PDA

View Full Version : مشکل با نام فارسی فایل

rasoolgh
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 13:43 عصر
با سلام
من تو یه برنامه میخواهم یک سری عکس که با نام فارسی ذخیره شده رو تو یه دیتا بیس ذخیره کنم ولی مشکل اینجاست که فایلهای با نام فارسی رو که شامل حرف ی باشه رو نمیشه تو دلفی باز کرد
اگر کسی راهی برای حل این مشکل داره ممنون میشم به من کمک کنه
با تشکر

ali_abbasi22145
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 15:37 عصر
ImageEn از Unicode پشتيباني مي كند و نام عكس فارسي را هم باز مي كند.
اسم عكس فارسي باشد نرم افزارهاي WRITE CD عكس را خراب مي كنند كه آنوقت كاري نمي شود كرد.
چند عكس كه "ي" توي نامش است را اينجا بگذار تا رويشان كار كنيم.

rasoolgh
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 13:45 عصر
این یه نمونه فایل
آز کدوم ورژن ImageEn استفاده میکنید چونکه ImageEn نتونست اون رو باز کنه

اصغر (پآچ)
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 13:58 عصر
سلام این مشکل مربوط به کد پیج ویندوزتونه اگه از Service Pack 2 به بعد استفاده کنی و از نسخه Proffessional ویندوز این مشکل تا حدود 80% حل شده و نیازی به هیچ کار خاصی نیست.

rasoolgh
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 14:47 عصر
اتفاقا از Service Pack 2 استفاده میکنم ولی باز هم این مشکل رو دارم

rasoolgh
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 15:24 عصر
من فايل kbdfa.dll را عوض کردم الان فايلهاي جديدي که شامل حرف ي است رو ميتونم باز کنم ولي مشکل من با فايلهايي است که قبلا داشتم آخه اون فايلها از روي سيستم ديگه کپي کردم که اون مشکل داشته وتعدادشون هم زياد است و به همين دليل نميتونم همه رو تغيير نام بدم و برام مهم است که اين فايلها نامشون همين نام فعليشون باشه . اگر کسي از ‍دوستان راهي به نظرش ميرسه خيلي ممنون ميشم به من کمک کنه
با تشکر

ali_abbasi22145
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 16:18 عصر
این یه نمونه فایل
آز کدوم ورژن ImageEn استفاده میکنید چونکه ImageEn نتونست اون رو باز کنه

سلام
من نسخه 3.0.0 ImageEn دارم و باز نكرد و نام فايل را تغيير دادم باز كرد البته ACDSee هم نمي تواند! ، البته ImageEn 2.3.2 (26 Sep 2007) هم unicode را پشتيباني مي كند.
نامگذاري فايل فايل ايراد دارد.
من چون با ImageEN كار مي كنم حداقل 2 تا 3 نمونه از اين فايل را به من بده تا برايشان (ImageEN support) بفرستم تا راه حلي را برايمان پيدا كنند ، كه خيلي موارد اينكار را كرده اند.
پس منتظر نمونه عكسها هستم!!!

ali_abbasi22145
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 16:57 عصر
سلام این مشکل مربوط به کد پیج ویندوزتونه اگه از Service Pack 2 به بعد استفاده کنی و از نسخه Proffessional ویندوز این مشکل تا حدود 80% حل شده و نیازی به هیچ کار خاصی نیست.
سلام
ويندوز من از نسخه Proffessional ريجستر شده از نوع Service Pack 2 و همين امروز از سايت microsoft به روز در آورده ام و باز مشكل دارد، پس اين نيست دوست من!

rasoolgh
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 08:20 صبح
اين هم يه تعداد فايل ديگه که مي خواستيد