PDA

View Full Version : سوال: مشکل در کلاینتها در ارتباط با دامین

اصغر (پآچ)
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 15:24 عصر
سلام دوستان
شبکه ما ویروس گرفته بود به طوری که اجازه نمی داد نه آنتی و یروس آپدیت شه و نه آنتی ویروس جدید نصب بشه مجبور شدم همه کلاینتها و سرور رو ویندوزش رو عوض کنم جز یک کلاینت که ویروسی نشده بود.

از اینجا مشکل شروع شد. اسم دومینمون تغییر کرد و کلاینتی که ویندوزش عوض نشده بود نمی تونست وارد دامین بشه. مجبور شدم دامین رو پاک کنم و با اسم قبلی پیکر بندی کنم اما قبلش تمام کلاینت ها رو توی یک Workgroup ؛ Join کردم و بعد دامین رو حذف و با اسم قبلی نصب کردم اما حالا هیچ کدوم از کلاینت ها نمی تونه وارد دامین بشه اصلا گزینه دامین در Computer name -> change غیر فعاله.

چیکار کنم تا گزینه دامین در قسمت اشاره شده دوباره Enable بشه؟

اصغر (پآچ)
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 19:36 عصر
یعنی برم Windows کلاینت ها رو عوض کنم؟

کسی راهی به ذهنش نمی رسه که مجبور نشم ویندوز عوض کنم.

من الان از توی سرور یکی از کلاینت ها رو می بینم اما اون کلاینت داخل دامین نیست اما تمام پوشه های Share شده توی سرور رو باز می کنه بدون اینکه نام کاربری یا کلمه عبور بخواد.

اما هنوزم گزینه Member for Domain غیر فعاله برای فعال کردنش چیکار کنم من باید تمام کلاینت ها رو ببرم تو دامین!

cybercoder
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 22:08 عصر
سرویس dhcp و dns را روی domain controller تون راه انداختید؟

رضا عربلو
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 22:37 عصر
با توجه به اینکه گزینه دامین در Computer name -> change دیس ایبل شده . احتمالاً این کار ویروسه بوده که در رجیستری ویندوز دستکاری کرده. بهتره ببینی چطوریمی تونی آنرا برگردانی.

اصغر (پآچ)
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 08:51 صبح
با توجه به اینکه گزینه دامین در Computer name -> change دیس ایبل شده . احتمالاً این کار ویروسه بوده که در رجیستری ویندوز دستکاری کرده. بهتره ببینی چطوریمی تونی آنرا برگردانی.

سلام! نه بابا ویروس کجا بوده رو تمام کلاینت ها McAfee با آپدیت دو روز قبل نصبه ویروس نداره! مطمئنم.
همینکه از دامین قبلی درش آوردم و براش Workgroup تعریف کردم گزینه دامین غیر فعال شد.

سرویس dhcp و dns را روی domain controller تون راه انداختید؟

همه کار را رو کردم همه چیز توی سرور درسته مشکل من کلاینت هاست که نمی دونم چه مرگیشون شده.

bijibuji
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 20:50 عصر
سلام دوست عزیز
واسه اتصال به دومین 2 حالت بیشتر وجود نداره.
یا شما از ویندوز نسخه Home استفاده می کنی که اصلا گزینه Join to Domin رو نداری توی اون صفحه و یا اینکه ویندوزت نسخه ای هست که می ذاره به Domain وصل شی که در این صورت باید فعال باشه.
حالت سومی هم وجود نداره.
Regisry ویندوز شما دچار مشکل شده.
پیشنهاد می کنم یا ویندوزت رو از ابتدا نصب کنی و یا با استفاده از CD ویندوز, ویندوزت رو به همون Version آپگرید کنی.

http://dl2.zshare.net/download/3015926854f93e0dec8c6b729c473734/1211302001/12311187/1.jpg

اصغر (پآچ)
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 20:35 عصر
سلام دوست عزیز

واسه اتصال به دومین 2 حالت بیشتر وجود نداره.
یا شما از ویندوز نسخه Home استفاده می کنی که اصلا گزینه Join to Domin رو نداری توی اون صفحه و یا اینکه ویندوزت نسخه ای هست که می ذاره به Domain وصل شی که در این صورت باید فعال باشه.
حالت سومی هم وجود نداره.
Regisry ویندوز شما دچار مشکل شده.
پیشنهاد می کنم یا ویندوزت رو از ابتدا نصب کنی و یا با استفاده از CD ویندوز, ویندوزت رو به همون Version آپگرید کنی.

سلام
خوب اینا قبلا جزو دامین بودن اما همینکه از دامین خارج و عضو Workgroup شدن گزینه دامینشون غیر فعال شده!
پس هم می تونن به دامین متصل شن و هم هنوز این مشکل موجوده