این روش سرعت بالاتره و اینترنت تنها نقش یک پل ارتباطی رو ایفا می کنه .

یک روش پیشنهادی هم اینه که از روش اول برای کاربرانی که در فاصله دور استفاده کنید و برای کاربران نزدیک از روش معمولی Lan . سپس در پایان هر روز اطلاعات هر دو سرور رو بروز کنید .

تصمیم نهایی با شماست
موفق باشید

ramkly
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 20:32 عصر
اگر من بخوام از طریق IP به کامپیوتری که در اینترنت هست وصل بشم باید چه کاری انجام بدم
اگر بخواهید مانیتور سرور را capture کنید که باید یک آی پی valid تهیه کنید و به سرور اختصاص بدید سپس با نرم افزارهایی مثل dame ware یا vnc از طریق اینترنت دسکتاپ را ببینید و ...
ولی اگر فقط قصد تبادل اطلاعات را دارید بهتره که به سرورتون vpn بزنید که در این صورت هم باز نیاز به یک آی پی valid برای سرور دارید.
برای تبادل اطلاعات راه بی دردسر تر هم که اصلا به اینترنت وصل نشید و از طریق راه اندازی RRAS بر روی سرور از طریق Dial up تبادل اطلاعات کنید.

bijibuji
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 21:43 عصر
این اینترنت با سرعت بالا رو از کجا گرفتی؟
از یک ISP ؟
اینترنت شما ADSL هستش یا اینکه چیز دیگه ای؟
شما اول بدونی که IP شما چه نوعیه و بعدش می شه نظر داد.

karzari
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 09:48 صبح
باید خدمت دوستان عرض کنم که تعداد کاربران من از طریق اینترنت به بیش از 20 کاربر نمیرسه ولی مقدار تبادل اطلاعات زیاده شاید برای هر کاربر روزانه حدود 500 مگابایت
همچنین من برای شروع ADSL با سرعت 512 حتی به بالا رو در نظر دارم همچنین چون کاربران من اعضا یک سازمان هستند و تشکیل یک مجموعه رو میدن برای اونها هم ADSL 128 در نظر گرفتم
البته اگه این سیستم جواب بده حتی سازمان میتونه مستقیم با دیش به اینترنت وصل بشه
پس از حیث سرعت نگران نیستم
من فقط میخوام از طریق اینترنت چند تا کامپیوتر رو شبکه کنم در ثانی سرور همیشه باید در مقابل مدیر شبکه باشه تا کارکرد تمامی اعضا تحت نظر گرفته بشه در ضمن از لحاظ سیستم هم نگران نیستم چون اون هم میشه یه سیستم فوق العاده تهیه کرد
فقط مشکل من طریقه تهیه و استفاده از IP Valid هست بطور کلی سوال من اینه
1- IP Valid رو از کجا تهیه کنم و رنج هزینه چقد هست
2- IP VAlid رو چگونه به سرورم بدم یا طریقه کار با IP Valid چگونه است
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید و یا یک مقاله یا مرجع به من معرفی کنید
در ضمن برای امنیت شبکه هم بعد از حل شدن این تاپیک از اطلاعات دوستان استفاده خواهم کرد

ramkly
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 10:25 صبح
1- IP Valid رو از کجا تهیه کنم و رنج هزینه چقد هست
از هر جا که adsl خریداری می کنی می تونی آی پی valid هم خریداری کنی و توی خرید ازتون می پرسه که adsl با آی پی valid می خواهد یا نه ولی هزینه آن را یادم نیست که چقدر هست. فکر می کنم در حدود 200 هزار تومان بود.

2- IP VAlid رو چگونه به سرورم بدم یا طریقه کار با IP Valid چگونه است
برای اینکار می تونه توی تنظیمات مودم Adsl بری و ip ولید را به کامپیوتر مورد نظر rute کنی (شکل زیر) در این شکل من آی پی valid را به کامپیوتری با آی پی 192.168.196.22 اختصاص دادم.
موفق باشید.

Khalil morradi
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 14:51 عصر
بهترين گزينه براي اينكار استفاده از VPN هست شما از شركت و يا جايي كه ADSL رو ميگيريد بخواهيد كه شما را روي يك IP خاص تونل كنند بدينترتيب شما در مبدا و مقصد ميتونيد يا از همان از اين ارتباط استفاده كنيد با اين وصف كه شما در هردو طرف بايستي شبكه تون رو روي اون IP خاص Rout كنيد دبدين ترتيب مشكل ارتباطي شما حل خواهد شد بعلاوه اينكه روشن و خاموش شدن كامپيوترتان مشكل ساز نيست

fareghi
جمعه 03 خرداد 1387, 11:06 صبح
دوست عزیز این قیمت نجومی رو کدوم ADSLProvider داره بابت ای پی می گیره . ما توی مرکز اینترنتمون بابت هر ValidIp در ماه حدود 10.000 تومان میگیریم البته در مورد کاربرای ADSL.

vahidm
سه شنبه 07 خرداد 1387, 09:23 صبح
سلام دوست عزیز
برنامه هایی هستن که میشه این کار رو کرد Subseven و یا همین HayperTerminal خود ویندوز برای این کار شما مفید هستن .

peyman_1
جمعه 17 خرداد 1387, 01:57 صبح
دورد
دوست من آیا شما آشنایی کامل با ویندوز سرور دارید؟
کار شما بسیار آسان است؟
نیازی به اینترنت نیست تازه اگر هم باشد باز راه بسیار زیبایی را مایکروسافت برای ما دارد؟
routing and remote accessشما از سرویس RRAS استفاده کنید تازه میتوانید برای امنیت اطلاعاتتون vpn server هم داشته باشد و جالبتر اینکه به صورت DHCP هم میتوانید Ip دهید لازمش از طریق اینترنت IPولید هست که تهیه میکنید در غیر اینصورت میتوانید از طریق خط تلفن اتصال داشته باشید حتی با دو مودم و دو پهنای باند
چو ایرن نباشد تن من مباد

vahidm
شنبه 18 خرداد 1387, 01:39 صبح
بله این دوست ما هم روش خوبی مطرح کردن شما می تونید از این روش هم استفاده کنید