PDA

View Full Version : نمایش عکس در جاوا

jeus
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 11:07 صبح
با سلام خدمت تمامی دوستان
من یک jtable دارم که به دیتا بیس وصلش کردم حالا میخواهم روی هر سطر که کلیک کردم یک popup باز شه و عکسی که توی دیتا بیس هست را نمایش بده باید چه کار کنم ؟

mazdadoost
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 12:25 عصر
دوست عزیز :
در ابتدا باید از نوع فرمت داده های باینری در فیلد تصاویر مطلع باشید .اگه از تصاویری با فرمت های معمول جاوا png-jpg-gif استفاده کرده باشید.(در صورت استفاده از JAI یا سایر دکودر و اینکودر های افزودنی برای Image I/O این فهرست کامل تر میشه.)بسته به اینکه بخواید از چه سطح امکاناتی برخوردار باشید و چقدر با ایمیجینک با جاوا تسلط داشته باشید میتونید از سناریویی که در ادامه میارم اتفاده کنید:
1-داده های باینری فیلد تصویر رو بگیرید و در یهBufferedImage کپی کنید.
2-یه Canvace بسازید و متد Paint ش رو Overload کنید به نحوی که در Graphic Contex یه BufferedImage رو که الان ساختید به وسیله DrawImage نقاشی کنه.
3-در پنجره ای که باز میکنید این Canvace جدید رو به ContentPan مربوطه addComponent کنید.
این اصول کلی کاره!روش های انجام این کار همونطور که گفتم با توجه به امکانات زیاد و پیشرفته جاوا خیلی متنوعه.
موفق باشید.

mostafarastin239
دوشنبه 03 اسفند 1388, 22:03 عصر
سلام
من از این چیزهایی که میگویید زیاد سر در نمی آورم ولی تقریبا مدت یک ماه است که می خواهم یک برنامه دو یا سه فیلدی پایگاه داده ای (MYSQL 4.0.20) پیدا کنم که عمل درج، جستجو، حذف و به روز رسانی را از پایگاه داده انجام دهد ولی متاسفانه فقط توانسته ام ارتباط mysql را در netbeans 6.5 برقرار کنم و به صورت ترمینال اطلاعات جستو را نشان دهم. من تمام کارهای مربوط به اتصال به پایگاه داده و جستجو در آن را با نوشتن کد انجام داده و مایلم سایر عملیات مرسوم مانند درج، به روز رسانی، حذف و جستجو بر اساس نام خانوادگی، کد ملی و ... را نیز با کد نویسی انجام داده و خروجی های حاصل را در یک jtable نشان دهم. لطفا راه را به من نشان دهید تا در چاه نیفتم.
با تشکر

darkstar
یک شنبه 08 فروردین 1389, 23:00 عصر
سلام
من از این چیزهایی که میگویید زیاد سر در نمی آورم ولی تقریبا مدت یک ماه است که می خواهم یک برنامه دو یا سه فیلدی پایگاه داده ای (MYSQL 4.0.20) پیدا کنم که عمل درج، جستجو، حذف و به روز رسانی را از پایگاه داده انجام دهد ولی متاسفانه فقط توانسته ام ارتباط mysql را در netbeans 6.5 برقرار کنم و به صورت ترمینال اطلاعات جستو را نشان دهم. من تمام کارهای مربوط به اتصال به پایگاه داده و جستجو در آن را با نوشتن کد انجام داده و مایلم سایر عملیات مرسوم مانند درج، به روز رسانی، حذف و جستجو بر اساس نام خانوادگی، کد ملی و ... را نیز با کد نویسی انجام داده و خروجی های حاصل را در یک jtable نشان دهم. لطفا راه را به من نشان دهید تا در چاه نیفتم.
با تشکر

با ور کنید اگر به جای این یک ماه سرچ یک هفته مطالعه می کردید، تا حالا تمام شده بود. یک ای بوک مفید که اسمش خود آموز جاوا 6 در 21 روز (teach yourself java 6 in 21 days) هستش رو از این لینک نی تونید دانلود کنید. خیلی کمک می کنه، البته اگه تا الان مشکلتون حل نشده.
http://rapidshare.com/files/106975885/S.T.urself.J.6.in.21.Days-virTuAlZin.rar (http://rapidshare.net/files/106975885/S.T.urself.J.6.in.21.Days-virTuAlZin.rar)