PDA

View Full Version : سوال: حفاظت از کدهای نوشته شده

BestLover
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 00:05 صبح
سلام و خسته نباشید.

من برای یک شرکت برنامه ای با ASP.NET نوشتم و اونها این برنامه رو بر روی هاست خودشون قرار دادن. هر وقت که اونها بخوان می تونن به کدهای نوشته شده من دسترسی داشته باشنه و اون رو تغییر بدن یا اینکه از این سورسها در جایی دیگه برای خودشون استفاده کنند.

حالا سوال من این هست که چه راهی برای حفاظت از این کدها وجود داره که هیچ کس به جز خود من نتونه این کدها رو ببینه.
اگه می شه توضیح کامل بدید که همه بتونن از این توضیحات استفاده کنند

با تشکر

Chabok
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 00:28 صبح
شما حداقل کاری که باید انجام میدادین کامپایل کردن فایل ها و تبدیل آن ها به فایل های کتابخانه اسمبلی دات نت (DLL) بوده است .

حتی بعدش میتونید همین فایل ها رو هم بپیچونید . توسط نرم افزارهایی که اینکار رو انجام میدن . مانند Xenocode

استفاده از یک قفل نرم افزاری هم توصیه میشه که خودتون میتونید هنگام نصب اطلاعات سرور بگیرید تا جای دیگه نشه استفاده کرد .

همه چیز بستگی به خودتون داره . چون همه کاری میشه انجام داد .
موفق باشید.

amirferdowsi
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 00:29 صبح
سلام

دوست عزیز شما می تونید از Publish Web Site خود Visual Studio استفاده کنید با این کار می تونید بخش HTML برنامه رو هم کد کنید تا در دسترس دیگران نباشد .

twelve
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 01:20 صبح
دوست عزیز شما می تونید از Publish Web Site خود Visual Studio استفاده کنید با این کار می تونید بخش HTML برنامه رو هم کد کنید تا در دسترس دیگران نباشد .

با پابلیش کردن تنها هم نمیشه باید dll ها مبهم بشن

BestLover
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 23:21 عصر
سلام.

من بوسیله Publish Web Site این کار رو هم کردم. اما هیچ فرقی نکرد. مگر اینکه قلقی داشته باشه.
در ضمن بعد از publish کردن هم می شد به کدهای نوشته شده دسترسی داشت.
SOS SOS SOS.....

با تشکر

Alireza_Salehi
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 23:37 عصر
قبل از publish این دو گزینه را از انتخاب خارج کنید :
Allow this precompiled site to be updatable
Use fixed naming and single page assemblies
کدها و محتوای html در فایل های dll قرار می گیرند و دیگر کدهای html قابل مشاهده نیستند و مشخص نیست کدام dll مربوط به کدام فایل است.تنها چیزی که در فایل های aspx خواهید دید این جمله خواهد بود:
This is a marker file generated by the precompilation tool, and should not be deleted!

در این مرحله باید با ابزارهایی که یک نمونش معرفی شد dll ها رو مبهم کنید.

spicirmkh
یک شنبه 10 خرداد 1388, 16:32 عصر
در vs2008 اين گزينه کجاست

قبل از publish این دو گزینه را از انتخاب خارج کنید :
Allow this precompiled site to be updatable
Use fixed naming and single page assemblies
کدها و محتوای html در فایل های dll قرار می گیرند و دیگر کدهای html قابل مشاهده نیستند و مشخص نیست کدام dll مربوط به کدام فایل است.تنها چیزی که در فایل های aspx خواهید دید این جمله خواهد بود:
This is a marker file generated by the precompilation tool, and should not be deleted!

در این مرحله باید با ابزارهایی که یک نمونش معرفی شد dll ها رو مبهم کنید.