PDA

View Full Version : سوال: DataTable

everyone
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 11:37 صبح
سلام دوستان
چطور میشه نتیجه یک تابع که بصورتDatatable هست را در یک GridView نشون داد؟

اَرژنگ
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 11:53 صبح
سلام دوستان
چطور میشه نتیجه یک تابع که بصورتDatatable هست را در یک GridView نشون داد؟

DataGridView1.DataSource = DataTable1;
DataGridView1.DataBind();

everyone
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 12:59 عصر
خوب منم همین کار رو کردم نشون نمیده.
تایع Search و نتیجه (datatable)رو بصورت public در کلاس clsGeneral تعریف کردم. پارامترهای تابع هم از 2تا textbox در masterpage گرفته میشه. بعد از اینکه کاربر روی دکمه Search کلیک می کنه به صفحه search میره. تو load این صفحه اینو نوشتم:

clsGeneral clsGeneral = new clsGeneral();
GridViewSearch.DataSource = clsGeneral.SearchTable();

//load

بدون error هیچی هم نشون نمیده.

hassan razavi
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 14:35 عصر
کدتون رو کاملا بررسی کنید ببینید چرا DataTable تون خالی میمونه. شاید شرط Selecte تون مشکل داره

alireza.alavian
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 23:27 عصر
با سلام پیش نهاد من این اینه که تابع Search رو بصورت Static تعریف کنید که مقدار بازگشتیش DataTable باشه که در اون صورت کدتون اینطوری می شه.

اَرژنگ
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 00:29 صبح
با سلام پیش نهاد من این اینه که تابع Search رو بصورت Static تعریف کنید که مقدار بازگشتیش DataTable باشه که در اون صورت کدتون اینطوری می شه.

اینکار چه چیزی به حل مسئله اضافه میکند؟

alireza.alavian
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 12:39 عصر
با سلام
من خودم یک تجربه مشابه داشتم و به این نتیجه رسیدم که New کردن یک آبجکت جدید باعث میشه که من یک متود که اصلاً اجرا نشده رو Bind کنم و با این روش که گفتم خیلی راحت تر می شه هم خطایابی کرد و هم از اشکالات این چنینی جلوگیری کرد

everyone
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 18:29 عصر
در حقیقت مشکل اینجا بود که Public تعریف کردن یک Abject باعث نمیشه مقدارش در همه صفحات باقی بمونه. این باعث میشد تا مقدار DataTable ،خالی باشه به جای اینکه تابع درMasterPage صدا زده بشه و مقدارش رو در یک متغیر Public یریزم و نتیجه رو در صفحه دیکه نشون بدم. مقدار TextBox گرفته شده رو با Session به صفحه Search دادم و در این صفحه تابع رو صدا کردم.
از همه ممنونم