PDA

View Full Version : سوال: هزينه ايجاد ISP چقدره؟

Rambod
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 13:20 عصر
سلام.
شركت ما ميخواد يك ISP براي مشترياش راه‌اندازي كنه. به اين صورت كه هر كي ازش خريد ميكنه بهش يك كارت اينترنت مثلاً 10 ساعته ميده.
از خيلي از ISPها قيمت گرفتيم كه در نهايت قرار بر اين شد كه قيمت برپا كردن ISP دايال‌آپ براي شركت تخمين زده بشه كه اگر قيمت مناسب بود خودش ISP بزنه و متكي به شركت‌هاي ديگه نشه!
اين كار رو هم به من سپردند كه تحقيق كنم! من هم هيچ اطلاعاتي در اين مورد ندارم. اگر كسي در اين مورد سررشته داره خيلي ممنون ميشم كمك كنه.

اصغر (پآچ)
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 16:06 عصر
دوست من که ISPداره 4 سال پیش سوئیچش رو که یه سوئیچ معمولی خریده به 6 میلیون و فکر کنم امتیاز استفاده از اینترنت هم براش چیزی حدود نیم میلیون میشه اگه بخوای دقیقش رو برات بپرسم؟

Rambod
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 16:45 عصر
من ريز قيمت نياز دارم. مثلاً خط تلفن چقدر ميشه - پهناي باند چقدر ميشه - سرور و سوييچ و ... چقدر ميشه؟!

cybercoder
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 22:05 عصر
الزاماتی که برای یک ISP به صورت Dialup ( با استفاده از خطوط E1 ) نیازه:
خرید از مخابرات
- پهنای باند
- خط اجاره ای
- خط E1
- مودم Lease line معمولا tellabs

خرید از بازار
- روتر یا Access Server مثل cisco as5300
- کش سرور
- Accounting Server
- سوئیچ
- KVM سوئیچ
- Rack برای قرار دادن تجهیزات
- مقداری کابل شبکه
- UPS به همراه استابیلایزر
علاوه بر این ها بهتر است یک چاه earth نیز جهت جلوگیری از نوسان های برق حفر شود.

اینا رو باید قیمت کنید

vahidm
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 09:07 صبح
سلام
تا آنجایی که من می دونم اولا جوازش رو به این راحتیا به کسی نمیدن و اینکه فکر کنم حدود 40 میلیونی براتون در میاد.
ببخشید

online_mansoor2007
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 12:46 عصر
سلام .
سعی می کنم کامل بگم .
اولا یه خط ارتباطی برای انتقال پهنای باند می خوای . اگه اینترانت بگیری ارزون در میاد . مثلاً به ازای 1 مگ 126000 تومن . اما اینم اضافه کنم که چند روزی هست که دیگه اینترانت نمی دن ! چون می خوان گرونش کنن !!! به غیر از اینترانت هم می تونی درخواست خط point to point بدی که قیمتش نسبت به اینترانت بالاتره . حدوده دو برابر . اینم بگم که این هزینه ماهیانه دریافت می شه هاااا !
بعد از اون یه پهنای باند می خوای . ما الان توی شرکت 1 مگ را داریم می دیم 450000 تومن . البته برای شما 512 کافیه که اونم در میاد حدوده 350000 تومن . هزینه پهنای باند هم ماهیانه دریافت میشه
بعد از اینا یه خط E1 می خوای (برای اتصال کاربر ها به ISP) که قیمتش یادم نیست .
بعد از اینا هم یه مودم telaps cte-s می خوای که قیمتش دقیقا 950000 تومن هست .
بعد یه روتر که کاره access server را هم انجام بده می خوای که حدود 5 میلیون تومنه .
بعد دوتا سیستم قدرت مند می خوای . یکی برای accounting و دیگری برای cash . که رو هم با یه مانیتور و مخلفاتش در میاد 720000 تومن .
یه رک هم می خوای . کمه کمش 120000 . ups می خوای که 700 به بالا .
مخلفاتش هم می گیم دسته کم 200 هزار تومن . چاه ارت هم می خوای که باید قیمت کندن چاه را از سازمان های مربوطه مثل اداره کل چاه داری استعلام کنی !!! اگه ارت نذاری صبح تا شب روترت قات میزنه
بای

online_mansoor2007
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 08:11 صبح
یه چیز را جا انداختم . اونم هزینه لایسنس برنامه accunting هست . شما حدود 1 ملیون دیگه هم برای هزینه راه اندازی و لایسنس برنامه ها و چیز های مشابه بزار کنار .

cybercoder
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 14:24 عصر
یه چیز را جا انداختم . اونم هزینه لایسنس برنامه accunting هست . شما حدود 1 ملیون دیگه هم برای هزینه راه اندازی و لایسنس برنامه ها و چیز های مشابه بزار کنار

بی خیال بابا