PDA

View Full Version : تغییر یکی از فیلدها در DERBY

jeus
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 10:25 صبح
سلام دوستان اولا من مطمئن نیستم که جای این پرسش اینجا باشه
من میخواهم یکی از فیلدها مو که از نوع VarChar()for Bit Data است را که size اون را من 1 گرفته ام را به smallInt تغییر دهم.
من این فیلد را بابت داده های boolean گرفته ام البته الان نمیدونم که چرا نمیتونم در این فیلد داده وارد کنم و پیغام خطا میده و اصلا اجازه نمی ده که من داده در این فیلد وارد کنم حالا چه عدد باشه چه کارکتر باشه و چه true یا false
لطفا کمکم کنید من هر کار میکنم در netbeans نمیتونم این فیلد را تغییر دهم

mazdadoost
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 14:14 عصر
دوست عزیز :
بیشتر توضیح بدین.
1-آیا در Table در فیلد مورد نظر تون سطری هست که این فیلد توش مقدار داشته باشه!اگه اینطوره اول باید همه اون سطر هارو پاک کنید بعد میتونید Datatype اون فیلد رو عوض کنید.
2-در فیلدی به طول 1 از نوع SMALLINT فقط یه عدد ترجیحا 0 (برای False) و 1 (برای True) میتونید وارد کنید.
3همونطور که در تاپیک دیگری عرض کردم Derby داده ای به اسم Boolean نداره.شما و Driver Jdbc مقادیر BIT رو به Boolean و برعکس Map می کنید.
4-چنانچه از عناصر Swing مثل JTable استفاده میکنید باید Model مربوطشون تمهیداتی برای این Maping ها اتخاذ کنبد.تا مثلا اگه ستون : تاهل (بله /خیر) که قراره یه JCheckbox که حالت Cheched ش فقط مقدار True/False رو میشناسه بفهمه باید 0 رو به False و 1 رو به True تفسیر کنه.
موفق باشید.