PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار برای [SQL Server *.MDF Files Recovery Or Repair]

Arya Lee
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 14:51 عصر
سلام

آیا کسی نرم افزار برای بازیابی یا Repair فایلهای SQL Server 2000, 2005 که دچار خرابی شده باشند، سراغ داره؟
البته با شماره سریال. مثل نرم افزار Recovery Toolbox for SQL Server و یا Kernel Recovery For SQL .

سپاس گزارم

In_Chan_Nafar
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 08:19 صبح
دوست عزیز اگر بانک شما Suspect شده است. مراحل زیر را دنبال کنید
حتما از فایل های mdf و ldf یک نسخه پشتیبان تهیه کنید خصوصا ldf
حالا سعی کنید بانک اطلاعاتی را دوباره attach ;کنید
در Query Analizer دستور dbcc checkdb را تایپ کرده و آن را اجرا کنید به طور خیلی ساده اگر page ها بانک اطلاعاتی آسیب ندیده باشد شما هیچ خط قرمزی نخواهید داشت (خیلی ساده گفتم)
اگه خط قرمز داشتید بدبخت شدی چون باید جدول آسیب دیده را بازیابی کنید شما می توانید با یک Select ساده اطلاعاتی اون جدول را تا جایی که امکان داره بازیابی کرده و در جدولی مشابهه ذخیره کنید
پس از آن با برنامه ای به نام apex sql log شروع به بازیابی رکوردهای آسیب دیده کنید البته بایستی log فایل شما درست باشد. (همه می دونیم که تمام کارهایی که ما از طریق برنامه و... انجام میدیم به صورت tsql در داخل log ذخیره میشه)
من با نسخه trial اون تونستم بانک اطلاعاتی آسیب دیده یک سازمان بزرگ دولتی را بازیابی کنم به مدت 3 روز وقتم را گرفتم و تمام رکوردهای آسیب دیده را بازیابی کردم
در ضمن اگر دیتا باینری پریده باشه بهتر است فاتحه اون رکوردها را بخونید
در ضمن به ادمین بانک اطلاعاتی خودتون یاد بدیدکه هر از چند گاهی اگه زحمت نباشه دستور dbcc checkdb را روی بانک اجرا کرده و سرور را درست پیکر بندی کنید از لحاظ سخت افزاری و... مشکلی بود در خدمت هستم

Arya Lee
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 08:43 صبح
سلام دوست عزیزم
از جوابتون ممنونم
اما مشکل این بانک این هست که سرورش بصورت ناگهانی ازکار افتاده و فقط فایلهای بانک رو (MDF, LDF) رو کپی کردند جای دیگه و بعد کل سیستم رو (Windows, SQL) از اول نصب کردند. حالا دیگه بانک به هیچ وجه Attach نمیشه. فقط باید اطلاعات بانک رو بشه یه جوری بازیابی کرد. نرم افزاری که فرمودید رو من هم دارم ولی خوب اون نیاز داره که بانک روی سرور قرار بگیره که در مسأله ی ما این امکان وجود نداره.

ali_abbasi22145
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 14:57 عصر
سلام
آيا دستور dbcc checkdb فقط درستي بانك را چك مي كند و كار مثبتي شامل بازسازي يا رفع اشكال كه انجام نمي دهد؟