PDA

View Full Version : validation rules برای کمبو باکس

arash6510
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 12:58 عصر
سلام دوستان.
من یه کمبو باکس دارم تو فرم که موجودیه انبار رو برای یه جنس از طریق کوئری میخونه و وقتی که رو کمبوباکس کلیلک میکنم تو لیست یه عدد میاد و اون موجودیه انباره(مثلا 4) این فرم برای صدور فاکتوره. میخوام وقتی که کاربر تو کمبوباکس عددی بیشتر از 4 وارد میکنه ارور بده و اجازه این کارو نده.
مرسی که خوندید اینو. منتظر جواب هستم:)

یه سوال دیگه! چطوری میتونم تو سابفرم تعیین کنم که فیلدها و رکوردها رو sort نکنه؟

مهدی قربانی
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 13:23 عصر
سلام
دوست عزيز خصوصيت Limit To List كامبو مورد نظر رو به Yes تنظيم كنيد تا مقادير غير موجود در كامبو رو قبول نكنه .

arash6510
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 13:31 عصر
مرسی از توجه شما.
ولی متاسفانه منظور من این نبود. تو مثالی که زدم میخوام اجازه بدم که کاربر 1 2 یا 3 و یا 4 رو بزنه ولی بیشتر از 4 رو نه.

مهدی قربانی
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 15:13 عصر
سلام
بنابراين خصوصيت ذكر شده در پست قبل رو مجدداً به No تغيير بديد و براي خصوصيات Validation Rule و Validation Text موارد زير رو اضافه كنيد :

Validation Rule : <5 Validation Text : لطفً عددي كمتر از 5 وارد نمائيد

arash6510
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 15:21 عصر
جواب نمیده این کار. چون عدد ما متغییره و ثابت نیست. یه جا ممکنه موجدیه انبار 3 تا باشه یه جا 70 تا.
به نظرم باید یه جوری valid بودن رو به کوئری که لیست باکس رو پر میکنه ربط داد...
راستی اگه تو یاهو ای دی داری لطف کن بگو که دربارش بیشتر صحبت کنیم.
آیدی من:valhalla86m

مهدی قربانی
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 17:01 عصر
سلام
يه چيزي كه اين وسط غير معمول به نظر مي رسه اينه كه شما در پست اول اشاره كرديد كامبو به يك كوئري كه موجودي كالا رو محاسبه ميكنه باند شده و از طرفي در فرم مي خواين كه اين كامبو قابليت پذيرش اعداد زير 5 رو داشته باشه و در پست آخر هم عنوان كرديد كه مي خواين عددي مثل 70 رو قبول كنه ( بالاخره كامبو چه رنج عددي رو بايد قبول كنه ؟ ) و اگر هم كامبو شما به فيلدي در كوئري باند شده باشه ديگه شما مقادير غير موجود رو نمي تونيد وارد كنيد پس چرا ميخواين كه اعداد متفرقه وارد كنيد ؟ نهايتاً فكر ميكنم اگر نمونه بذاريد و روشي رو كه داريد استفاده مي كنيد در اون شبيه سازي كنيد به اضافه توضيح كاملتر ، بهتر ميشه به نتيجه رسيد .
ضمناً id ياهو ندارم .

arash6510
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 23:07 عصر
خوب اون کوئری به کاربر نشون میده که چند تا موجودی داره از اون کالا و کاربر میتونه تو اون فیلد کمتر تا مساوی اونو ولی نه بیشتر وارد کنه.
بهترین کار همینه، فردا نمونشو میزارم که ببینی. مرسی:)

daskar
جمعه 03 خرداد 1387, 11:21 صبح
دوست عزيز براي اين کار در Event مربوط به کامبو باکس در on change شرط مورد نظر را بنويس

arash6510
شنبه 04 خرداد 1387, 16:14 عصر
دوستان چطور میتونم جوری تعریف کنم که به صورت اتوماتیک اولین مقدار کمبوباکس نمایش داده بشه؟

مهدی قربانی
شنبه 04 خرداد 1387, 16:49 عصر
سلام
دوست عزيز منظور شما نمايش اولين مقدار موجود در كامبو هست يا اينكه نمايش اولين مقدار بصورتهاي ديگه مثلاً ليبل ، تكست باكس يا پيغام و...
فكر مي كنم كه اين مورد در يك كامبو باكس مستقل امكانپذير نباشه چون ماهيت كامبو اينطوره كه كاربر مقدار مورد نظر رو از مجموع مقادير موجود در اون انتخاب مي كنه بنابراين اين منطقي نيست كه كامبو بصورت پيش فرض مقداري از مقادير موجودش رو نماش بده فقط در مواردي كه ساب فرم متصل به فرم اصلي كه حالت Master/Child داره شايد اين امر ممكن باشه كه بازم با چيزي كه مورد نظر شماست فاصله داره .

arash6510
یک شنبه 05 خرداد 1387, 10:14 صبح
با استفاده از
Text36.Value = Combo20.Column(0, 0) مقدار اولین مقدار کومبو رو تو یک تکست باکس ریختم و بعد با استفاده از یه مقایسه مشکلم حل شد!
مرسی به خاطر همفکریه دوستان:)