PDA

View Full Version : index

meysam_meysam74
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 11:55 صبح
سلام به همه دوستان
من یه برنامه نویس vb6 هستم می خواستم vb.net کار کنم خوب اول دوست دارم همه کار هایی رو که تویه وی بی 6 انجام می دادم رو تویه دات نت هم بتونم انجام بدم
مشکل من اینه ما تویه وی بی 6 یه خاصیت دریم به اسم index می خواستم ببینم که تویه وی بی دات نت این کارو چه جوری میشه انجام داد مثلا یه button رو بهش اندکس بدیم و دوتا باتون با یک روال کلیک ؟

ezamnejad
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 12:54 عصر
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click, Button2.Click
MessageBox.Show(sender.Text)
End Sub

با استفاده از ابجکت sender میتونید به تمام خاصیتهای کنترل دسترسی پیدا کنید . در واقع sender به کنترلی که handle را ارسال کرده اشاره داره .

meysam_meysam74
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 15:49 عصر
دوست عزیز این تابع فقط برایه یه کاممند هست من میخوام این تابع برایه چنتا کامند باشه چه جوری باید این کارو بکنم که این تابع کلیک برایه 4 تا کممند باشه ؟ نمدونم اگه منظورمو متوجه نمیشی بگو که واضع تر سوالمو بگم

amirsajjadi
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 22:49 عصر
با سلام
توی وی بی دات نت نمیشه اشیا رو آرایه کرد و خاصیتی به اسم index نداره ولی شما میتونی با استفاده از کلکسیونها این کار رو انجام بدی
یک سرچ بزنی مطالب خوبی گیرت میاد

meysam_meysam74
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 15:16 عصر
بابا یکی جواب درست حسابی به من بده دیگه خسته شدم من چه کار کنم
این کاری هست که شدنی حلا نمیدونم من منظورمو بد میگم ؟
بابا دوتا کامند یه تابع همین !
نا مفهومه ؟

meysam_meysam74
جمعه 03 خرداد 1387, 23:16 عصر
جواب تويه همينه !

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click, Button4.Click

تويه اين
Button1.Click, Button4.Click
اطه بخواي كامنىايه ىيطهيي هم ميتوني اطافه كني !

ezamnejad
شنبه 04 خرداد 1387, 08:05 صبح
اگر به پست 2# بيشتر دقت ميكري زودتر به نتيجه ميرسيدي .

amirsajjadi
شنبه 04 خرداد 1387, 11:08 صبح
مشکل من اینه ما تویه وی بی 6 یه خاصیت دریم به اسم index می خواستم ببینم که تویه وی بی دات نت این کارو چه جوری میشه انجام داد مثلا یه button رو بهش اندکس بدیم و دوتا باتون با یک روال کلیک ؟
با سلام

Private Sub Button_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs)
MsgBox(CType(sender, Button).Text)
End Sub

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Dim Array_Button() As Button = {Button1, Button2, Button3}
For Each i As Button In Array_Button
AddHandler i.Click, AddressOf Button_Click
Next
End Sub

شما میتونی یک کلاس درست کنی که از Button ارث ببره بعد یک property به نام مثلا index به این کلاس اضافه کنی تا کارت راحتتر بشه

meysam_meysam74
سه شنبه 07 خرداد 1387, 21:10 عصر
خوب من از یه سکت دارم استفاده می کنم می خواستم این سکت رو به حالت ارایه در بیارم مثل وی بی 6
ممکنه با یک مثال واضع توضیع بدین ممنون