PDA

View Full Version : unistall sql server

mostafa612003
شنبه 24 مرداد 1383, 10:44 صبح
سلام
وقتی که sql را unistall می کنم خیلی از برنامه هایش و حتی پوشه های آن باقی می ماند

برای اینکه کل sql را unistall کنم چه باید بکنم؟

متشکرم

AminSobati
شنبه 24 مرداد 1383, 11:02 صبح
دوست عزیز،
در حقیقت مهمترین پوشه ای که باقی مونده، به نام Data هستش که SQL Server احتمال میده شما به صورت پیش فرض دیتابیس خودتون رو اونجا ساختین، برای همین حذفش نمیکنه. این پوشه و پوشه های دیگه ای که بعد از Uninstall باقی موندن رو به صورت دستی حذفش کنین.

mostafa612003
شنبه 24 مرداد 1383, 11:34 صبح
سلام
متشکرم
مثلا اگر من در sql قبلی یک connection به یک سرور دیگر ایجاد کرده باشم بعد از unistall و نصب مجدد باز هم همان connection وجود دارد
در ضمن در منوی start هم در قسمت برنامه ها ، برنامه های مرتبط دیگر با sql هنوز موجودند

AminSobati
شنبه 24 مرداد 1383, 13:00 عصر
سلام،
من Connection رو درست متوجه نشدم. منظورتون سرورهایی هستش که در Enterprise Manager وجود داره؟ اگر بله، این رو باید عرض کنم که SQL Server نمیتونه تشخیص بده که باید این سرور رو Remove کنه(یا باز شاید احتیاطا این کار رو انجام نمیده) و باید دستی اون رو حذف کرد (روش Right Click کنین و Delete).
ضمنا سعی کنین در موقع Uninstall، هیچ کدوم از برنامه های مرتبط با SQL Server باز نباشند. بعد از انجام Uninstall، اگر چیزی مرتبط با SQL Server باقی مونده با خیال راحت حذف کنید، چون اصل سرویس Remove شده.

mostafa612003
یک شنبه 25 مرداد 1383, 09:03 صبح
خیلی متشکرم

AminSobati
یک شنبه 25 مرداد 1383, 10:25 صبح
:) موفق باشین