PDA

View Full Version : در سرور قرار دادن پایگاه داده اکسس

قله بلند
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 17:45 عصر
سلام
من همین موضوع را جستجو کردم ولی هیچ موردی پیدا نشد .
لطف میکنید بفرمایید چگونه میشود این کار را انجام داد؟

davood-ahmadi
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 18:25 عصر
کار خاصی نداره . فایل اکسس را درون یک فولدر گذاشته و سپس آن فولدر را Share کنید و اگر خواستید Permision (سطح دسترسی) به کاربران بدهید.
بهمین سادگی.

jaberian2
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 15:41 عصر
البته بهتره كه اول فايلو Splite كني بعد بانك رو داخل فولدر مشترك تو سرور قرار بده و فايل فرعي رو به يوزرها با پسورد بده.

قله بلند
جمعه 03 خرداد 1387, 12:20 عصر
البته بهتره كه اول فايلو Splite كني بعد بانك رو داخل فولدر مشترك تو سرور قرار بده و فايل فرعي رو به يوزرها با پسورد بده.

با عرض سلام
من کاری رو که آقای احمدی پیشنهاد کردند انجام دادم ولی راه حل پیشنهادی شما رو متوجه نمی شم. لطف می کنید بیشتر توضیح بدید. خوشحال می شم راه حل پیشنهادی شما رو هم امتحان کنم.

jaberian2
شنبه 04 خرداد 1387, 08:37 صبح
سلام
اول از فايلت يه Backup بگير بعد توقسمت Database Utility گزينه Database Splitter رد انتخاب كن. با اين كار جداول در داخل يك فايل مستقل ذخيره خواهند شد(فايل اصلي ) و فرم ها وهمه Obgect هاي ديگه تو فايل ديگه اي قرار خواهند گرفت( فايل فرعي) جداول داخل فايل فرعي لينك شده از فايل اصلي ( بانك ) شما خواهند بود. مي تونيد بانك رو داخل يك فولدر مشترك تو سرور گذاشته و از فايل هاي فرعي به اون وصل بشيد.

قله بلند
شنبه 04 خرداد 1387, 14:37 عصر
سلام
اول از فايلت يه Backup بگير بعد توقسمت Database Utility گزينه Database Splitter رد انتخاب كن. با اين كار جداول در داخل يك فايل مستقل ذخيره خواهند شد(فايل اصلي ) و فرم ها وهمه Obgect هاي ديگه تو فايل ديگه اي قرار خواهند گرفت( فايل فرعي) جداول داخل فايل فرعي لينك شده از فايل اصلي ( بانك ) شما خواهند بود. مي تونيد بانك رو داخل يك فولدر مشترك تو سرور گذاشته و از فايل هاي فرعي به اون وصل بشيد.

سلام
من عمل split رو انجام دادم و با این روش اگر فولدر بانک هر جای دیگری باشه می تونم با بانک ارتباط برقرار کنم ولی سوال دیگری برایم مطرح است و آن اینکه:
اگر فولدر فایل اصلی و فولدر فایل فرعی را در پوشه share شده روی سرور قرار دهم ، به راحتی همه می توانند به بانک دسترسی داشته باشند و یا از آن کپی تهیه کنند که این عمل خوب نیست. به نظر شما بهتر نیست که بانک را در پوشه ای غیر share شده قرار دهیم و پوشه حاوی فرم ها و اشیاء را داخل سرور قرار دهیم. ممنونم می شوم اگر راهنمایی ام کنید
خیلی خیلی ممنونم از اینکه پاسخم را دادید

jaberian2
شنبه 04 خرداد 1387, 16:08 عصر
سلام
بهتره بانك رو داخل سرور بگذاريد و دسترسي آنو فقط براي خودتون كامل و براي بقه User ها درحد Read يا Exclusive بگذاريد. از فايل فرعي نيز MDE بسازيد و shortcut اونو داخل سيستم يوزرها قرار بديد البته با پسورد.

2farsoft
یک شنبه 05 خرداد 1387, 08:41 صبح
می شه بیشتر توضیح بدید
در داخل برنامه هنگام ساختن connection string آدرس Data base رو چی بذارم؟

saeed razaee
یک شنبه 05 خرداد 1387, 10:15 صبح
با سلام
دوستان عزيز بهترين راه براي استفاده از بانك اكسس در شبكه اين است كه تيبلهاي اكسس را به بانك sql بفرستيد بعد ديتابيس اكسس را روي سيستم كلاينت ها قرار دهيد و از طريق odbc به سرور و بانك مربوطه لينك شويد تنها راه مطمئن به نظر من همين است در غير اينصورت share كردن پوشه و فايل اكسس مي تواند به شبكه آسيب برساند و شبكه را نامطمئن كند و هيچ مدير شبكه عاقلي اجازه چنين كاري را به شما نمي دهد. موفق باشيد.

jaberian2
دوشنبه 06 خرداد 1387, 16:49 عصر
البته من بخ مشكلي برخورد نكردم و بچه هاي شبكه شركت هم صحبت كردم موردي نبوده ولي اگه بشه با روش بالا به بانك دسترس پيدا كرد بنظرم امنيت اطلاعات بانك بيشتر خواهد بود. در هر صورت بيشتر بررسي خواهم كرد.

قله بلند
شنبه 08 تیر 1387, 09:34 صبح
سلام

با سلام
مي بخشيد اگر خيلي دير پاسخ به اين تاپيك مي دهم.
من همين روش را استفاده كردم ولي بعد از چند لحظه دكمه ها از كار مي افتند و عملا پايگاه غيرقابل استفاده مي شود. اگر از عمل جداسازي بانك و فرم ها استفاده نكنم همه چيز درست كار مي كند.
بايد اين نكته را نيز يادآور شوم كه از غير فعال كردن شيفت نيز استفاده مي كنم.
در ضمن وقتي از شوركات فايل فرعي استفاده مي كنم (در شبكه) ، باز هم كار نمي كند و بايد فايل اصلي را كپي كنم
راجع به MDE نيز بايد عرض كنم وقتي تعداد فرم ها از حد معيني مي گذرد ، اكسس قادر به توليد MDE نيست(به دليل وجود Has Module….yes)
لطف مي كنيد راهنمايي بفرماييد

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 08 تیر 1387, 10:47 صبح
شايد بهتر باشه برنامه خودتون را به اكسس پروجكت ارتقا دهيد تا تمام مشكلات حل بشه

jaberian2
دوشنبه 17 تیر 1387, 15:21 عصر
سلام دوست عزيز ( دل شكسته ) ميشه روش ارتقا به اكسس پروجكت رو شرح بديد.

amirzazadeh
سه شنبه 18 تیر 1387, 07:40 صبح
سلام دوست عزيز ( دل شكسته ) ميشه روش ارتقا به اكسس پروجكت رو شرح بديد.
دوست عزيز از اين تصوير كمك بگير اين ويزارد تمامي اطلاعات شما رو به sqlسرور انتقال ميده فقط به خاطر داشته باشين كه قبل از انجام ويزارد sql رو رو سيستمتون نصب كنين.
..........................
موفق باشيد